Користь і шкода інтернету для дітей і школярів

Зміст статті:

В ХХІ Всесвітня павутина міцно увійшла в життя людини. Уявити собі навчання для школярів або студентів, роботу, домашнє розвага і спілкування між людьми через соціальні мережі без інтернету на сьогоднішній день неможливо.

Інтернет сьогодні спрощує діяльність людини при цьому мінімізуючи витрати часу на пошук потрібної інформації. Здається інформаційне суспільство побудоване на одній павутині. Банальний пошук, обмін інформацією неможливий без інтернету.

Вже при відсутності інтернету протягом кілька годин відчувається, що без нього не можна прожити. Причому це почуття з’являється як у людини, який постійно його використовує в роботі, так і домогосподарки, що використовує Всесвітню павутину для розваги. Користь від інтернету величезна.

Система інтернет дає можливість швидко оплатити комунальні послуги, податки, штрафи або отримати прибуток від бізнесу, не виходячи з дому. Погана погода, відсутність громадського транспорту на нього не впливають.

Ці переваги для молодого і середнього віку людини дуже підходять. Наявність інтернету для людини важко переоцінити. Але з ним треба вміти звертатися і правильно його використовувати. Причому необов’язково для цього мати надприродну техніку. Досить простого мобільного телефону з виходом у всесвітню павутину.

Безумовно, система інтернет буде розвиватися, і удосконалюватися надалі. Швидкість передачі інформації разом з кількістю користувачів в інтернеті буде рости. Він буде використовуватися все більшою аудиторією, і вважатися не якимось ноу-хау, а самій безпосередній і дуже потрібною річчю.

Батьки спокійно ставляться до того, що їх дитина спілкується в інтернеті, і вважають що дитина під контролем, а на вулиці контроль відсутній. Ця думка абсолютно помилкова. Батьки повинні розуміти, що в інтернеті, як мінімум не менше небезпек, що підстерігають дитини, ніж на вулиці. Тому контроль батьків за роботою дітей в інтернеті невід’ємна частина їх виховання і підготовки до дорослого життя.

Складно судити про плюси і мінуси від інтернету в наш час. Він надає купу переваг, робить наше життя простіше, цікавіше і цікавіше. Важливо пам’ятати тільки про правильність використання інтернету людиною. При наявності роботи пов’язаної з сидячим способом життя і інтернетом потрібно у вільний час більше рухатися на природі. Без зайвої потреби не сидіти біля монітора. Якщо правильно використовувати Всесвітню павутину, то ніякої небезпеки і шкоди здоров’ю людини і його сім’ї вона не завдасть.

↑ зміст

У чому шкода інтернету?

Вчені повністю підтримують розвитку інтернету та ІТ технологій адже за ним майбутнє.

Менш впевненими є лікарі, які розглядають інтернет ширше. Лікарі кажуть, що інтернет не тільки корисний, але несе в собі небезпеку для здоров’я людини.

Час, проведений біля комп’ютера занадто велике, а сидячий спосіб життя викликає ряд захворювань. Думка лікарів, що є користь і шкода від інтернету.

Таким чином, інтернет окрім своєї користі несе в собі шкоду для людини.

Які основні негативні наслідки постійної роботи з інтернетом можуть виникнути у людини?

Найбільш часто виявляються порушеннями, що виникають внаслідок тривалого використання інтернету, є:

 • часте порушення сну;
 • нервова збудливість;
 • часті депресії і стреси;
 • появи інтернет-залежності;
 • віртуальне життя замінює реальну, людина втрачає навички спілкування в реальному житті.

Важливу роль відіграє інформація, яку людина черпає з інтернету.

Інформація тут може бути не сама достовірна, тому шкода від перегляду новинних ресурсів — часте явище.

Людина в таких випадках водиться в оману і в подальшому під впливом отриманої інформації впливає на оточуючих.

Негативний вплив інтернету за допомогою впливу новинних ресурсів не закінчується.

Крім цього в мережі є велика кількість сайтів, які здатні негативно впливати на психіку людини.

Це обумовлено тим, що в мережі практично відсутня цензура.

↑ зміст

Шкода інтернету для підлітка

Інтернет для дітей та підлітків став незамінною річчю.

Зараз батьки, маючи велику кількість клопоту по будинку, спокійно можуть залишити дитину з інтернетом і бути спокійною за нього. Але чи так це? Напевно, не зовсім.

В павутині можуть знайти собі заняття як 3-4-річні діти, які, як правило, вже мають досвід роботи з інтернетом, так і підлітки. Немислимим таке було ще якихось 15 років тому. Для підлітків інтернет взагалі асоціюється з життям.

Підлітки в інтернеті можуть спілкуватися в різних чатах в онлайн-режимі або знайти собі інше більш підходяще розвага. Для дитини інтернет здатний не тільки принести користь, але і надати шкоду.

І так який же шкоду інтернету на здоров’я дітей:

 • сайти із забороненою інформацією, що є легко доступними для дітей, можуть негативно вплинути на психічний розвиток дитини;
 • спілкування через поширені соціальні мережі з сумнівними людьми, здатними вплинути на психіку дитини і на його дії в реальному світі;
 • втрата реального часу і сну у дітей, що знаходяться в інтернеті, обумовлено тим, що дитині важко контролювати час;
 • користування інтернетом у підлітків в навчальний час призводить до появи неуспішності в навчанні;
 • навантаження на органи зору, що формуються у дитини, призводить до погіршення їх функціонування;
 • навантаження на опорно-руховий апарат, що формується у школяра в підлітковому віці, призводить до виникнення порушень в його роботі.

Таким чином, відсутність заборон для дітей робить використання інтернету більш шкідливим, ніж корисним.

Займатися і навчатися в інтернеті корисно, але дуже часто підлітки використовують його в цілях, здатних завдати шкоди їхньому здоров’ю же самим.

< p> для правильного використання тих переваг, які дає інтернет потрібно знати, скільки часу і на яких сайтах потрібно перебувати для черпання потрібної для навчання інформації.

Спілкування в соціальних мережах, в яких постійно знаходяться підлягає підлітки, слід обмежувати .

Таке спілкування має аходітся під контролем батьків. У школі підліток інтернетом повинен користуватися тільки в навчальних цілях в обмеженому часу.

Користь і шкода інтернету для дітей і школярів
3.5 (70%) 8 голос(ів)

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *