Корисні властивості срібла і золота: чим корисно носити?

Срібло воістину вважається другим за значимістю дорогоцінним металом. Чим корисно носити срібло, знали ще в старі часи. Стародавні ассірійці і вавілоняни шанували його як символ священної Місяця. Цей дорогоцінний метал використовувався для створення аксесуарів, карбування монет і посуду.

При хрещенні дитини в церкві надають срібний хрестик. Маленьким діткам куми дарують срібну ложечку. Срібло до душі і жінкам, і чоловікам. Тому з’являється очікуваний питання, яку користь і можливу шкоду людському організму приносить срібло?

↑ зміст

Загальна характеристика металу

Argentum, або чисте срібло, є світлим блискучим і дуже м’яким металом. Його кількість на планеті перевищує чисельність золота в 20 разів. Чисте срібло іноді зустрічають у вигляді злитків, а їх маса досягає 2-3 кілограмів. Однак в 1420 році в Чилі був здобутий срібний самородок вагою 1,4 тонн, а в 1904 році поблизу Онтаріо (Канада) здобули самородок вагою 20 тонн. Найчастіше цей дорогоцінний метал зустрічається з домішкою інших металів, наприклад, з міддю або свинцем.

Argentum — це складова частина всього живого на Землі. Срібло потрапляє в людський і тваринний організм з рослинними продуктами, а в рослини — через грунт. У 100 г морської рослини міститься 0,025 мг срібла, в морських тварин — 0,3-1,1 мг, а в наземних — 0,006 мг.

Багато стикаються з питанням, що корисніше: золото або срібло? Адже обидва метали є дорогоцінним і використовуються в медицині, магії, цілительство та інших сферах. Наприклад, золото вважалося символом Сонця в Давньому Єгипті та Близькому Сході. Його потрібно носити тим, хто страждає на шкірні патологіями. Золото підвищує захисні сили організму і прихильно впливає на серцево-судинну систему.

Срібло досить просто обробити: за легкістю ковкості воно поступається лише золоту. Дивно, але з 10 г металу витягають 15 км дроту. З нього виробляють прекрасні аксесуари, посуд, монети і прилади. Срібло — це найкращий провідник електричного струму і тепла.

На чистому повітрі воно не похмурніє, але варто тільки з’явитися сірководню або іншим летючим з’єднанням сірки, як срібло відразу потемніє. Поширена думка, що якщо на власника потемніла срібний ланцюжок, сережки або інші прикраси, значить, у нього є проблеми зі здоров’ям. Це може бути порушення функціонування щитовидної залози, надмірне вживання алкогольних напоїв, часнику або цибулі.

Срібло володіє як корисними, так і негативними властивостями. Одним людям цей метал підходить, а іншим — ні.

Давайте разом з’ясуємо, яка користь і шкода цього дорогоцінного металу.

↑ зміст

Корисні властивості срібла

Цілющі властивості срібла були відомі ще з давніх-давен, але наші предки не розуміли, яким чином метал може вилікувати від хвороб.

Почнемо з того, що продукти харчування зберігали в срібному посуді тому, що вони практично не піддавалися псуванню. Їх можна було їсти протягом декількох днів. Все завдяки знезаражувальні властивості металу. У російської знаті срібний посуд практично завжди включалася в придане наречених. Така традиція була не для того, щоб нагадати про високий статус, а щоб уберегти майбутню сім’ю від недуг.

Лікарські засоби, у складі яких є Argentum, допомагають руйнувати ферментну систему бактерій і осаджувати білки. Щоб очистити рідину, ще здавна користуються срібною ложкою або монеткою, завдяки їх знезаражують властивості. Сучасні технології знезаражують воду за допомогою електролітів, застосовуючи спеціальні пристрої з електродами зі срібла. Таким чином, вода очищається від патогенних бактерій. У медицині навіть використовують клізму з срібної води, яка корисна для очищення дивертикули від калового каменя.

Срібло додають у безліч лікарських препаратів, наприклад, протаргол, колларгол і нітрат срібла. Для загоєння ранок, опіку та саден використовується бактерицидна папір, яку просочують хлоридом і нітратом срібла.

Відомі корисні властивості срібла при лікуванні захворювань травної системи. Прикладаючи пластинку металу на область, де розташований товстий кишечник, можна домогтися активізації його функціонування і поліпшення перистальтики.

Срібло надає позитивний ефект при розсмоктування пухлин, а також відновлює внутрішні органи після важких захворювань. Рекомендується надягати срібні аксесуари при діагнозі «гіпертонія». Браслет, ланцюжок або кільце допоможе знизити кров’яний тиск. Не менш важливо надягати одне з срібних виробів таким чином, щоб воно доторкалося до поверхні шкіри.

Метал здатний знижувати температуру тіла. Тому при лихоманці у хворого повинно бути срібну прикрасу. Серед корисних дорогоцінного металу виділяють:

  • усунення частих головних болів;
  • поліпшення зору;
  • поліпшення роботи серцево-судинної системи;
  • усунення проблем урологічного характеру;
  • поліпшення роботи нервової системи;
  • усунення сильної пітливості.

Носити на тілі срібні прикраси дуже корисно, адже дорогоцінний метал налаштовує в організмі сприятливу мікрофлору.

↑ зміст

Кому можна носити срібло?

Не кожна людина любить постійно знімати з себе золоті або срібні прикраси. Але у деяких з них виникає індивідуальна гіперчутливість на цю «ношу». Бували випадки, коли у людини починалася головний біль, частішало серцебиття, і з’являлася висип на шкірі через зіткнення з сріблом.

Щоб попередити такі неприємні симптоми, необхідно відразу з’ясувати, підходить дорогоцінний метал людині чи ні. Зробити це просто, потрібно відвідати ювелірний магазин і переглянути колекції срібних і золотих прикрас. При виборі аксесуара треба керуватися своїми уподобаннями: чи сподобався аксесуар, чи приємно до нього торкатися, які емоції викликає.

Існують деякі протипоказання при виборі срібних прикрас. Надлишок вживання срібної води призводить до аргіроз — це захворювання, що характеризується відкладенням металу на слизових оболонках і шкірному покриві. Крім того, Argentum здатний відкладатися у внутрішніх органах і приводити до розвитку всіляких патологій. Сигналами організму, передвіщає розвиток аргіроз, можуть бути:

  1. Блакитнуватий або зеленуватий відтінок слизової оболонки і шкіри.
  2. Болі в правому підребер’ї.
  3. Часті головні болі.
  4. Конвульсивні здригання.

З появою таких ознак потрібно припинити прийом срібної води і звернутися до фахівця, який огляне і призначить лікування. До речі. набагато більше користі у талої води.

Спочатку важливо визначати, підходить метал людині чи ні. Якщо у людини, що носить срібні прикраси, виникають такі симптоми, як запалення, запаморочення і метушливість, варто відмовитися від цих аксесуарів.

Проте, срібло — це невід’ємний компонент всього живого на планеті. Наші предки використовували його задовго до того, як були відкриті бактерії і різні патології. Якщо потрібно вберегти себе і своїх рідних від зараження вірусними і бактеріальними захворюваннями, досить покласти в посудину з водою срібне столове пристрій, будь то ложка або ніж. Продукт, поїдається з срібної ложки маленькою дитиною, убезпечить його від розвитку кишкових інфекцій.

Ніколи не варто відмовляти собі в срібних прикрасах, тим більше, якщо фінансові можливості це дозволяють. Дорогоцінний метал не тільки приносить красу і позитивні емоції, але і володіє масою корисних властивостей, поліпшуючи загальний стан здоров’я його власника. Головне — зрозуміти, чи точно він підходить і чи не викликає негативні реакції.

Корисні властивості срібла і золота: чим корисно носити?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *