Чим шкідливий і корисний хрущ для городу?

Зміст статті:

Хрущі живуть повсюдно, особливо багато їх в Азії і Європі. Перед масовим застосуванням пестицидів вони наносили колосального збитку сільському господарству. З початку 80-х років, коли на державному рівні стали вносити обмеження в використання хімічних речовин, чисельність жуків потроху відновлюється.

Зараз комах часто можна зустріти на присадибних ділянках, городах, з цієї причини потрібно навчитися боротися з ними щадними методами.

Розмір жука не більше трьох сантиметрів, у нього подовжене тіло, надкрила мають коричнево-горіховий колір, тулуб покривають густі волоски. Основна відмінність самців від самок в спеціальну освіту на вусах. Вченим не зовсім зрозуміло, як комахи літають, оскільки у них досить слабкі крильця і велика маса тіла. Проте, хрущ прекрасно пересувається по повітрю, причому досить швидко.

Шкода врожаю приносять не тільки жуки, але також їх личинки, в простолюдді їх називають хрущами. Личинка дуже схожа на білу товсту гусінь з трьома парами лапок з передньої частини тулуба:

  1. задня частина тіла темного кольору;
  2. голова червона або коричнева.

Деякі люди приймають шкідника за зелену Бронзовка, іншого великого комахи з зеленим тулубом. Цей жук хоч і харчується рослинами, шкоди не завдає. Більш того, зелена бронзовка занесена в Червону книгу, знищувати її категорично заборонено.

↑ зміст

Де живе хрущ

У наших широтах поширені два види хруща: західний і східний, розрізнити їх можна по формі черевця. Західного жука в теплу пору року можна зустріти на галявинах, оточених деревами, східний вид комахи живе під пологами дерев.

Паразити населяють лісостеп, ліси, віддають перевагу свіжим насадження молодих сосен, хвойні ліси. Причина проста — сосни ростуть на легкому ґрунті, в ньому жуки відчувають себе набагато краще, ніж на глинистих ґрунтах.

Личинка жука мешкає під землею, вона харчується за рахунок кореневої системи рослин, що потрапляють їй на шляху. Через кілька років ця стадія завершується, личинка перетворюється на лялечку, потім восени з неї з’являється дорослий жук, залишається в грунті до самої весни і настання тепла.

Дорослі особини на присадибних ділянках і городах з’являються ранньою весною, живуть не більш як півтора місяця, спаровуються, відкладають яйця і гинуть. Одночасно може бути користь і шкода хруща, необхідно розглянути це питання більш детально.

↑ зміст

Чим корисний хрущ і чим шкідливий

Шкідлива комаха приносить і деяку користь для людини, наприклад, на личинки жука відмінно ловиться велика риба, дорослих особин навчилися застосовувати в нетрадиційній медицині. Як зародки, так і самі жуки стають ідеальним білковим кормом для комахоїдних птахів, плазунів і їжаків.

Чим шкідливий хрущ для городу? Так в першу чергу тим, що він поїдає рослинну їжу, навіть хвойні рослини. Після заходу комахи активно літають, гудуть, заподіюють дискомфорт. Вночі вони сидять на деревах, гризуть листя, оголюючи гілки. Нерідко паразитів можна зустріти в денний час.

Плодовий паразит:

  1. в перший рік життя їсть коріння трав’янистих рослин;
  2. другого року знищує коріння дерев.

Личинки псують навіть дорослі плодові дерева і чагарники, сад може бути знищений в лічені дні. З цієї причини хрущ небезпечний для врожаю, дачі і природи в цілому.

Паразити знаходять собі їжу в будь-якому місці, вони невибагливі, вживають всі підряд: нирки, листочки, пагони. Коли відбувається масовий зліт жуків, збиток від них неможливо переоцінити.

Личинки жуків здатні повністю виїсти виноград, молоді сосонки, плодові дерева та інші насадження.

↑ зміст

Засоби проти хруща

Вивести комах зі своєї ділянки можна різними способами, застосовують готові хімічні засоби промислового виробництва і народні рецепти. Максимально ефективним буде органічне поєднання цих методів боротьби з паразитами.

Антихрущ — це пестицид вітчизняного виробництва, ідеально підходить для захисту дерев, овочевих і плодово-ягідних культур. Пестицид можна придбати у флаконах різної ваги, засоби вистачає для якісної обробки від шкідника.

Захистити кореневу систему рослин, попередити розвиток личинок допомагає замочування розсади перед висадкою. Буде потрібно взяти 10% -й розчин препарату. Це засіб захищає рослини практично від будь-яких шкідників:

  • упаковку речовини змішують з одним літром піску;
  • по чайній ложці додають суміш в посадочні ямки;
  • обробку проводять за час висадки картоплі, розсади овочів або полуниці.

Широко застосовують також і народні методи боротьби з личинками і дорослими особинами хруща. Так, навесні під час перекопування грядок личинок збирають вручну. Такий метод не передбачає грошові витрати, добре працює проти хруща.

Виловлювати дорослих комах необхідно за допомогою спеціальних пасток, їх наповнюють водою з варенням, квасом, а після цього розвішують на гілках дерев. Не менш дієво ловити комах на світло, світлові пастки розставляють біля дерев:

  1. жуки летять на світло;
  2. падають в посуд;
  3. їх вранці збирають, знищують.

Інший метод — застосування нашатирного спирту, одну пляшку кошти розводять в двох відрах звичайної води, суміш виливають під коріння дерев і чагарників. Для більшої результативності прутом з металу роблять отвори навколо дерева, в них вливають розчин. На одне доросле дерево піде відро води.

Найбільш сучасний спосіб боротьби з жуками — біла конюшина, на коренях рослини живуть особливі бактерії, які продукують азот, що відлякує личинок. Разом з білою конюшиною можна посіяти насіння гірчиці. Навесні обробляти грунт можна йодом, на відро води додають 20 крапель засобу, під кожен кущ рослини виливають по літру рідини.

Чим шкідливий і корисний хрущ для городу?
4.5 (90%) 2 голос(ів)

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *