Чим шкідливі навушники і bluetooth для слуху людини?

На сьогоднішній день, практично кожна людина використовує навушники. Тому, питання щодо того, чи шкідливі навушники є дуже актуальним.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, п’ятдесят відсотків молодих людей наражаються на потенційну небезпеку, регулярно використовуючи портативний пристрій bluetooth типу. Це зростаюча проблема. Дослідження показують, що число дітей з втратою слуху на сьогодні на 30% вище, ніж буквально 25 років тому.

Хоча вакуумні навушники дуже зручні, використовувати їх потрібно строго відповідно до правил. Сучасні гаджети, iPod і інші mp3-плеєри дозволяють постійно прослуховувати тисячі пісень, а це означає, що час прослуховування значно збільшується.

Великий обсяг пам’яті плюс зростання потокових сервісів, таких як Pandora, Spotify і iTunes, означають, що люди витрачають все більше часу на свої персональні музичні пристрої.

Також важливо враховувати і те, що молоді люди використовують свої пристрої як засіб розслаблення. Використання навушників є способом відгородження від шуму зовнішнього світу. Але більшість навушників не призначені для цього, тому для того, щоб «блокувати» навколишній шум, музика повинна прослуховуватися безпечно.

Основна проблема полягає в тому, що більшість навушників, що поставляються в комплекті з mp3-плеєрами, мають низька якість, і вони не тільки не блокують сторонній шум, але і погано передають звучання мелодій.

Обидва ці фактори змушують слухачів напружувати свій слух.

↑ зміст

Як відбувається пошкодження органів слуху?

Щоб точно розібратися в тому, чи шкідливий блютуз для організму людини, слід розуміти структуру вуха.

В вушній раковині людини є вії. У кожному вусі налічується близько вісімнадцяти тисяч клітин з крихітними волосками, які передають звук. Мікроскопічні волоскові клітини беруть безпосередню участь в процесі, пересилання електричного сигналу в мозок. Цей сигнал після обробки людиною сприймається як звук.

Гучна музика пошкоджує ці волоскові клітини, пошкодження призводить до їх загибелі. Волосяні клітини не мають здатність до регенерації. Гинуть клітини не здатні відновлюватися. Такий процес небезпечний для людини, адже в результаті настає повна глухота.

Іноді навушники небезпечні для здоров’я просто через їх дизайну. Крихітні динаміки, які сидять у вусі, направляють музику прямо у вушний канал.

Якщо хочеться постійно слухати музику, краще використовувати зовнішній тип даної гарнітури. Зовнішні навушники — кращий варіант, так як на відміну від подають музику прямо у вушний канал, вони забезпечують кілька буферне простір між динаміком і вушних каналом. Однак, хоча такий варіант є більш безпечним вибором, він має свої недоліки. Як і будь-який інший гарнітури може потрапляти не надто якісний товар, в результаті чого, здоров’ю людини наноситься значна шкода.

Варто інвестувати в гарнітуру кращої якості, тоді якість прослуховування буде на високому рівні і одночасно на орган слуху буде надаватися мінімальний негативний вплив.

↑ зміст

Як зробити правильний вибір гарнітури?

Доступні два різних типи навушників, що можуть не тільки блокувати сторонній шум, але і захищати слух, дозволяючи слухати музику в більш безпечних умовах. Існує кілька варіантів такої гарнітури.

Один з варіантів — шумоподавляющіе. Вони працюють з використанням інверсних хвиль для глушіння вхідного звуку. Вони найкраще підходять для глушіння низькочастотних звуків, таких як шум двигуна або гуркіт трафіку, хоча у випадку з більш високими звуками вони безсилі, наприклад, з розмовою.

Інший варіант — шумоізолюючі. Вони працюють трохи по-іншому, створюючи ущільнення навколо вуха, роблячи фізичний бар’єр між вухом і зовнішнім шумом.

Вони мають більш високу вартість, але зате виявляються менш небезпечними для слуху людини.

правда, можна використовувати і інші заходи щодо забезпечення своєї безпеки. Наприклад, експерти рекомендують прослуховувати музику при силі звуку не більше 85 децибел (дБ), не більше 8 годин на день. Людина не вимірює вихід звуку зі свого iPod за допомогою децибельних лічильника, тому замість цього правило 60/60 є хорошим орієнтиром, воно свідчить, що слухати музику потрібно не більше ніж шістдесят хвилин за раз, і не більше шістдесяти відсотків максимального обсягу свого iPod.

Максимальний вихід mp3 (iPod) досягає сто п’ятнадцяти дБ, що може привести до постійного погіршення слуху всього за вісім-п’ятнадцять хвилин. Тому краще самостійно встановити налаштування пристрою таким чином, щоб рівень прослуховування був безпечним. Ну і не заповнювати його більш ніж на шістдесят відсотків.

Краще відразу ще в момент здійснення покупки, попросити фахівця зробити відповідні налаштування.

↑ зміст

Збіги кращої гарнітури

Звичайно, користь від такого відкриття, як бездротові навушники для людей безперечна.

Але це дітище сучасної технології може завдати шкоди здоров’ю людини, тому важливо робити правильний вибір.

Перед тим як зробити вибір і придбати гарнітуру слід ознайомитися з найбільш поширеними моделями і вивчити всі їх позитивні і негативні особливості конструкції.

В ТОПі найпопулярніших гарнітур знаходяться:

  1. Abra Sport Pace. Це повністю досконала пара навушників з підтримкою Bluetooth. Вони володіють вражаючою шумоізоляцією, що допомагає поліпшити динамічний якість звуку. Гарнітура призначена для роботи з Jabra Sport life, безкоштовним навчальним додатком для iOS і Android, схожим на MapMyRun і Strava, що відображають маршрути за допомогою GPS. Додатки допомагають обчислювати темп і швидкість при занятті фітнесом і і має кілька програм функціонування, вибір програм здійснюється натисканням кнопки на лівому навушнику. Пристрій має п’ятигодинне час автономної роботи.
  2. Audio Technica SonicSport. Якщо потрібні якісні вушні навушники з хорошою функцією шумоізоляції, то Audio Technica SonicSport — ідеальний вибір. Вони відрізняються оригінальним дизайном, їх не потрібно вставляти в вухо, вони кріпляться над вушної раковиною. М’який кабель можна зігнути, щоб заховати його за вухами, що гарантує надійну підгонку, а музика звучить приголомшливо. Гарнітура є водонепроникною. Єдиний недолік — відсутність лінійного контролю.
  3. Monster iSport Strive. Незвичайний дизайн з відкритим вушною вкладкою. Звук сильний і вражаючий, Відкритий дизайн дозволяє, одночасно слухати музику і звуки навколишнього світу.
  4. KitSound Outrun. З огляду на, що ці навушники Bluetooth коштують менше, ніж багато провідні моделі, вони максимально легкі і завдяки наявності великих гнучких кремнієвих крил залишаються нерухомими. Якість звучання нижче, ніж у вищеописаних моделях. Звук гучний, чистий і збалансований.

Це тільки частина популярних моделей, можна знайти й інші варіанти.

↑ зміст

Про що важливо пам’ятати при використанні навушників?

Перед тим, як зробити покупку, дуже важливо точно знати, чим шкідливі навушники для слуху людини. Тому, краще спочатку вивчити всі особливості обраної моделі, ознайомитися з відгуками інших покупців, дізнатися рецензію фахівців.

Також можна довіритися досвіду професійних фахівців. Вони можуть підказати, який тип гарнітури найбільш оптимально підходить для конкретної людини.

Відповідаючи на питання щодо того, чи шкідлива блютуз гарнітура, відповідь буде, позитивним. Не варто відразу лякатися, сучасні технології дозволяють підібрати варіант навушників, максимально безпечний для органів слуху.

Щоб підтримувати свій слух на повинно рівні, потрібно регулярно відвідувати лікаря. Якщо з’являються якісь ускладнення, то потрібно відмовитися від використання даної гарнітури в незалежності від її якості.

На сьогодні існує безліч виробників, які пропонують вироби різної складності і якості. Вони відрізняються не тільки своєю функціональністю, але і вартістю. Здійснюючи покупку потрібно враховувати всі фактори, зазначені вище, реально оцінювати свої фінансові можливості і підбирати максимально якісний товар в обраній ціновій категорії.

Чим шкідливі навушники і bluetooth для слуху людини?
5 (100%) 1 голос(ів)

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *