Чим корисні і шкідливі равлики в саду і городі?

Равлики в городі є малопомітними сусідами по ділянці, ці представники тваринного світу є найлютішими шкідниками.

У денний час равлики в саду і равлики на дачі практично непомітні, так як в жарку пору ці молюски ховаються в затишних місцях. В яких завжди прохолодно і волого.

Шкода від равликів в городі полягає в тому, що вони здатні знищити врожай культурних рослин. Ці повільні представники тваринного світу є ненажерливими і їдять все підряд від бур’янів до культурних рослин.

Равлики відносяться до класу черевоногих молюсків.

↑ зміст

Шкода черевоногих для саду та городу

Не варто недооцінювати шкоду, що наноситься равликами і слимаками. Ці шкідники в які відвідують сад і город пошкоджують плоди і овочів і ягід. Чи не кожен городник і дачник знає, як проводити боротьбу з цими шкідниками.

Слід пам’ятати, що збиток від черевоногих на дачній ділянці полягає не тільки в безпосередньому поїданні рослин. Крім цього равлики здатні переміщатися між рядами рослинності переносити спори грибів, здійснюючи зараження ними здорових рослин.

Пошкоджені плоди стають беззахисними перед розповсюдженням багатьох захворювань вражаючих культивовані рослини.

Якщо не позбутися від таких шкідників саду та городу як виноградний равлик і її найближчий родич слимак, то вони здатні завдати дуже сильної шкоди, який полягає в наступному:

 1. Молоді рослини черевоногі здатні зжерти повністю під корінь.
 2. Листя, які зазнали обгризання, уповільнюють процес фотосинтезу, що призводить до уповільнення росту і розвитку.
 3. Шкідники люблять згризали суцвіття, що загрожує значним зниженням врожайності.
 4. Шкідники, пошкоджуючи плоди, з’їдають поверхневу оболонку, роблячи їх непривабливими і непридатними для зберігання.
 5. Равлики є рознощиками не тільки спор грибів здатних вражати рослини, але і гельмінтів вражаючих організм тварин.
 6. Слиз, що залишається на поверхні плодів, провокує швидку псування, плоди починають швидко загнивати.

В раціон виноградного равлика і слимаків входить понад 150 видів рослин, тому практично на кожній дільниці знайдеться зелень, яка приваблює черевоногих в якості їжі.

Ігнорувати масова поява черевоногих на садовій або дачній ділянці неприпустимо .

↑ зміст

Як позбутися від виноградної равлики і слимаків на домашньому ділянці?

Якщо не вжити відповідних заходів по боротьбі з черевоногих, то вони можуть настільки нашкодити як культурним, так і декоративним рослинам, що вони припиняють свій розвиток внаслідок уповільнення процесів фотосинтезу.

Крім цього шкода полягає в значному зниженні врожайності.

Існує три способи боротьби з цими шкідниками. Які є найбільш популярними і поширеними серед садівників і дачників.

Такими способами протистояння брюхоногим є:

 • механічний;
 • хімічний;
 • екологічний.

Механічний спосіб боротьби передбачає збір равликів вручну з використанням пінцета. Для полегшення здійснення процедури рекомендується виготовити кілька пасток. Такі пристосування допоможуть виманити черевоногих з їх укриттів.

Пастками можуть служити шматки дрантя або мішковини, змочені в пиві і укладені між рядами рослин. У денний час равлики будуть ховатися під такі укриття і у вечірній час їх можна буде легко зібрати. Для знищення шкідників можна застосовувати сольовий або звичайний мильний розчин.

Екологічний спосіб боротьби полягає в залученні на ділянку природних ворогів черевоногих. У природі є кілька видів тварин, для яких черевоногі є джерелом харчування.

Такими природними ворогами равликів є:

 1. жаби.
 2. Єжи.
 3. Птахи.

Умовою залучення жаб на ділянку є спорудження на ньому невеликого ставка. Щоб залучити їжаків на ділянці рекомендується розкласти собачий корм або поставити мисочки з молоком.

Непоганим варіантом у боротьбі з черевоногих є використання петрушки. Шавлії або часнику. Посадка цих рослин дозволяє позбутися від навали равликів на ділянці. Запахи цих трав є неприйнятними для слимаків.

Хімічні методи боротьби з равликами полягають у використанні спеціальних препаратів проти них. Таким з’єднанням є наприклад метальдегід. Цей тип хімічних препаратів є одночасно і приманкою для слимаків і отрутою для них. При використанні хімічного методу боротьби слід дотримуватися особливої обережності, так як використання хімікатів може бути шкідливо для домашніх тварин і людини.

При проведенні обробки ділянки слід захистити на оброблювану площу доступ дітей і домашніх тварин.

< h2> Застосування профілактичних заходів на садовій і дачній ділянці

З навалою черевоногих досить складно боротися, тому простіше використовувати профілактичні заходи здатні попередити появу цих шкідників на садовій ділянці або городі.

В першу чергу слід забезпечити на городі середу несприятливу для існування цих живих істот.

< p> для цієї мети з ділянки слід видалити всі зайві камені і будівельні матеріали, під якими можуть створюватися прийнятні для проживання черевоногих умови.

слід своєчасно проводити обробку землі з метою боротьби з бур’янами. Бажано своєчасно викошувати зайву траву.

Для того щоб позбавити можливості молюсків ховатися в тріщинах слід якомога частіше розпушувати грунт, особливо це відноситься до періоду активного вегетаційного росту рослин. Після збору врожаю слід якісно провести прибирання городу, позбувшись від всіх рослинних залишків.

Прибирання ділянки від рослинних залишків позбавить молюсків можливості комфортно перезимувати на території саду або городу.

Проведення боротьби з шкідливими молюсками є важливим етапом для отримання повноцінного врожаю. Тому слід серйозно поставитися до проведення всіх профілактичних заходів.

Справа в тому, що, незважаючи на невеликі розміри, черевоногі здатні завдати серйозної шкоди всім видам рослинності, що виростає на городі або в саду.

↑ зміст

Чим корисні равлики для людини?

Брюхоногие, такі як виноградний равлик, можуть приносити не тільки шкоду людині, а й користь.

Чим корисні равлики?

Користь равликів полягає в виділеної ними слизу. Слиз, що виділяється молюском, містить велику кількість корисних біологічно активних сполук.

Ці компоненти слизу роблять на організм людини сприятливий вплив.

В складі слизу містяться такі корисні компоненти:

< ul>

 • алантоїн;
 • гліколева кислота;
 • вітамін А;
 • вітамін С;
 • вітамін Е;
 • колаген;
 • еластин;
 • комплекс з’єднань володіють антибактеріальними властивостями.
 • Завдяки наявності в слизу алантоїну виділяється молюском слиз володіє сильними регенерують.

  Застосування цього з’єднання дозволяє швидко відновлювати пошкоджені при опіках або пораненнях клітини шкірного покриву.

  В медицині також добре відомі антиоксидантні властивості аллатоіна.

  Колаген і еластин, що містяться в улиточной слизу, сприяють зволоженню шкірного покриву, Ці сполуки здатні підтримувати молодість шкірного покриву, зберігаючи її природну пружність.

  гліколеві кислоту поле зно використовувати для зволоження поверхні шкіри, вона підсилює процес продукування колагену.

  Вітамінний комплекс, що міститься в слизу, сприяє поліпшенню живлення шкіри, пом’якшують її і знижують інтенсивність перебігу запального процесу на шкірі.

  виноградний слимак застосовується в косметології для омолодження шкірного покриву обличчя, при наявності на поверхні шкірного покриву розтяжок, при усуненні вікових змін в шкірі і для видалення зморшок.

  Проведені дослідження з’ясували, що слиз, що виробляється молюскам і, є справжнім скарбом для людей, що стежать за станом зовнішності. Її склад має яскраво виражені антиоксидантні властивості і сприяє швидкому загоєнню мікротравм і тріщин на поверхні шкірних покривів, сприяє відновленню мікроциркуляції крові в шарах епідермісу.

  Завдяки використанню слизу вирівнюється колір обличчя і підвищується пружність сполучної тканини.

  Компоненти слизу застосовуються при виготовленні регенеруючих засобів, які застосовуються для полегшення перебігу періоду реабілітації після проведення пластичних хірургічних втручань, пілінгів і шл іфовок шкіри.

  Деякі дорогі салони пропонують екзотичну послугу, яка полягає в нанесенні на обличчя слизу равлика шляхом приміщення живого черевоногих на поверхню шкірного покриву.

  ↑ зміст

  Застосування виноградного равлика в кулінарії

  Виноградний слимак використовується в їжу людиною. Калорійність цього черевоногих дорівнює близько 90 ккал на 100 грам делікатесу.

  Цей продукт є джерелом високоякісного білка.

  Існує кілька способів приготування цього продукту.

  Приготувати равликів можна наступними способами:

  1. Запечь на вогні.
  2. Обсмажити на сковороді, попередньо відкривши.
  3. Приготування молюсків по-французьки.

  Після проведення термічної обробки потрібно витягти тіло черевоногих з равлики за допомогою зубочистки або спеціальної вилки.

  Після вилучення тіла відділяється м’ясо від нутрощів.

  Добавками при приготуванні страви є вершкове масло, зелень, часник і підсушений багет. Доповненням до страви є келих білого охолодженого вина.

  З недавніх пір в їжу почали вживати ікру виноградних равликів.

  Перед використанням молюсків в їжу їх збирають і влаштовують їм чистку організму шляхом голодування.

  Після проведення чистки равлики промиваються і переміщаються в ємність, наповнену крупною сіллю. У такій ємності їх витримують протягом двох годин. Це робиться для того щоб вони випустили слиз.

  Після сольовий обробки равликів слід злегка відварити і протушкувати протягом години в виноградне вино з додаванням олії, цибулі, помідорів і прянощів.

  В процесі тушки м’ясо черевоногих вбирає все аромати використовуваних прянощів.

  В складі м’яса міститься велика кількість вітаміну В6, який сприяє швидкому засвоєнню продукту організмом людини.

  До складу страви входить близько 70% білка і близько 30% амінокислот.

  Найчастіше виноградного равлика використовують в їжу населення, яке проживає на території Іспанії, Франції та Італії. На території Росії цей продукт вважається великим делікатесом.

  М’ясо черевоногих має невисоку жирністю і поживністю. У його складі міститься цілий комплекс незамінних амінокислот, що дозволяє цей продукт вважати дієтичним і дуже корисним для організму людини.

  Чим корисні і шкідливі равлики в саду і городі?
  1.3 (26.67%) 3 голос(ів)

  Добавить комментарий

  Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *