Озон газ: шкідливий чи корисний для людини?

Незважаючи на те, що озон активно застосовується в медицині, він здатний принести не тільки користь. Шкода озону навіть для здорового організму є безумовним, а класична медицина і зовсім не визнає озонотерапию як метод лікування.

На відміну від нетрадиційної, де озонування застосовується і в косметології, і в якості терапії захворювань серця, дихальних шляхів та інших органів і систем.

Так що отримує організм людини, користуючись озонатором повітря: шкода чи користь? Зрозуміти це допоможе принцип роботи озонатора.

↑ зміст

Що таке озонатор?

Озонатор — це прилад спецпризначення, призначений для насичення озоном атмосфери до тих пір, поки не очиститься від повітряних забруднень, шкідливих хімічних речовин та інших компонентів, які негативно позначаються на нашому організмі. Фактично в основі озонатора лежать природні можливості самого озону.

Кисень — двоатомний речовина, що має міцну подвійну зв’язок, потрібен живій істоті для нормального функціонування. При обриві зв’язку, до наявних атомам приєднується ще один, тим самим утворюючи нову речовину — озон. У звичайних умовах газ має свіжий запах, блакитний відтінок.

Після озонування в атмосфері свіжість і стає очищеною, з неї прибираються неприємні запахи, пилові кліщі, пилок рослин, цвілеві гриби, атмосфера проходить дезінфекцію і дезодорацію. Фактично, ви дихаєте дійсно безпечним повітрям, з якого дозволяє їм розмножуватися, приєднуватися до здорових клітин.

Навіщо потрібно насичувати повітря, яким дихає людина озоном:

 • для антибактеріальної дії;
 • для стимуляції захисних функцій організму — підвищення імунітету, а також його зміцнення.

Він знищує більшу частину вірусів і патогенних мікроорганізмів, серед яких: грип, пневмонія, дизентерія, холера та інші.

↑ зміст

Завдає чи озонатор організму людини шкода?

Озон — дуже агресивний, отруйний і токсичний газ, а тому в багатьох випадках він шкідливий. При великій концентрації вступає в реакції з усім оточуючим, в тому числі з шкідливими речовинами в повітрі і тканинами людини.

Деякі хімсоедіненія, присутні в атмосферному повітрі, вступаючи в реакцію з озоном, стають високотоксичними і небезпечними для людини. Озон за фактом дуже сильний окислювач, і завдяки цьому має можливість вкрай швидко руйнувати складні за будовою матеріали, серед яких метали, полімери, натуральна гума, електроніка. У людському організмі здатний провокувати ряд хвороб і патологічних станів.

Якщо атмосфера перенасичена озоном і його зміст перевищує поріг в 7-10%, то у людини проявляються певні симптоми отруєння:

 1. Дихання стане глибоким, але не ритмічним.
 2. Перерви в здійсненні дихання.
 3. Летальний результат від виникнення паралічу легенів.

Відбувається так зване озонове отруєння.

Якщо постійно перебувати в приміщенні, де вміст озону істотно перевищує загальноприйняті і встановлені норми, це загрожує наступним:

 • Виникненням алергічних реакцій;
 • частими больовими відчуттями в області голови;
 • швидкою стомлюваністю;
 • зниженою стресостійкість;
 • поява почуття нудоти;
 • порушенням нормальної легеневої діяльності;
 • онкологічними захворюваннями і захворюваннями ЦНС.
 • Все це не викликає сумнівів, чи шкідливий озон — безумовно, так. Хімічно-активний газ здатний нанести людині непоправної шкоди.

  ↑ зміст

  Чи здатний озон надавати позитивний вплив на організм людини?

  Про озон можна сказати і багато чого корисного. Вплив озону на організм людини може не тільки не завдати шкоди людському організму, але і бути і позитивним.

  Наприклад, якщо використовувати його під час спалаху вірусу, ризик поширення знизиться до мінімуму, а самопочуття хворого значно покращиться. Оскільки озон — це і сильний окислювач, то він легко справляється зі знищенням вірусів, мікробів, бактерій, мікроорганізмів, одноклітинних і грибкових паразитів. Про користь речовини говорить і його здатність знезаражувати і очищати воду, їжу, залишаючи тільки корисні мінерали, насичує її киснем.

  Оскільки озон не має настільки сильних побічних дій, як хлор, в плані дезінфекції, то його широко використовують для дезінфекції басейнів, акваріумів, у виробництві бутильованої води, для очищення водостічних конструкцій та інше.

  При невеликому вмісті в атмосфері, цей газ не тільки знищує мікроби і віруси, а й знижує згортання крові; стимулює роботу органів кровотворення; руйнує токсичні речовини, якими утворює людський організм, підсилює синтезування біологічно корисних сполук, знімає больові відчуття, підсилює імунітет.

  ↑ зміст

  Озонотерапія — як метод лікування

  Традиційна медицина не сприймає озонотерапию, як корисну методику лікування, але її ефективність доведена тисячами прикладів.

  Завдяки своїм корисним властивостям, озон застосовується при багатьох захворюваннях, як додаткова терапія або стаючи частиною методики лікування. Озоном лікують:

  1. Відкриті рани.
  2. Гнійники.
  3. Запалення на шкірі.
  4. Атопічний дерматит.
  5. Опіки.
  6. Виразкові ураження.
  7. Варикоз.
  8. Екзему (лікування озоном ефективно навіть при запущеній формі).
  9. Діабетичну гангрену.
  10. Захворювання верхніх і нижніх дихальних шляхів.
  11. Аритмії та інші кардіозахворювань.

  Терапія за допомогою озону передбачає використання різних способів і прийомів. Одним пацієнтам рекомендовано дихати озоном, іншим приймати ін’єкції, крапельниці та інше.

  На особливу увагу заслуговує застосування озонотерапії в косметології, де озон активно використовується в боротьбі з різними проблемами:

  • набряклість обличчя;
  • локальні відкладення жирів;
  • темні кола, набряклість під очима;
  • дрібні зморшки;
  • судинні зірочки;
  • прищі, вугрі, комедони та інші проблеми зі шкірою;
  • боротьба з виникненням целюліту.

  Дуже корисна терапія озоном і в боротьбі з віковими змінами.

  Потрапляючи в організм, озон покращує кровотік в особі, прискорює регенерацію клітин, сприяють виробленню клітинами організму колагену, підсилює роботу обмінної функції, лімфатичної системи.

  Про користь озону говорять відгуки тисяч пацієнтів. Головне правило при лікуванні озоном — всі процедури повинні бути виконані професіоналом і тільки при наявності показань, відсутності протипоказань.

  В цьому випадку озон не зробить шкідливого впливу на організм, а лише принесе очікуваний і бажаний оздоровчий ефект.

  ↑ зміст

  Як правильно вибрати озонатор повітря?

  Насамперед, на що варто звернути увагу при виборі пристрою, це те, де саме воно буде розташовуватися в житловому приміщенні (побутовому) або виробничому. За допомогою озонатора покращують не тільки якість повітря, який циркулює в певному замкнутому приміщенні.

  Насичений озоном повітря також має позитивний вплив на якість вживаних продуктів харчування і питної води.

  При виборі озонаторів звернути увагу слід на такі параметри:

  1. Бажана потужність (багато в чому залежить від площі приміщення, де розміщено пристрій), тобто скільки літрів повітря має оброблятися в годину.
  2. Площа, на якій будуть працювати озонатори, його межі.
  3. Час роботи — які тимчасові рамки роботи озонатора в день з урахуванням усіляких забруднювачів.
  4. Додаткові функції — підсвічування, таймер, дистанційне керування, наявність всіляких режимів роботи і т. Д.

  В залежності від технічних характеристик, а також наявності додаткових вимог до пристрою, цінова політика буде різною. Сьогодні в магазинах можна придбати як бюджетні моделі, які не сильно вдарять по кишені, так і ексклюзивні багатофункціональні пристрої.

  ↑ зміст

  Як користуватися пристроєм?

  Для того щоб озонатор не чинив шкідливого впливу на оточуючих , а тільки позитивний ефект, його слід правильно використовувати, тобто дотримуватися певних правил і вимог:

  • під час функціонування озонатора в приміщенні не повинно бути людей;
  • в процесі озонування повітря всі вікна і двері повинні бути закриті;
  • правильно поставити режим і час функціонування, розрахунок проводиться в залежності від площі, на яке буде поширюватися вплив озонатора (за 1 хвилину роботи озонується 1 кв.м.);
  • автоматично через певний час роботи пристрою необхідно зробити повне провітрювання озонованого приміщення.

  Користуватися озонатором заборонено в таких випадках:

  1. Якщо вологість становить 95% і більше.
  2. При наявності активних парів, газів які здатні зруйнувати метал.
  3. У вибухо-, пожежонебезпечних приміщеннях.
  4. При наявності електричної пилу.

  Багато людей помилково бачать тільки одну сторону озонатора — користь чи шкода. Насправді все значно складніше. Немає єдиного правильного думки. У питанні шкідливий або корисний озон для людини слід дотримуватися правила золотої середини.

  Газ буде корисний для людини, тільки якщо його правильно застосовувати. Тому перед покупкою озонатора обов’язково ознайомтеся з його технічними характеристиками і правилами використання, і обов’язково дотримуйтесь їх.

  Пам’ятайте, записуючись на озонотерапию, користь і шкоду можна отримати в однаковій мірі — обов’язково проконсультуйтеся з хорошим фахівцем, вивчіть умовні і абсолютні протипоказання, можливі побічні ефекти.

  В питанні корисно чи використання газу довіртеся думку професіонала.

  Ніколи не займайтеся самостійним лікуванням.

  Озон газ: шкідливий чи корисний для людини?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *