Чим корисні або шкідливі комп’ютерні ігри?

Діти, які сидять за монітором комп’ютера велику кількість часу, можуть завдати серйозної шкоди мозку. Шкода комп’ютерних ігор полягає у впливі на психіку дитини, у підлітків порушується сприйняття дійсності, вони починають змішувати реальний світ і світ віртуальний.

Результати багатьох досліджень пояснюють, як дане захоплення може стати причиною формування покоління має ожиріння і пристрасть до азартних ігор.

Шкода і користь комп’ютерних ігор досить легко пояснюється. Користь такого захоплення пов’язана з тим, що ігри на комп’ютері можуть мати освітній характер. Такі ігри вважаються корисними для розвитку дитини. Шкода пов’язаний з тим, що більшість геймерів захоплюються жорстокими іграми, які надають руйнівну дію на емоційний компонент психіки людини.

Можна дивитися на світ через досвід або поезію, або можна розглядати його з наукової точки зору. Наука не заперечує способи сприйняття речей, але науковим шляхом вдається пояснити механізми впливу різних предметів на людину, в тому числі, і комп’ютерної гри.

В світі проведено безліч досліджень молодих людей, які проводять кілька годин на день, граючи в комп’ютерні ігри, або в онлайн-чатах.

Людський мозок надзвичайно чутливий до різних подій. Люди дуже чутливі до змін і так швидко адаптуються до ситуації почасти через активність префронтальної кори. Стає зрозуміло, що чим більше розвинена дана частина кори головного мозку, тим краще мислить людина, йому легше орієнтуватися в просторі і безпосередньо в складних ситуаціях.

↑ зміст

Суть проблеми комп’ютерних ігор

В першу чергу шкоду від комп’ютерних ігор пов’язаний з тим, що більшість людей проводять довгі години перед комп’ютером, при цьому, вони не діють і не напружують свою мозкову діяльність. Чим можуть підірвати здатність мислити і сприймати інформацію візуально.

Ця область мозку більш розвинена у людей, ніж у будь-якого іншого істоти.

Префронтальна кора змінюється протягом усього життя людини. Тому, в залежності від того, який розумовою діяльністю займається конкретний індивідуум, буде сформовано його світогляд і рівень інтелектуального розвитку. Особливо, це стосується підлітків.

Якщо дитина надмірно захоплюється комп’ютером, то рекомендується його мотивувати використовувати корисні комп’ютерні ігри.

Якщо пошкодити префронтальну кору, почуття та емоції не погіршуються, але сама людина змінюється . Це відбувається таким чином:

  • стає більш безрозсудним;
  • втрачає почуття послідовності;
  • виникають проблеми з розповіддю;
  • проблематично орієнтуватися в складних ситуація, втрачається послідовність думок.

Вчені довели про шкоду комп’ютерних ігор, внаслідок довгого сидіння за комп’ютером і захоплення онлайн-іграми, інтелект людини видозмінюється в гіршу сторону. Дана зміна відбувається у більшості людей з плином часу. Іншими словами, чим старша людина, тим складніше йому орієнтуватися в просторі. З роками активність префронтальної кори значно знижується.

Це стосується маленьких дітей, у яких префронтальная кора не розвинена і шизофреніків, чия префронтальная кора пошкоджена.

Що спільного у всіх цих людей? Ну, гравець усвідомлює наслідки азартних ігор, але не дивлячись, ні на що, продовжує грати далі. Маленькі діти не розуміють наслідків. Шизофренік мешкає в світі сліпучих фарб, вони живуть тільки сьогоднішнім днем.

Стає зрозуміло, що дуже рідко потерпілий може допомогти собі самостійно. Практично завжди необхідне втручання сторонньої людини.

Тому, шкода від ігор для дітей, повинні запобігати батьки або інші дорослі, помічаючи таке захоплення.

↑ зміст

Думка фахівців про вплив ігор на комп’ютері

Якщо уявити собі процедуру сканування людського мозку молодих людей, які проводять багато часу в комп’ютерних іграх і в чатах, вдасться виявити, що їх префронтальная кора пошкоджена, недостатньо розвинена або неактивна — так само, як і у шизофреніків або страждають на ожиріння.

< p> Вони плутаються між реальністю і життям екрану в своєму віртуальному світі. І в цій плутанині вони ризикують втратити вміння думати.

Протягом століть люди слухають розповіді, які зберегли спогади колишніх поколінь. При читанні книги, автор ніби бере читача за руку, і подорожує разом з ним від початку до кінця розповіді в безперервному оповіданні. Причому всі кроки будуть взаємопов’язані.

Можна порівняти одне оповідання з іншим, і тим самим, створити концептуальну структуру, що дозволяє оцінювати подальші подорожі, здатні впливати на формування характеру і способів мислення людини. Людина складається з того, що він дивиться, читає і споживає в їжу. Навколишній світ безпосередньо впливає на формування особистості.

Саме тому, користувачам комп’ютерів молодшого віку потрібна допомога батьків при виборі ігор. Завдання дорослого полягає в тому, щоб допомогти своєму чаду вибрати цікаву інтелектуальну гру. Якщо говорити про те, чим корисні комп’ютерні ігри, то тут важливо відзначити, що вони можуть розвивати образне мислення, сприяють розвитку моторики, вчити дитину яким-небудь наук і багато іншого.

↑ зміст

Що потрібно знати батькам про комп’ютерні ігри ?

Кожен батько повинен пам’ятати про те, якої шкоди ігор існує для їхніх дітей. Тому, дуже важливо, вчасно звертати увагу на захоплення своїх дітей і, при можливості, запобігати негативний вплив таких чинників.

Звуки і погляди швидко рухається мультимедійної презентації витісняють будь-який час для роздумів, здійснюваних людиною, коли він гортає сторінки книги, а потім дивиться на стіну, обдумуючи зміст прочитаного.

Життя за екраном монітора — реакція-дія-реакція-дія-реакція. Якщо жити в цій какофоніческій середовищі протягом шести годин або більше в день, в мозку відбудуться незворотні зміни.

Відомо, що в голові людини, в його мозку, відбувається багато хімічних реакцій, однією з них є вивільнення дофаміну . Це пов’язано з безпосереднім чуттєвим задоволенням і може впливати на префронтальну кору.

Наприклад, вживання кокаїну або амфетаміну призведе до вивільнення великої кількості дофаміну. І це викликає звикання.

Комп’ютерна залежність, виробляє схожий ефект, граючи в комп’ютерні ігри і проводячи час у чатах. Життя екрану — це серія логічних задач, що вимагають негайної уваги, пов’язаних з процесом, а не зі змістом.

Щоб зрозуміти послідовності і наслідки, потрібно подумати, перейти від сенсорного до пізнавального, вміти розглядати і розуміти розвиток і взаємозв’язок речей за межами тут і зараз. Поняття послідовності, порядок речей — це те, що мається на увазі під мисленням.

Захоплюючись марними комп’ютерними іграми, людина перестає мислити, він відвикає від цієї звички. Тому, якщо неможливо дитини відучити від комп’ютера, необхідно підбирати для нього корисні заняття і розвиваючі ігри.

З точки зору нейрохімії це схоже на азартні ігри або вживання наркотиків. Це свідчить про те ж нехтуванні наслідком і плутанини між реальністю і життям на екрані.

Гіпотеза полягає в тому, що ті, хто піддається впливу цього середовища протягом певного періоду часу, стають емоційно відсталими.

Якщо ніщо не має оповідання і сенсу, людина втрачає зв’язок з реальністю.

↑ зміст

Про що важливо пам’ятати, використовуючи комп’ютер для ігор?

Безумовно, на сьогодні складно ізолювати дитину від використання комп’ютера. Тим більше, якщо у нього є досить багато друзів, які захоплюються онлайн-життям. Але завдання батьків, в цьому випадку, уберегти своє чадо від розвитку розумової відсталості. Потрібно намагатися контролювати час сидіння за комп’ютером, чергувати дане заняття з читанням книг або активними іграми на вулиці. Повинно бути більше прогулянок на свіжому повітрі, якісь хобі і інші захоплення, в результаті чого, на комп’ютерні ігри у дитини просто не буде хвать часу.

Якщо ситуація стрімко погіршується, і людина проводить за комп’ютером дуже багато часу. Ігри починають займати весь вільний час, відмічено, що геймер не встає з-за столу всю ніч, втрачає апетит, стає агресивним, слід негайно звертатися за допомогою фахівця. У цьому випадку без кваліфікованої допомоги психолога складно обійтися.

Щоб уникнути негативних наслідків, батьку необхідно вибудувати зі своєю дитиною довірливі стосунки. Виникають в його життя, дізнаватися про хобі захоплення чада. Інакше можливо втратити зв’язок з малюком назавжди і допустити погіршення його емоційного здоров’я та інтелекту.

Благо, на сьогодні існує безліч корисних онлайн-ігор і комп’ютерних програм, розроблених з метою розвитку образного мислення гравців. Рекомендується привчати дитину до таких ігор.

Чим менше часу людина проводить за комп’ютером, тим краще для його здоров’я. Причому це правило позитивно впливає, не тільки на емоційне здоров’я людини, а й на фізичне.

Якщо завжди пам’ятати про ці правила, то вдасться вберегти себе і всіх близьких від шкідливого впливу комп’ютера. А використовувати цю техніку з користю.

Чим корисні або шкідливі комп’ютерні ігри?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *