Голодування: користь і шкода для організму при схудненні

Багато людей влаштовують для свого організму періоди розвантаження і голодування. Але не кожна людина замислюється над питаннями про те корисно голодування і в чому може полягати шкода голодування.

Про користь голодування говорить велика кількість дослідників особливо тих, хто є прихильником використання в лікуванні методів народної і нетрадиційної медицини.

Більшість прихильників зазначених методів лікування вважають, що тимчасова відмова від їжі корисний для організму і дозволяє йому очиститися від накопичень шкідливих сполук, схуднути і в деяких випадках навіть змінити світогляд людини.

Пр іверженци нетрадиційних способів лікування стверджують також, що голодування 1 раз на тиждень протягом дня не здатна завдати шкоди. Одноденне голодування, на їхню думку, сприяє своєрідному відпочинку практично всіх систем людського організму.

Дослідники народної медицини досліджують методи голодування. Працюють над розробкою різних курсів з лікувального голодування, розробляють методички, в яких розповідають ніж корисно голодування і як правильно голодувати, який термін слід витримувати при проведенні процедури.

У розроблюваних такими дослідниками методички будь-яка людина може прочитати, ніж корисно голодування для здоров’я і чому потрібно голодувати.

На сучасному етапі розвитку медицини вчені стверджують, що крім користі для організму в деяких випадках можливий і шкоду голодування.

Часто люди задаються питанням про тому корисно голодування для організму, і як правильно проводити цю процедуру.

Думка вчених в питанні про те чи корисно організму голодування розходиться. Одні з них вважають такий процес шкідливим для людини, а інші корисним. На думку вчених, голодування здатне завдати як користь, так і шкоду в залежності від стану організму людини і захворювань присутніх у нього.

↑ зміст

Що таке голодування?

Голодування є повний тимчасова відмова від вживання будь-якої їжі. Голодування є кардинальний і більш жорсткий, в порівнянні з дієтою, метод впливу на організм. Але виникає питання про те, чи корисно голодування для організму людини і якщо немає, то в чому полягає шкода голодування.

Жінки дуже часто для зниження ваги організму використовують добове голодування раз на тиждень. При використанні цього методу жінки прагнуть перекрити організму доступ до джерел вуглеводів, на думку представниць прекрасної статі при використанні цього методу шкоду мінімальний, а користь велика.

Крім добового голодування існує метод, який використовує триденне голодування на воді. Ця методика дозволяє швидко і ефективно при схудненні провести чистку печінки, позбавивши її від шлаків.

Використовуючи голодування для схуднення, слід пам’ятати, що повна відмова від їжі призводить не тільки до виведення з організму шкідливих сполук, але і перекривається надходження в організм корисних сполук.

Вважаючи, що голодування корисне, не можна просто так почати його і закінчити, вибравши для цього певний день голодування.

Після проведення голодування не можна відразу повернутися до звичного для організму раціону харчування.

Це пов’язано з ц елим комплексом змін в організмі, що відбуваються на фізіологічному рівні в період відмови від прийому їжі.

↑ зміст

Існуючі види голодування

Всі типи голодування проводяться в умовах будинку можна розділити на два великих віда.Существует сухе голодування і голодування на воді.

Сухе голодування носить назву «абсолютне». Це голодування характеризується не тільки відмовою від прийому їжі, але і відмовою від води. При використанні цієї методики очищення організму людина відмовляється від прийому не тільки води, але і будь-якої рідини.

Така дієта передбачає відмову від прийому рідини всередину, не можна вмиватися і навіть проводити процедуру чищення зубів і процедуру прийому душу.

Що відбувається в організмі людини в процесі такого голодування?

в період відмови від їжі і рідини, якщо використовується одноденне голодування, відбувається прискорення розщеплення жирів, сходить набряклість.

при сухому голодуванні наш організм веде пошук рідини всередині себе. Такий спосіб голодування дозволяється тримати не довше трьох діб.

Триденне голодування сухого типу є оптимальним за тривалістю для людини. При необхідності продовження термінів сухого утримання слід проконсультуватися з лікарем і проводити таке утримання від їжі і рідини потрібно під наглядом фахівця.

Людина здатна нормально себе почувати без поповнення водного балансу в організмі протягом 3-4 діб. Не слід без особливої необхідності продовжувати триденний термін утримання і перетворювати його в жорстке випробування для організму.

Голодування на воді є більш поширеним. Така методика передбачає відмову від вживання їжі, але не обмежує прийом рідин. При такому типі голодування навпаки вітається прийом рідини без обмежень.

Голодування ділиться на кілька підвидів:

 • короткий — тривалістю 1-2 доби;
 • середнє по тривалості голодування має тривалість від 3 до 7 діб;
 • тривалий — відрізняється тривалістю процедури, що триває від 10 до 15 діб;
 • екстремальне — тривалість такого голодування може бути до 40 діб.

Тривалі голодування не можна використовувати тим людям, які вперше використовують цей нетрадиційний спосіб оздоровлення організму.

Використовувати методику відмови від прийому їжі для оздоровлення слід починати з малого.

↑ зміст

думка лікарів про використання голодування

Чи корисно голодувати взагалі і яку думку фахівців офіційної медицини про цей спосіб оздоровлення організму?

Переважна більшість лікарів сходяться на думці що голодування, шкода і користь від якого до цих пір детально не вивчені, є найдавнішою комплексної методикою оздоровлення організму .

Цю методику застосовували лікарі Стародавньої Греції, Єгипту і Китаю. Голодування в стародавні часи застосовувалася, як метод лікування від багатьох захворювань.

Для того щоб відповісти на питання про те чи корисно голодувати, слід згадати поведінку тварини в момент його хвороби. Найчастіше тварина припиняє прийом їжі, навіть в тих випадках, коли здорові тварини йому приносять їжу. У початковий період перебігу захворювання тварина постити, відпочиває і п’є багато води.

Стародавні цілителі спостерігали за представниками тваринного світу і намагалися свої спостереження використовувати в лікувальній практиці.

На території Китаю до сих пір сильна віра в те, що за допомогою голодування можна вилікуватися від більшості недуг. Китайські лікарі вважають, що більшість захворювань лікується за допомогою голодування і прийому великої кількості рідини.

В Китаї лікарі рекомендують при використанні для лікування недуг за допомогою голодування в якості пиття використовувати виключно чисту воду.

↑ зміст

Переваги та недоліки використання голодовок

Голодування є корисним методом оздоровлення, якщо вона проводиться з дозволу лікаря і під його контролем.

Контроль з боку лікаря потрібно для того щоб уникнути появи будь-яких негативних наслідків для організму.

При голодуванні під контролем лікаря, фахівець здійснює не тільки контроль за станом організму, а й фіксує всі зміни в організмі.

Більшість лікарів сходяться на думці, що проведення експериментів з різними типами голодування в домашніх умовах може бути шкідливим для ор ганизма.

Не слід використовувати цей метод лікування без проведення попередньої консультації з лікарем.

Крім цього ряду пацієнтів з певними недугами голодування категорично заборонено.

Пацієнтами, яким не слід піддавати організм голодування, є наступні:

 • хворі, які мають онкологічні захворювання;
 • люди з відкритою формою туберкульозу;
 • люди, при наявності у них важкої форми серцевої недостатності;
 • хворі з яскраво вираженою нирковою та печінковою недостатністю;
 • хворі, які перенесли пересадку органів і тканин;
 • люди з наявністю цукрового діабету;
 • жінки в період виношування дитини.

Для цих людей голодування в будь-якому вигляді небезпечно для життя, тому лікарі не рекомендують піддавати в такій ситуації організм голоду.

Решта люди в теорії можуть застосовувати голодування для оздоровлення організму. При використанні цього методу оздоровлення слід пам’ятати, що голодування як метод оздоровлення буде в кожному індивідуальному випадку мати як свої плюси, так і мінуси. У даній ситуації все залежить від індивідуальних особливостей організму людини.

Не слід орієнтуватися при використанні голодування на приклади вдалого голодування знайомих, так як на результат здатні вплинути велика кількість чинників.

Величезну роль на результат проведення голодування мають такі фактори, як вік, стать, статура і наявність в організмі тих чи інших хвороб.

Перед проведенням голодування слід задуматися про наслідки.

При відсутності доступу для організму до поживним речовинам ослаблений ється імунна система, зменшується розмір і кількість еритроцитів, що веде до погіршення постачання тканин киснем.

Крім цього можлива поява слабкості і швидкої стомлюваності. Який голодував людина відзначає виникнення запаморочень з непритомністю і зниження уваги.

Нестача кисню в організмі впливає появи задишки навіть при незначному навантаженні.

Голодування може спровокувати появу у людини головного болю, шуму у вухах і порушення в режимі сну.

Тіло можна очищати голодуванням від шкідливих накопичень тільки людям, що вважається повністю здоровими.

Здоровим людям рекомендується проводити голодування не частіше ніж один раз на тиждень, якщо використовується одноденне голодування .

Голодування: користь і шкода для організму при схудненні
5 (100%) 1 голос(ів)

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *