Інфрачервоні промені і світло від ламп: користь і шкода

Інфрачервона світлова терапія привертає все більшу увагу в сфері неінвазивного лікування, пов’язаного з боротьбою проти старіння.

Замість того щоб проводити всілякі експерименти для пошуку нових радикальних методів в корекції і уповільненні ознак старіння, вчені виявили, що інфрачервоне світло може сприяти загоєнню і ефективний в запобіганні ознак старіння природним шляхом і без ризику.

Однак чи всі настільки прозоро і просто щодо всього, чого стосується інфрачервоне випромінювання, користь і шкода якого, мабуть, так і не були вивчені до кінця?

Інфрачервона терапія являє собою спосіб фото-біомодуляціі або лікування, яке використовує світлодіоди (LED) або низкоуровневую лазерну терапію для стимулювання клітинної активності в цілях досягнення певних терапевтичних показників.

Було доведено, що правильна довжина хвилі інфрачервоного світла корисна при відтворенні клітинних змін, які сприяють виробленню колагену, що життєво важливо для боротьби зі старіючої шкірою. Цей різновид лікування також відома під багатьма іншими іменами, такими як фотоомолоджування, LILT (низкоинтенсивная светотерапия), LLLT (низькорівневий лазер або низкоуровневая світлова терапія), фото-біомодуляція або біостимуляція.

↑ зміст

Чому використовується інфрачервоне випромінювання?

Все живе зобов’язане своїм життям не тільки планеті Земля, але головним чином найближчій доступною зірку — Сонця.

Сонце забезпечує Землю живильної теплотою і енергією, допомагаючи управляти всіма життєвими процесами. Вихід сонячної енергії поширюється на електромагнітний спектр, від гамма-променів до радіохвиль.

Більша частина енергії Сонця, яка досягає Землі, знаходиться у вигляді видимого і інфрачервоного світла. Один з кращих способів підняти вплив інфрачервоного світла — це просто купатися в теплому сонці. Однак далеко не у кожного і далеко не завжди є можливість перебувати в зоні дії цього природного джерела енергії, особливо з огляду на особливості клімату.

Людське тіло налаштоване дуже ефективно поглинати енергію сонця, і постійно потребує інфрачервоному випромінюванні. Саме із цієї причини наукове співтовариство і задумалося про те, щоб створити штучний, найбільш наближений до природного, джерело інфрачервоного світла.

Терапія, що проводиться за допомогою такого виду енергії, не вимагає застосування будь-яких фармакологічних препаратів і спрямована на те, що допомогти людському організму самостійно справлятися з різного роду труднощами.

↑ зміст

Використання НАСА інфрачервоного випромінювання

Інфрачервона світлова терапія була використана НАСА в програмі прискорення росту клітин, які повинні були допомогти в загоєнні всіляких ран. Даний метод лікування також використовується для боротьби з наслідками хіміотерапії у хворих на рак.

Використовуючи той самий принцип, інфрачервоне світло використовується для стимулювання виробництва колагену, який необхідний для підтримки більш молодий і стійкою шкіри. Внаслідок інтенсивного вивчення цього питання командою НАСА, використання терапії інфрачервоного світла на сьогоднішній день є схваленим всілякими міжнародними комітетами як засіб проти старіння.

Нетрадиційна медицина також підтримує ідею про сприятливу дію сили інфрачервоного світла. У ній навіть присутній ціла методика, в якій задіюється все та ж терапія. Суть даної методики зосереджений на енергетичних потоках тіла, які більш широко відомі в народі як «чакри».

Вважається, що інфрачервона кольорова терапія використовується для забезпечення загальних показників життєвої сили і здоров’я.

також, в нетрадиційній медицині, інфрачервоне світло використовується в колірних пункціях, щоб стимулювати точки голковколювання замість використання голок.

↑ зміст

Як відбувається процес лікування?

Світло — це енергія. Вона проникає в шкіру на різних рівнях, максимізуючи переваги і цілющі властивості спектра червоного світла.

Коли інфрачервоне світло проникає в шкіру, він активує природні цілющі властивості нашого організму на клітинному рівні.

Світло стимулює кровообіг, що також призводить до збільшення активності лімфатичної системи, що в свою чергу сприяє дренированию інтерстиціальної рідини з тканин і переносить лейкоцити в ті райони, де вони вкрай необхідні. Відомі такі плюси:

  • активізуються метаболічні процеси організму;
  • стимулюється створення колагену і фібробластів;
  • збільшується очищення клітин і зменшується рівень запалення.

Більш того, науково було доведено, що інфрачервоне випромінювання викликає сплески освіти оксиду азоту в організмі, що найбільш помітно впливає на становлення серцево-судинного здоров’я людини. Оксид азоту допомагає розслабити судинну систему, а також забезпечити більш багате надходження кисню в кров і його вміст там.

Це безумовно, корисно для всіх, але особливо для пацієнтів з підвищеним ризиком серцевого нападу, а також спортсменів, які прагнуть підвищити фізичну працездатність і витривалість.

Багато професійні спортсмени за кордоном вже досить давно використовують інфрачервоні сауни в якості засобу стимулювання кровообігу під час виступів. L-аргінін, який також є досить значимим речовиною серед телостроітелей і одним з основних прекурсорів оксиду азоту, також показує прискорені показники вироблення під впливом інфрачервоного світла.

У той час як інфрачервоне випромінювання використовується спортсменами і атлетами для оздоровчих цілей , воно може бути корисним абсолютно для кожного.

↑ зміст

Плюси і мінуси використання терапії

Минуло вже більше 10 років досліджень, присвячених використанню терапії інфрачервоним світлом під час яких не було зареєстровано ніяких загроз або протипоказань до її використання. Проте, інфрачервоне світло може зробити згубний вплив на очі. Саме тому всім лікуються заздалегідь не рекомендується безпосередньо дивитися на інфрачервоне світло, оскільки це може викликати роздратування або візуальний дискомфорт. Світлодіодна світлова терапія зазвичай включає в себе захисні окуляри, які потрібно носити під час сеансу.

Існує безліч переваг використання терапії інфрачервоного світла. Ця неінвазивна, безболісна, природно-хімічна і нефармакологічними терапія на 100% природна, схвалена всілякими комітетами охорони здоров’я і не вимагає тимчасового простою. Її можна легко використовувати у власному будинку, адже вона безпечна абсолютно для всіх типів шкіри.

Дана методика допомагає організму відтворювати колаген, який допомагає зменшити дрібні і великі мімічні зморшки, позбутися ознак старіння шкіри. Інфрачервоне випромінювання допомагає організму у відновленні нормальної циркуляції крові всередині капілярів. Також, воно сприяє зникненню розтяжок і шрамів. Інфрачервоне світло дійсно є добре дослідженим способом лікування, яке може коригувати або відстрочувати всілякі ознаки старіння шкіри. Але не тільки, він може також мати інші застосування, такі як стимулювання загоєння ран, зменшення запалення або полегшення болю.

Дослідження показали, що інфрачервона терапія може стати потужним засобом для здійснення позитивних змін в загальному здоров’я. Все більше число людей використовують такі пристрої, як холодні лазери та інфрачервоні сауни, які допомагають їм здійснювати різні медичні цілі.

Крім того, багато ліцензовані лікарі тепер пропонують ці види терапії в рамках своїх звичайних методик лікування. Інфрачервоне світло є частиною електромагнітного спектра, який знаходиться трохи нижче видимого світла і, отже, в значній мірі залишається невидимим для людського ока.

Для тих, хто шукає потужні і неінвазивні засоби вирішення деяких проблем зі здоров’ям, інфрачервона терапія може стати, мабуть, найкращим виходом. Однак, як і з будь-яким рішенням щодо здоров’я, необхідно спочатку проконсультуватися з лікарем, перш ніж будувати і впроваджувати певну методику лікування.

Інфрачервоні промені і світло від ламп: користь і шкода

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *