Чим корисний самокат дорослому і дитині?

Зміст статті:

Їзда на самокаті користь і шкода може принести як дитині, так і дорослому.

Будь-які батьки хочуть виховувати дитину веселим і здоровим. Кожен батько прагне вибрати дитині захоплення, що доставляють не тільки радість, а й надають позитивний вплив на організм.

Катання на самокаті представляє одне з найбільш популярних дитячих розваг. Популярність цієї розваги змушує задуматися батьків кататися на самокаті шкідливо або корисно для дитини.

↑ зміст

Користь від використання самоката

Користь від самоката помітна, цей пристрій надає на малюка дозоване фізичне навантаження, що сприятливо позначається на загальному стані організму.

Батьки побоюються, що самокат шкідливий і негативно позначається на фізичному розвитку дитини.

Використання самоката як розвага може надати певну користь не тільки одній дитині, а й спільно з батьками.

користь від цього пристрою полягає в наступному:

  • робить істотний вплив на розвиток дитини;
  • допомагає регулювати вагу тіла, при наявності зайвої ваги їзда на самокаті допомагає позбутися від надлишку;
  • сприятливо впливає на розвиток вестибулярного апарату малюка, сприяючи розвитку почуття рівноваги;
  • при пересуванні по місту може являти собою відмінну альтернативу використанню громадського транспорту;
  • катання на самокаті може бути відмінним хобі, що дозволяє прекрасно провести час разом з дитиною.

Використання такого виду транспорту дозволяє гармонійно розвиватися організму дитини.

В процесі катання на цьому транспорті дитина задіє всі групи м’язів, що дозволяє рівномірно розвиватися м’язової тканини.

Якщо самокат порівнювати з велосипедом, то більшої шкоди організму завдає використання велосипеда. Це обумовлено тим, що при їзді на велосипеді дитина знаходиться в сидячому положенні, а тривале сидіння призводить до оніміння таза, ігнорованих дитиною. Оніміння провокує виникнення порушення в кровообігу і в подальшому може призвести до небажаних наслідків для організму.

Ще однією перевагою самоката є те, що дитину не потрібно мотивувати покататися на цьому виді транспорту, він дітям настільки подобається, що вони з задоволенням норовлять довше на ньому поїздити

Дитині рекомендується купувати самокат після того як він навчиться добре ходить ногами. Найчастіше триколісний самокат можна купувати дитині в дворічному віці.

Пересідати на самокат з двома колесами рекомендується у віці 4-5 років. До цього віку їзда на двоколісному самокаті виявиться дитині непосильним завданням, так як вимагає від організму виконання скоординованих дій, на які малюк ще не здатний у віці 2-3 років.

Використання електросамоката рекомендується починати в більш старшому віці, коли дитина зможе спокійно осмислювати свої дії.

Використовуючи електросамокат можна влаштувати спільну прогулянку з малюком по парку або скверу. Діти на такі прогулянки погоджуються з великим задоволенням.

↑ зміст

Міфи про шкоду самоката

Катання на самокаті є одним з найбільш улюблених дитячих розваг.

Багато батьків побоюються купувати самокат, так як багато чули міфів про шкоду самоката.

Для того щоб розібратися приносить самокат шкоду або користь організму слід зрозуміти суть міфів про шкоду цього транспортного засобу.

Існує кілька міфів, найбільш поширеними є такі:

  1. Міф перший — дитина буде рости перекошеним.
  2. Міф другий — самокат шкідливий для дітей дворічного віку.
  3. Міф третій — самокат є травмонебезпечним засобом пересування.

Перший міф є найбільш поширеним і пов’язаний він з тим, що дитина під час їзди однією ногою стоїть на деці, а другий відштовхується від землі, що призводить до постійного нагинанні вперед і в сторону поштовховою ноги. Але довго на самокаті не зміг покатати, тому ця шкода є сумнівним.

Все ортопеди стверджують, що від катання на самокаті ніякого перекосу хребта у дитини виникнути не може. Для виникнення перекосу дитині потрібно щодня без перерви протягом кількох місяців кататися на самокаті по 3-4 години. Така кількість часу, проведена на спортивному снаряді, вже є заявкою на виконання норми спортивного розряду. Дитина так довго не катається і викривлення наступити не може. В цьому плані куди небезпечніше є велосипед.

Шкода самоката для дитини дворічного віку відсутня, так як малюк, навчившись ходити, відразу починає освоювати нові дії. Це сприяє не тільки розвитку м’язових структур, а й головного мозку дитини. На додаток до цього самокат є хорошим снарядом для тренування вестибулярного апарату дворічного малюка.

Їздити на самокаті безпечніше ніж на велосипеді. Самокат є пристроєм, що займає золоту середину між можливим шкодою, завданою організму в результаті падіння і користю від застосування самоката в якості розваги.

Для того щоб максимально себе убезпечити від можливих травм в процесі катання від поломок самоката, слід купувати вироби виготовлені відомими виробниками. Придбання пристрою брендового походження дає деяку впевненість в тому, що самокат швидко не вийде з ладу і не травмує дитину в процесі експлуатації.

З хорошого самоката при дотриманні правил безпеки впасти дуже важко.

батькам можна порекомендувати не боятися купувати самокат для дитини. Вибирати потрібно якісний виріб відомих виробників. Такий транспорт при правильній експлуатації і дозованому використанні не здатний нашкодити малюкові.

Чим корисний самокат дорослому і дитині?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *