Шкідливі і корисні комахи для дітей в саду і городі

Зміст статті:

Існують не тільки шкідливі комахи, а й корисні комахи саду та городу.

Всі види бджіл корисні в якості запилювачів. Правда, вони ефективні тільки для запилюють рослин, і сприяє гарному врожаю.

Існує величезний перелік рослин потребують бджіл. Без цього комахи неможливе існування садів. Зустрічаються види бджіл- хижаків. Вони вбивають комах-шкідників.

В цю групу входять бджоли і багато інших видів комах, які є більш ефективними запилювачами.

Бджоли виробляють велику кількість корисних продуктів, які використовуються людиною. Такими продуктами є:

  • бджолиний мед;
  • прополіс;
  • віск;
  • забрус;
  • маточне молоко та багато іншого.

Відомо велика кількість видів комах, що приносять користь людині. До переліку корисних відносяться сонечка. Вони зазвичай вважаються корисними, знищуючи велику кількість попелиці, кліщів, що харчуються саками різних рослин.

Багато хто вважає, що серед всіляких комашок є тільки шкідники, але це необачне думку. Тільки в городі набереться більше сотні метеликів і жуків, що можуть приносити користь людині.

↑ зміст

Хто корисний в житті людини?

Існують як корисні комахи для людини, так і шкідливі, з останніми люди постійно ведуть боротьбу.

Найбільш корисними на планеті вчені вважають кілька видів комах.

Основними корисними комахами є наступні:

сонечка. Люди в своїй масі цієї комахи не бояться, але мало хто знає про те, наскільки корисно це помаранчеве плямисте істота саду. І дорослі сонечка, і личинки живляться комахами-мягчителями і попелицями, більш відомими як рослинні воші.

Златоглазка. Вони відрізняються від інших жучків завдяки своїм великим мереживним крил. Саме тому, людина часто зауважує, як вони харчуються нектаром квітки. Ці прекрасні істоти роблять багато корисного для квітника, тому що вони харчуються попелиць, яйцями молі, гусеницями, трипсами і кліщами.

Журчалка. Їх часто плутають з осами і бджолами. Подібно вищеописаним істотам, які летять мухи харчуються попелиць, люблячої жити в важкодоступних місцях. Вони з’являються рано навесні — задовго до будь-якого іншого корисного комахи — і сприяють отриманню великого врожаю красивою малини і полуниці.

Всі вищеописані жучки, комахи користь, яких описана вище, повинні охоронятися людиною, адже без їх допомоги існування всього живого важко, важливо і те, що шкода від них практично повністю відсутня.

↑ зміст

Кого не потрібно боятися?

Зустрічаються жуки, що приносять користі більше, ніж шкоди. Користь комах є різною.

Хижі жуки. Якщо планується вирощувати овочі на городі, то слід радіти, коли на грядках з’являться хижі жучки. Вони особливо корисні при знищенні шкідників томатів, трипсів, кліщів-павуків, ліфтових німф і дрібних гусениць. Гарна новина полягає в тому, що якщо вони не прийдуть самі по собі, є різні способи залучити їх шляхом посадки постійних рослин, таких як чагарники і пучкові трави.

Жужелиці — не найприємніші на зовнішній вигляд, але в саду вони просто необхідні. Ці довгонога і досить велика комаха любить харчуватися побратимами, особливо шкідливими для овочів. Якщо планується садити картоплю, капусту чи помідори, необхідно додати кілька каменів, колод і багаторічних грунтових покриттів, щоб залучити їх.

Оси. Хоча їх укуси болючі, і часто призводить до набряку, але оси всіх розмірів є благословенням для будь-якого саду. Невеликі оси нападають на яйця всіх видів шкідників і є одним з кращих комах, щоб забезпечити ефективний контроль за шкідниками садами.

Павуки. Якщо в саду або городі немає павуків, існує ризик появи шкідників. У той час як більшість думає про гіршому, потрібно розуміти, що павуки з саду не ввійдуть до хати і не стануть отруйними. Вони дуже схильні «вторгатися» в сад, особливо якщо він населений різними комахами. Якщо вони відсутні в городі або саду, то можна залучити, посадивши солом’яні мульчі або постійні багаторічні рослини.

Тахін. Часто помилково приймають за дратівливу всіх муху і вбивають. Але рекомендується цього не робити, адже тахини — природні вороги наметових гусениць, скотарів, дощових черв’яків, циганських метеликів, сквош-жуків і інших комах, що поїдають урожай овочів

Бабки корисні в саду (харчуються попелиць та іншими шкідниками) , корисні для підтримки контролю над популяцією комарів, адже вони їх теж знищують.

Всі вищеописані істоти одночасно і шкідливі і корисні для людини в чомусь, але хорошого від них точно набагато більше.

< h2> Про що потрібно пам’ятати щодо комах?

Відомий біолог Чарльз Дарвін одного разу зауважив, що одна з найбільших речей, що вивчаються їм в природному світі, полягала в тому, що природа дуже любить жуків, і легко зрозуміти, чому. На планеті більше видів комах, ніж усіх інших тварин, і більшість з них — жуки. Вони настільки поширені, що людина часто забуває, наскільки вони корисні.

Багато видів є природними хижаками у цілого ряду комах і інших безхребетних, що розглядаються як шкідники, в їх числі, тля разом гусеницями і личинками.

Комахи роблять приголомшуюче кількість шкоди сільськогосподарським культурам і майну по всьому світу, але вони не завжди погані, є й корисні представники, які сприятимуть розвитку городництва та садівництва.

Кожен любитель вирощувати свої власні ягоди, фрукти і про ощі, повинен пам’ятати про те, що в світі існує безліч корисних комах, які сприяють гарному врожаю і допомагають людині в цьому процесі.

Для фермерів і садівників комахи можуть бути справжніми шкідниками. Попелиця, гусениці, коники та інші люблять харчуватися соком рослини, що вирощується на ділянках. І тримати цих шкідників під контролем — важка робота. Добре, що навколо є ціла армія комах-помічників.

Деякі комахи славляться знищенням величезної кількості шкідників. Адібуг може споживати 500 попелиць до того, як він виросте. Попелиця шкодять рослинам, висмоктуючи їх соки.

Тому, разом зі списком корисних жучків, метеликів, мух і личинок, слід вивчити перелік комах, які можуть завдати серйозної шкоди. Більшість «поганих» комах можуть знищуватися за допомогою хороших. Даний факт дозволяє відмовитися від використання різних пестицидів та інших хімічних речовин. Природа сама подбала про те, щоб люди змогли вирощувати гарні врожаї. Головне, тепер людині самостійно не погубити цей процес і контролювати популяції корисних комах. Якщо дотримуватися всі зазначені поради, то город або сад точно порадує великою кількістю рослин.

Шкідливі і корисні комахи для дітей в саду і городі
5 (100%) 1 голос(ів)

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *