Корисно або шкідливо плакати чоловікам і жінкам?

Багато людей чули, що плакати корисно. Ця гіпотеза вже неодноразово підтверджувалася науково доведеними фактами. Основна функція сліз полягає — вони дозволяють людині бачити.

Буквально. Сльози зволожують очні яблука і віко, запобігають зневоднення різних слизових оболонок. Відсутність мастила, має на увазі відсутність зір. Пише Джеррі Бергман: «Без сліз життя було б радикально інший для людей, і зір було б повністю втрачено».

Власний антибактеріальний і противірусний агент людини, це — сльози, вони мають безліч позитивних функцій:

  • відбиває всі мікроби;
  • захищає від шкідливого впливу комп’ютера, смартфона і телевізора;
  • сприяє видаленню сторонніх предметів, що заважають зору і багато іншого.

Плакати корисно і в різних стресових ситуаціях. У цьому випадку дана функція сприяє зняттю напруги. Люди, хто плаче під час нервового напруження, відчувають себе набагато легше. Їх емоційне здоров’я вище, їм легше пережити всі складні моменти в житті.

Біохімік Вільям Фрей, який досліджував цю функцію організму, виявив, що емоційні сльози — ті, що відбуваються в біді або горе, — містять більш токсичні побічні продукти, ніж сльози роздратування. Вони видаляють токсини з тіла, що накопичуються завдяки стресу. Вони схожі на природну терапію або сеанс масажу.

Відповідаючи на питання щодо того, чи корисно плакати при стресі? Відповідь — так, плач досить корисний і допомагає відновити емоційну і фізичне здоров’я людини.

↑ зміст

Думка лікарів про плач

Досвідчені психологи докладно розповідають, чому корисно плакати. Їх пояснення дозволяють скласти чітку картину щодо того, в чому корисність даної емоції і як вона впливає на загальний стан людини. Вчені стверджують, що сльози у людей виникли як інструмент самозахисту.

Вони зволожують слизову і використовуються, як засіб виживання. Еволюційний біолог Орен Хассон припустив, що люди використовують сльози, щоб показати іншим, що вони уразливі.

Коли більшість людей бачать засмучене обличчя, вони відчувають бажання запитати, що не так, запропонувати допомогу або співпереживання. Емоційні сльози свідчать про готовність людини довіряти і ставати пов’язаним з підтримуючими спільнотами.

Чоловікам властива така емоція. Вони в цей момент відкривають свій внутрішній світ і вивільняють негативні емоції. Чи корисно плакати? Відповідь — так, це необхідно робити хоча б зрідка. Інакше висока ймовірність розвитку психологічних розладів і серйозних стресів. Важливо завжди пам’ятати про це, і намагатися періодично проявляти такі емоції.

Причому це можна робити без чийогось присутності.

↑ зміст

Які плюси від сліз для людини?

Це змушує 9 з 10 чоловік відчувати себе легше, знижує стрес і може допомогти зберегти здоров’я тіла. Цей вид емоційного розвантаження — безкоштовний, доступний майже кожному, і не має ніяких відомих побічних ефектів, крім червоних очей і рідкого макіяжу.

Плач не є сам

им кращим засобом для антистресу, але останні дослідження показують, що він дуже ефективний при лікуванні, і що він покращує настрій 88,8% респондентів, і лише 8,4% гірше почуваються. Настільки корисно, що дослідники припускають, що всім, хто опинився в складній життєвій ситуації, слід добре поплакати і їм стане легше, це заняття корисно жінкам.

Сміх і гнів мають свої переваги. Було показано, що сміх сприяє:

  • загоєнню;
  • збільшення кровотоку;
  • зниження рівня гормонів стресу;
  • підвищення імунної системи.

Але чому ж корисні сльози? Емоційні сльози походять з тих же слізних залоз, які виробляють рідину, що утворить захисну плівку над очними яблуками. В результаті чого, орган отримує можливість позбутися від подразників, вивільняє зайву рідину, коли очей стає роздратованим або в нього потрапляє чужорідне тіло.

Тому, якщо дівчина раптово заплакала, не варто відразу лякатися, може в її в око потрапила смітинка.

↑ зміст

значення плачу для емоційного стану людини

Явище підтримує так звану теорію відновлення, що емоційні сльози і їх вміст є одним із способів повернути тіло в рівновагу після стресової події. Концентрація хімічних речовин шкідливих для людини зростає під час емоційного стресу, і можуть бути видалені з організму за допомогою сльози. Тобто, коли людина плаче в важких для нього ситуаціях, він звільняє своє тіло від шкідливих токсинів і емоцій. Оскільки непереборний стрес може збільшити ризик серцевого нападу і пошкодити певні області людського мозку, здатність людей плакати має цінність виживання.

Інші докази підтверджують теорію. Було показано, що сльози, пов’язані з емоціями, мають більш високі рівні деяких білків, марганцю і калію і гормонів, включаючи пролактин, ніж проста сльозоточивість через попадання в око стороннього предмета або роздратування. Марганець є важливим живильною речовиною, і перешкоджає сповільненого згортання крові, проблемам зі шкірою і зниження рівня холестерину. Калій бере участь в нервовій роботі, контролі м’язів і артеріальному тиску.

Пролактин є гормоном, які беруть участь в стресі, і грає роль в імунній системі і інші функції організму. Його участь в сльозах може допомогти пояснити, чому жінки кричать більше, ніж чоловіки.

У жінок більше пролактину, ніж у чоловіків, і його рівень зростає під час вагітності, коли частота плачу серед жінок значно збільшується.

↑ зміст

Думка більшості людей про плач

Чи шкідливо плакати, чи корисно? Корисних властивостей набагато більше, особливо, в стресах і різних емоційних ситуаціях. Важливо відзначити, що плач корисний і під час приємних моментів. У цьому випадку він має, практично, тими ж корисними властивостями, що і сльози, викликані стресом.

Були твердження про те, що плач може зменшити біль, хоча досліджень в цій області мало.

< p> Контр-теорія полягає в тому, що сльози не дуже допомагає організму оговтатися від того, що викликало їх. Це збільшує збудження, щоб стимулювати поведінку, здатне допомогти уникнути загрози. На підтримку цієї теорії дослідження показують, що чутливість шкіри збільшується під час і після плачу, а подих поглиблюється.

Дослідження, проведене в Тілбургского університеті в Нідерландах, показує, що і чоловіки, і жінки будуть надавати більш емоційну підтримку тому, хто плаче, хоча вони менш позитивно оцінили того, хто плакав.

Інше дослідження показало, що чоловікам подобалося найбільше, коли вони плакали, а жінки, коли вони цього не робили. Результати підтверджують теорію про те, що плач — це поведінка прихильності, призначене для отримання допомоги від інших.

Корисно або шкідливо плакати чоловікам і жінкам?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *