Чи шкідливий ламінат для здоров’я в житлових приміщеннях?

Оформляючи своє житло, власник намагається зробити його максимально комфортним і затишним. Важливо звертати увагу на те, що матеріали, використовувані для обробки повинні мити максимально якісними, які не завдають шкоди здоров’ю всіх мешканців будинку.

У зв’язку з цим, часто виникає питання щодо того, чи шкідливий ламінат для здоров’я. Щоб відповісти на це питання, слід зрозуміти, що саме входить до складу ламінату і який процес його виробництва.

Отже, що ж входить до складу ламінату, це:

  • деревно-стружкові плити;
  • синтетичні смоли;
  • акрилова або ж меламиновая смола.

Перший зі списку компонент виготовляється з деревної тирси, щоб отримати матеріал високої щільності в нього додається в якості сполучного спеціальна смола. Ці два компоненти є безпечними для здоров’я людини. Але ось третій матеріал, а саме меламиновая смола може виявитися токсичною. Це пов’язано з тим, що для отримання останнього потрібно додавати формальдегід. Цей компонент найбільш токсичний для людини.

В результаті отриманої інформації, можна зробити висновок про те, що, незважаючи на те, що ламінат на дев’яносто відсотків складається з натуральних компонентів, в ньому все-таки є речовини, що завдають шкоди організму людини.

↑ зміст

Про що потрібно пам’ятати при виборі ламінату?

Ламіновані підлогові покриття прості в обслуговуванні і стійкі до багатьох факторів зовнішнього середовища, але є одна особливість — підлогове покриття боїться вологи. Тому, використовуючи даний оздоблювальний матеріал, потрібно розуміти, що він не переносить надмірну кількість вологи, його не варто стелити у ванній кімнаті або, наприклад, в сауні.

Сьогодні на ринку багато виробників, що пропонують ламіновані підлогові покриття. Паркет використовується масово для обробки підлог виробництва. Цей матеріал виробляється у великій кількості, так як він затребуваний на ринку завдяки його економічності в порівнянні з твердим дерев’яною підлогою.

Такий високий попит призводить до того, що з’являється багато виробників, що пропонують ламинатное покриття для підлоги, що має низьке якість. Цей обробний матеріал здатний завдати серйозної шкоди здоров’ю людини.

Деякі матеріали просочують певною кількістю меламіну та інших хімічних речовин, небезпечних своїми випарами. Йдеться про викиди формальдегіду. Пари цього з’єднання є особливо небезпечними для здоров’я дітей.

Згідно зі статтею, написаної Девідом Бредлі, науковим автором Sciencebase.com, він розповів про меламін дещо дуже цікаве. Вчений стверджує, що речовина шкідливо при вдиханні або вбиранні через шкіру. Хронічна експозиція може викликати рак або репродуктивні пошкодження. Порушуються функції очей, здоров’я шкіри, можуть виникнути проблеми з диханням.

Виходячи з цього, стає зрозуміло, якої шкоди ламінату негативно позначається на здоров’ї людини.

Важливо те, що потрібно намагатися уникати продуктів або підлогових покриттів з високим вмістом меламіну.

↑ зміст

Шкідливий ефект формальдегіду

Багато лікарів стверджують, що формальдегід легко потрапляє в організм людини за допомогою вдихання або при зіткненні його з водою. В результаті з’являються шкідливі побічні ефекти, такі як:

  • подразнення очей;
  • напади астми;
  • висип на шкірі;
  • постійний кашель

Відомо і те, що проводилося безліч досліджень щодо того, чим шкідливий ламінат. Вони довели, що формальдегід викликає рак.

Отже, споживач повинен бути впевнений, що ламінований паркет, що купується їм, містить мінімальну кількість вищеописаного компонента.

Одне з найкращих покриттів, ламінат класу E1 Emission. Це ідеальний клас для ламінату, оскільки він матиме дуже низький вміст формальдегіду. Все, що вище класу E1, має високий рівень вмісту цієї речовини. Споживачеві необхідно попросити постачальника або продавця представити документ, що підтверджує клас продукції, а, відповідно, підтвердити якість реалізованої продукції.

Ламіновані підлоги — це хороший спосіб облаштувати своє житло, маючи порівняно невеликі інвестиції. Проте, споживач повинен переконатися, що продукція безпечна. Особливо, це важливо, якщо планується використовувати її в довгостроковій перспективі і в житлових приміщеннях. Зрештою, покупець повинен розглянути можливість інвестування в якісні бренди, що виробляють матеріал з екологічно чистої сировини.

Досить універсальні, прості в обслуговуванні і порівняно недорогі, ці матеріали користуються величезною популярністю. Вони використовуються не тільки для облаштування офісних приміщень, а й зустрічаються в приватних будинках і квартирах.

Його вартість набагато нижче, ніж у натурального дерева, але зате він якісніше, ніж лінолеум або пластик.

↑ зміст

Які переваги у ламінату?

Але, не дивлячись на те, що ламінат в незначній мірі шкідливий для здоров’я, він має певні переваги.

Основне його якість — універсальність. На сьогодні його зовнішній вигляд може імітувати десятки різних натуральних матеріалів з твердих порід деревини. Процес друку може відтворювати зовнішній вигляд різноманітного природного каменю і керамічних матеріалів для підлоги. З EIR тисненням в текстурі регістрів вони навіть здатні кілька відтворити текстуру поверхні цих природних матеріалів.

Ще одна позитивна властивість — легка очистка. Верхній шар ламінату захищає матеріал від плям і розливів більшості рідких забруднювачів, що полегшує очищення і обслуговування. Єдиною вимогою є підмітання або використання пилососа для видалення піску і бруду, які можуть повільно руйнувати цей шар підлог з плином часу.

Нові інновації у виробництві цього матеріалу зробили так, що при укладанні не потрібно використовувати клей.

Завдяки такій універсальності і простий укладанні і легкої прибирання, на сьогодні практично в кожному будинку і в квартирі зустрічається дане підлогове покриття. І, незважаючи на те, що воно може виділяти токсичні речовини в малому ступені, його використовують як для обробки дитячої кімнати, так і спальні. Головним критерієм вибору є якість продукції.

Воно повинно відповідати встановленим нормам.

↑ зміст

Поради експертів при виборі ламінату

У списку найбільш шкідливих оздоблювальних матеріалів для здоров’я ламінат займає останні позиції. Адже він на дев’яносто відсотків складається з натуральної сировини. Якщо правильно вибрати клас продукції, то негативний ефект від його використання практично не відчувається.

Важливо і те, що ламінат може бути встановлений практично на будь-якому поверсі будинку. Головною вимогою є наявність на підлозі якісної гідроізоляції. Для цього найкраще використовувати мінеральну вату. Перед гідроізоляцією потрібно врахувати можливу шкоду мінеральної вати.

Ламіновані підлогові покриття стійкі до багатьох зовнішніх негативних впливів, здатним знебарвлювати інші матеріали, що застосовуються для обробки підлоги. Верхній зносостійкий шар захищає його від плям і слідів грязі, що робить його відмінним матеріалом для коридорів і під’їздів. Він погано піддається впливу ультрафіолетового випромінювання, що робить його популярним в солярії. До того ж підлоги стійкі до зростання цвілі і бактерій.

Що шкідливіше ламінат або лінолеум — другий матеріал надає на організм набагато більше негативного впливу. Тому, якщо вибирати між цим двома варіантами підлогових покриттів, то потрібно зупинятися на першому. Адже в складі лінолеуму набагато більше синтетичних і хімічних компонентів, які впливають на організм людей.

Чи шкідливий ламінат для здоров’я в житлових приміщеннях?
5 (100%) 1 голос(ів)

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *