Чим шкідливий телевізор для дітей до року?

Більшість дітей сьогодні не уявляють життя без таких пристроїв, як телевізори, планшети і смартфони. Діти починають користуватися пристроями з раннього дитинства, задовго до того, як зможуть їздити на велосипеді.

Звичайно, сучасні технології можна використовувати з користю. Дошкільнята, при використанні гаджетів, отримують допомогу у вивченні алфавіту, школярі можуть грати в освітні ігри, а підлітки зможуть проводити дослідження в інтернеті. Але, якщо надмірно захоплюватися переглядами з екрану гаджетів, то шкода від телевізора виявиться колосальним.

Якщо дорослі не ведуть належного контролю, шкода телебачення проявиться не тільки в фізичному здоров’ї дитини, з’являться емоційні відхилення.

< p> У зоні підвищеного ризику знаходяться:

  1. Діти, які проводять 4 і більше годин на добу біля телевізора, можуть мати надлишкову вагу.
  2. Глядачі молодшого віку, які переглядають фільми насильницького характеру, з великою ймовірністю проявляють агресивну поведінку і побоюються, що світ страшний, а з ними трапиться щось погане.

Встановлено — підлітки, що захоплюються жорстокими відеоіграми і додатками, проявляють агресію до оточуючих.

Персонажі телебачення і відеоігор часто мають негативні звички — куріння і вживання алкоголю, здатні підсилюють гендерна розподіл і можуть виробляти у дітей певні расові стереотипи.

Для батьків важливо стежити за переглядом телевізора дітьми і встановлювати обмеження, щоб вони не витрачали занадто багато часу на екран.

Будь-який психолог може дати ствердну відповідь на питання щодо то о, чи шкідливий телевізор для дітей.

↑ зміст

Скільки годин можна дивитися телевізор?

Будь-яка дитина дивиться телевізор, і щоб батьки не робили, вони не можуть йому повністю заборонити перегляд.

Для дитини потрібно обмежити час сидіння перед телевізором.

Батькам потрібно скласти графік перегляду телепередач. Цей графік повинен враховувати одночасно побажання дитини і обмеження по часу перегляду телепередач.

Важливо при коригуванні графіка перегляду телевізора слідувати рекомендаціям, вказаним нижче:

  1. Немовлята до року повинні по мінімуму дивитися на екран, вирішуються тільки відео-бесіди з сім’єю або друзями.
  2. Малюкам від року до 18 місяців дозволяється близько години в день витрачати на перегляд телевізора або комп’ютера.
  3. Дошкільнятам дозволено не більше 1 години на день перегляду освітніх програм разом з батьком або вихователем, що допомагає зрозуміти, що відбувається на екрані.
  4. Дітям і підліткам від 5 до 18 років батьки повинні встановлювати узгоджені обмеження на перегляд телевізора або заняття за монітором комп’ютера.

Виходячи з вище зазначеної інформації, не складно зробити висновок про те, чи шкідливо дітям дивитися телевізор або комп’ютер.

Середній російський дитина, проживши до 18 років, стає свідком 200 000 актів насильства на телебаченні. Багато насильницькі дії викликані «хорошими хлопцями».

Діти такими персонажами починають захоплюватися, наслідувати їх, що в кінцевому підсумку позначається на стані психіки дитини. Героям відеоігор часто доводиться боротися з ворогами і вбивати їх, що негативно позначається на психіці і поведінці дитини.

Це може призвести до плутанини, коли діти намагаються зрозуміти різницю між добром і злом. Маленьких дітей особливо лякають страшні і жорстокі образи. Просто говорити дітям, що ці образи не справжні, не допоможе, тому що вони поки не можуть відрізнити фантазію від реальності.

Проблеми з поведінкою, кошмари і труднощі зі сном можуть стати наслідком побаченого насильства.

↑ зміст

Як проявляється негативний вплив на організм?

Телевізійні та відеоігри наповнені контентом, що зображує негативну поведінку — вживання алкоголю, вживання наркотиків, куріння сигарет і секс в молодому віці, як щось хороше, веселе і цікаве.

Дослідження показали, що підлітки, які переглядають багато сексуального контенту по телебаченню, з більшою ймовірністю ініціюють сексуальне спілкування раніше, ніж їх однолітки, які не дивляться відверто сексуальні шоу.

Фахівці в галузі охорони здоров’я вже давно пов’язали проведення занадто великого количес ва часу за переглядом телевізора або сидінням за комп’ютером з ожирінням. На сьогодні, це значна проблема зі здоров’ям. В цьому випадку, шкода телевізора проявляється в тому, що сидячи постійно на одному місці діти фізично неактивні і схильні до постійного перекусу. Вони піддаються впливу рекламної інформації, що спонукає їх вживати нездорові продукти, такі як картопляні чіпси, і пити безалкогольні висококалорійні напої часто таким стає улюбленими закусками.

Для здоров’я кожної дитини дуже важливо проводити достатньо часу на свіжому повітрі. Заміна часу витраченого на відеоігри зовнішнім іграми — ще один хороший спосіб допомогти дітям підтримувати здорову вагу.

Більшість дітей до 8 років не розуміють, що рекламні ролики призначені для продажу продукту. Діти 6 років і молодше не можуть відрізнити ТВ-шоу від реклами, особливо якщо їх улюблений персонаж просуває продукт. Навіть дорослим дітям, можливо, потрібно буде нагадати про цілі демонстрації реклами.

Практично неможливо видалити всі маркетингові повідомлення. Але можна просто відключити телевізор або обмежити для дітей час його перегляду.

Важливо навчити дитину бути розумним споживачем.

Шкода від регулярного перегляду телевізора для дітей проявляється у багатьох аспектах, починаючи від проблем з фізичним здоров’ям і, закінчуючи, емоційними розладами.

Завдання кожного з батьків контролювати вільний час свого малюка і намагатися направляти його енергію в правильне русло. Вплив телевізора на людину досить сильне, тому, потрібно допомогти своїй дитині знайти цікаве хобі або улюблене заняття, що відволікає його від всіляких гаджетів.

↑ зміст

Про що важливо пам’ятати при обмеженні часу перегляду телевізора?

Як вже було сказано вище, завдання кожного з батьків виховати свою дитину емоційно зрілим і фізично здоровою людиною. Для цього доведеться докласти чимало зусиль.

Потрібно якомога більше часу проводити зі своєю дитиною. Цікавитися його захопленнями, допомогти знайти йому улюблене заняття.

І в обов’язковому порядку стежити за тим, як він спілкується зі своїми однолітками. Іноді надмірну агресію батьки списують на перехідний вік або на погане самопочуття дітей, але насправді за цим криється, куди більша проблема.

Якщо виявляються які-небудь зміни в поведінці, потрібно приділити цьому більше уваги і знайти причину даних змін.

Важливо пам’ятати про те, що новонародженим категорично заборонено дивитися на екран. Причому не важливо, будь-то телевізор або монітор, потрібно максимально обмежити такий перегляд і постаратися не допускати зорового контакту дитини з екранами даних гаджетів.

Доведено, що найбільшої шкоди телевізора для немовлят може виявитися небезпечніше, ніж регулярні скандали або крики в будинку. Виявляється, що вплив телевізора на психіку ще такого маленького людини може позначитися на всій його майбутнього життя.

Ніхто не говорить про те, що потрібно повністю забороняти дитині користуватися комп’ютером або дивитися ТБ. Важливо вибирати правильний контент і стежити за тим, щоб побачена інформацію не завдала шкоди емоційному здоров’ю малюка. Рекомендується акцентувати увагу на навчальні передачі або фільми і отримання пізнавальної інформації. Здійснювати перегляд телевізора рекомендується в компанії з дорослими людьми, контролюючими даний процес.

Якщо слідувати всім вищезгаданим рекомендаціям, то вдасться максимально знизити шкоду від сучасних гаджетів на організм дітей і направити їх використання в правильне русло і отримати від цього користь для малюка.

Чим шкідливий телевізор для дітей до року?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *