Чи шкідливі вежі стільникового зв’язку поруч з будинком?

Багато цікавиться питанням щодо того, якщо вежа стільникового зв’язку поруч з будинком шкоду буде для здоров’я, чи ні. Щоб розібратися в цьому питанні, слід вивчити специфіку роботи пристрою, і розуміти на яке саме відстань виходити радіоактивне вплив, якщо воно є.

Насамперед, важливо відзначити, що це базові станції, керуючі стільникового (або мобільного) телефонним зв’язком. Термін «осередок» включає всі башти стільникових телефонів, антенні щогли та інші форми базової станції.

Кожна вежа обслуговує невелику територію, що знаходиться навколо неї, відому як осередок. Постачальники послуг намагаються поліпшити своє покриття, і, відповідно, обслуговувати більше користувачів. Тому їм необхідно продовжувати будувати ці самі вишки.

Збільшення трафіку мобільних телефонів сприяє збільшенню щільності осередків. Коли осередок стає занадто зайнята, часте рішення полягає в тому, щоб розділити її на більш дрібні осередки, що вимагають більшої кількості веж стільникового зв’язку.

Вишки стільникового зв’язку можуть мати форму щогли або вежі, але можуть бути, і замасковані , тому візуально їх складно розрізнити.

Припустимо, іноді можна помітити замасковані «дерева», або конструкції на вершині будівель, схожі на подовжені колонки гучномовців.

↑ зміст

У чому шкода випромінювання для людини?

Там, де базова станція встановлена поверх будівлі, в якому живуть або працюють люди, вони, як правило, зовсім не усвідомлюють, що поблизу знаходиться такий об’єкт. Люди не усвідомлюють про те, що навколо високий рівень радіовипромінювання.

Промисловість стільникових телефонів продовжує стверджувати, що вежі стільникових телефонів не становлять небезпеки для здоров’я, але це не зовсім так. Майже всі вчені в цій галузі не погодяться з тим, що стільниковий вишка безпечна, за винятком тих, що використовуються в промисловості.

Є переконливі докази того, що електромагнітне випромінювання від стільникових телефонів руйнує здоров’я людини (і тварин).

Приклад. Дослідження впливу вежі клітин на стадо молочної худоби було проведено баварським державним урядом в Німеччині і опубліковано в 1998 році. Зведені стільникові вишки викликали несприятливі наслідки для здоров’я людини, що призвело до помітного зниження виходу молока. Переміщення худоби відновило вихід молока. Переміщення їх назад на вихідне пасовище знову стало причиною розвитку проблеми, виявленої раніше.

У 2007 році проводилося дослідження щодо того, якої шкоди для здоров’я людини виходить від веж стільникового зв’язку. Вчені вимірювали рівні сератонина і мелатоніну в крові (важливі гормони, які беруть участь в обміні речовин, що безпосередньо впливають на настрій, регулювання сну і функції імунної системи) як до, так і через п’ять місяців після активації нового обладнання поблизу. Двадцять п’ять учасників жили в 300 метрах від майданчика. Істотні несприятливі зміни відбулися у відношенні обох гормонів майже у всіх учасників.

На підставі цього, можна стверджувати, що дане обладнання надає вагомий шкоди здоров’ю людини.

↑ зміст

Чи можуть стільникові вежі викликати рак?

Дослідження, проведене лікарями з німецького міста Найла, контролювало 1000 жителів, що проживали в районі близько двох станцій стільникових телефонів на протязі 10 років.

Протягом останніх 5 років дослідження було виявлено, що ті, хто живе в 400 метрах від будь-якої вежі, мали недавно діагностований рак в три рази частіше, ніж ті, хто жив далі.

на думку вчених, поява онкологічних захворювань має прямий зв’язок з впливом на організм радіовипромінювання.

список найпоширеніших недуг включав:

  • рак молочної залози (цей діагноз очолив список);
  • рак передміхурової залози;
  • новоутворення підшлункової залози;
  • хвороби кишечника;
  • меланоми шкіри;
  • рак легенів і крові.

На жаль, мало хто дослідження спеціально сконцентровані на вивчення ризику виникнення раку від стільникових телефонів. Це відсутність досліджень саме по собі викликає заклопотаність, тим більше що анекдотичні докази численні.

В разі, відомому як «Towers of Doom», говорилося про те, що в п’ятиповерховому житловому будинку в Лондоні були встановлені два комплекти обладнання для підтримки стільникового зв’язку (в 1994 році). У наступні роки жителі скаржилися на багато проблем зі здоров’ям. Сім з них були діагностовані з раком. Показник захворюваності жителів верхнього поверху (найближчий до башти) був в 10 разів вище середнього по країні.

Всесвітня організація охорони здоров’я визнала, що радіочастотне випромінювання може викликати рак.

Але слід пам’ятати, що шкоду від такого обладнання настає не відразу. Рак виникає тільки тоді, коли всі засоби захисту організму і механізми відновлення були вичерпані і перевантажені.

За ці роки організм людини буде піддаватися впливу випромінювання кожен день.

↑ зміст

Симптоматика при виникненні проблем зі здоров’ям

Для деяких людей короткострокові ефекти від радіаційного опромінення клітин можуть включати головний біль, порушення сну, погану пам’ять, розумовий порушення, сплутаність свідомості, неспокій, депресія, порушення апетиту і млявість.

Невелика група лікарів з Бамберга, Німеччина, провела власне дослідження в 2005 році. Вони виявили зростаючі рівні як незначних, так і серйозних проблем зі здоров’ям у пацієнтів, які зазнали впливу більш високих рівнів радіації.

Ці проблеми зі здоров’ям включали пухлини, діабет, порушення серцевого ритму, запальні стану, болі в суглобах і кінцівках, часті інфекції, головні болі, порушення сну, депресію і проблеми з пам’яттю.

Американська академія екологічної медицини повідомляє, про те, що дослідження показують: «значні шкідливі біологічні ефекти виникають при нетепловом радіочастотний вплив », і ці ефекти можуть включати генетичний збиток, репродуктивні дефекти, рак, неврологічну дегенерацію і дисфункцію нервової системи, дисфункцію імунної системи, когнітивні ефекти.

Цей перелік негативних змін може доповнюватися іншими симптомами і діагнозами.

↑ зміст

Рівні радіовипромінювання осередків

Законний межа для рівня радіації від стільникового вишки — 1000 мкВт на квадратний сантиметр.

В інших країнах встановлені ліміти до 1 мікроват на квадратний сантиметр. Швейцарія, Італія, Китай і інші прекрасно справляються з лімітом в 10 мікроват на квадратний сантиметр. Чому така величезна різниця? Схоже, що деякі уряди більше стурбовані безпекою EMF, ніж інші. Правда в тому, що ніхто не знає, який рівень випромінювання від вежі виявиться безпечним в довгостроковій перспективі.

Схоже, що нинішні обмеження EMF були схильні до впливу економічних і політичних мотивів, ніж з міркувань безпеки і здоров’я.

Рівні радіації з однієї ділянки осередку варіюються в залежності від використання в різний час доби. Випромінювання від вежі з одним осередком різна в різних напрямках. На радіацію впливає якість землі і екранування і відображення від будівель. І, нарешті, навіть вибір будівельного і оздоблювального матеріалу будинку впливає на його стійкість до радіохвиль.

Якщо найближчий стільниковий ділянка знаходиться на відстані більше 400 метрів, ймовірно, він не завдає шкоди, хоча групи підвищеного ризику і чутливі до електроліту люди повинні бути більш обережними.

Щоб мінімізувати шкідливість, яка виходить від станцій, слід обзавестися радіочастотним вимірником Гаусса. Він призначений для вимірювання електромагнітного випромінювання в діапазоні частот стільникових телефонів (СВЧ).

Потрібно пам’ятати про те, що в кожному будинку є кімнати, де випромінювання ЕМП вище або нижче, так само як деякі частини будинку можуть бути яскравіше або темніше через розміщення вікна.

Високі рівні ЕРС є лише одним з факторів ризику для організму. Якщо можливість зниження ЕМП обмежена, можна допомогти організму іншими способами, мінімізувати вплив інших видів забруднення в повітрі, воді та їжі.

Хороше харчування, фізичні вправи і хороший сон допоможуть організму відновити радіаційний збиток.

< p>

Чи шкідливі вежі стільникового зв’язку поруч з будинком?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *