Чим шкідливі світлодіодні лампи для людського організму?

Великий асортимент світлодіодних ламп, які за зовнішнім виглядом нагадують лампу розжарювання, привів до появи численних питань серед населення — шкідливі світлодіодні лампи для здоров’я, чи впливає мерехтіння на зір?

Виробники кажуть про малий енергетичному параметрі , робочому стані в пару десятків років, найсильнішому потоці світла, безпеки застосування та ін. переваги використання. Однак вчені роблять різні припущення про шкоду для організму.

Світлодіодна лампочка постає найекономічнішим джерелом світлового випромінювання, який має низку незаперечних переваг. У виробах відсутні тендітні деталі, лампи миттєво запалюються, відсутні волоски розжарення, що мають властивість швидко виходити з ладу.

І найважливіше — лампи виготовляються з безпечних матеріалів, відповідно, не містить шкідливих речовин. Тому вони не вимагають особливої утилізації, оскільки не призводять до забруднення навколишнього середовища.

В нашій статті озвучимо міфи про освітлювальних приладах, а також дізнаємося правду: чи може сучасне освітлення шкодити здоров’ю людини?

↑ зміст

В лампах містяться токсичні компоненти

Почнемо з найбільш поширеного міфу, який стверджує, що виготовлення пристроїв на увазі застосування речовин з токсичним впливом на організм. Щоб підтвердити або спростувати шкоду здоров’ю, потрібно розібратися в самій конструкції підсвічування.

Для виготовлення корпусу застосовується полімерний матеріал. Не виключається, що в неякісних світлодіодних лампах даний компонент може наносити певної шкоди, оскільки китайські виробники не хочуть витрачатися на виробництво. Однак якщо споживач вибирає брендове пристосування, то по даному пункту можна не турбуватися.

Цоколь складається зі сталі, яка має нікелеве покриття. Цей матеріал нічим не відрізняється від сировини, що використовується для виробництва стандартних ламп розжарювання.

Конструкція:

  • Драйвер відповідає за функціональність підсвічування на тлі перепадів напруги. Цей елемент включає в себе радіокомпоненти, що не заподіюють шкоди і ін. Негативного впливу;
  • Радіатор забезпечує результативне відведення тепла. Він виготовляється з алюмінію. Цей матеріал використовується в різноманітних виробах, які знайшли широке застосування в побутовій сфері;
  • Друкована плата — на ній локалізуються мікросхеми;
  • Розсіювач, який за зовнішнім виглядом нагадує невеликий циліндр. На відміну від галогенових лампочок він не заповнюється за допомогою газу, що свідчить про найвищого ступеня безпеки.

Таким чином, присутність токсичних компонентів в конструкції — чергова вигадка.

В дійсності, світлодіодні лампи шкідливі так само, як і будь-які сучасні електронні пристрої.

↑ зміст

Білий світло і мерехтіння LED-лампочок погіршують зір

Як і інші джерела освітлення, світлодіодна лампа в процесі роботи мерехтить. Їх пульсація здатна негативно позначитися на центральній нервовій системі людини. Причому навіть у тих випадках, коли люди не загострюють на мерехтінні уваги.

На основі цієї інформації можна сказати, що світильники негативно позначаються на самопочутті. Але не буде поспішати з висновками.

В дійсності, сучасні освітлювальні прилади оснащені особливими драйверами, які фільтрують напругу і зводять нанівець змінну складову. Як результат, коефіцієнт пульсації пристосувань не більше 10%, що є варіантом норми.

Світлодіодна лампа, оснащена якісним драйвером, коштує в 2-3 рази дорожче, ніж світильник китайського виробництва. Однак вона служить тривалий період часу, не завдає шкоди очам. Тому на питання, чи шкідливі світлодіодні лампи для зору, зокрема, їх мерехтіння, відповідь негативна.

Купуючи лампу в магазині або на відомому сайті, потрібно звертати увагу не тільки на коефіцієнт пульсації, але і на колірній температурний режим. Коли він більше 3200 К, то значно зростає інтенсивність випромінювання в синьому спектрі, що призводить до впливу на зорове сприйняття.

Постійне вплив випромінювання понад 3200К може привести до дистрофічних змін очної сітківки, рогівки, а також до інших наслідків, які пов’язані з органами зору.

Білий холодне світло представляє особливу небезпеку для зору дітей. Це обумовлено тим, що у дітей зорова система не до кінця сформована, відповідно, будь-згубний вплив здатне привести до негативних явищ. Щоб виключити «побічний ефект», потрібно звертати увагу на деякі параметри лампочок:

  1. Показник мерехтіння. Він повинен бути не більше 10%. Як уже зазначалося, стоять дані пристосування трохи вище, але здоров’я і зовсім безцінне.
  2. Колірний температурний режим. В ідеалі він повинен варіюватися від 2700 до 3200К.
  3. Потужність. Цей пункт враховується в тій ситуації, коли використовуються світильники або люстри з двома, або більше джерелами освітлення. Краще використовувати не сильно потужні лампи, щоб нівелювати ймовірне агресивна дія на органи зорового сприйняття.

Лікарі рекомендують вибирати освітлювальні пристрої теплих тонів, оскільки вони забезпечують випромінювання, схоже на цілком звичний сонячне світло.

↑ зміст

Згубний випромінювання світлодіодних ламп

ock_id_8 «»> <>

На тематичних майданчиках в Інтернеті можна знайти таке твердження — світлодіодні лампи випромінюють інфрачервоний і ультрафіолетове світло, що негативно позначається на здоров’ї. Можна не мучити і відразу сказати, що це чергові чутки, оскільки лампи виробляються двома методами.

В першому варіанті, щоб отримати білий світ встановлюють кристали трьох кольорів — червоний, синій і зелений. Їх встановлюють в одному корпусі, вони працюють в одному ритмі, не випромінюють ні ультрафіолетового, ні інфрачервоного випромінювання.

Такі пристрої коштують дорожче, але вони в повній мірі безпечні. Що ж стосується китайської продукції, то на 100% стверджувати про безпеку недоцільно, тому що не завжди використовуються ті матеріали, які заявлені.

Другий спосіб виготовлення ламп, що дозволяє отримати джерело білого кольору — застосування компонента люмінофор. Він наноситься на світлодіоди синього кольору. Внаслідок цього методу лампа дійсно дає інфрачервоне випромінювання, однак інтенсивність оного не перевищує 15%. Це менше, ніж у звичайних лампочок розжарювання.

Є ще один міф, що світлодіодні лампи шкідливі внаслідок електромагнітного випромінювання. Насправді, воно існує, але не приносить шкоди.

Єдиний мінус, який дає електромагнітне випромінювання — це деяке погіршення сигналу бездротового Інтернету, роутера і ін. Пристосувань.

↑ зміст

Лампи пригнічують вироблення мелатоніну

Є теорія, що світлодіодні освітлювальні прилади призводять до гормонального балансу, зокрема, вони пригнічують продукування гормону мелатоніну, який відповідає за періодичність сну і регулює добовий ритм.

В здоровому організмі його зміст зростає в темний час доби, призводить до виникнення сонливості. Працюючи в нічний час, люди схильні до згубного впливу різних чинників, в тому числі і освітлення.

Численні наукові експерименти довели, що світлодіодний світло в нічний час доби сприяє погіршенню зору. Тому з настанням темряви рекомендується уникати яскравого освітлення, особливо в спальні.

Відсутність сну після тривалого перегляду телевізора, оснащеного світлодіодним підсвічуванням, також пояснюється зниженням синтезу гормону мелатоніну. Регулярне вплив синього спектра призводить до порушення сну — безсоння.

Крім регуляції сну гормон нормалізує окисні процеси в організмі, що сприяє уповільненню природних процесів старіння.

↑ зміст

Думка фахівців

Фахівці, які розібралися в усіх аспектах роботи світлодіодного освітлення, прийшли до думки, що шкода лампочок сильно перебільшується. Однак поки не вдалося вирішити проблему синього світла, тому вибираючи освітлювальні прилади, настійно рекомендується звертати увагу на колірну температуру.

Коли на упаковці приладу вказується 4000К або більше, то цю покупку краще не робити, навіть, незважаючи на привабливу ціну. Такі пристрої можна використовувати в якості підсвічування вулиці або виробничого об’єкта, але не в будинку.

Джерела світла з температурою 2700-3200К рекомендується використовувати в якість основного освітлення в житлових приміщеннях, але не в спальних кімнатах і дитячих. Для вітальні і кімнат відпочинку фахівці радять брати лампи, які мають Тс не більше 3000. Вони імітують тепле світло від ламп розжарювання.

Повністю перейти на сучасне освітлення або відмовитися від нього зовсім — кожен вирішує в індивідуальному порядку. Виробники постійно модернізують джерела світла, а розробники говорять про велике майбутнє.

На даний момент думки людей роздяглися, але все переслідують певні цілі. Зокрема, розробників турбує прибуток, вони нав’язують недосконалий товар у великих обсягах, а вчені вимагають посилення нормативів по використанню білих світлодіодів.

Тому рекомендується встановлювати високоякісне освітлення, регулярно бувати на свіжому повітрі — не менше однієї години в день . Для дитини, у якого зір тільки формується, це значення зростає в два-три рази. Не менш важливо виключити пряме попадання світла від лампи.

Чим шкідливі світлодіодні лампи для людського організму?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *