Шкідлива для здоров’я кімната з гіпсокартону?

При плануванні ремонтних робіт, більшість власників житла цікавить питання щодо безпеки використовуваних будівельних матеріалів. Багато хто хоче знати, чи шкідливий гіпсокартон для здоров’я.

Практично будь-який ремонт не обходиться без використання гіпсокартонних конструкцій. З його допомогою вирівнюють стіни, створюють підвісні конструкції і формують різного роду перегородки, полички і ніші.

Матеріал вигідний тим, що його вартість є для більшості власників житла прийнятною, і з гіпсокартону досить легко зробити конструкцію будь-якої потрібної форми .

Разом з популярністю виникає питання щодо корисності даного матеріалу. Існує думка, що гіпсокартон шкідливий для людини, і матеріал не можна використовувати для внутрішнього оформлення приміщень.

Щоб розібратися в проблемі, слід вивчити склад матеріалу і розуміти, як, він впливає на організм людини. Після отримання цієї інформації приймається рішення щодо того, шкідливий для здоров’я гіпсокартон, або матеріал можна застосовувати, не боячись за здоров’я. Інформація про вплив на людину гіпсокартону знаходиться у відкритому доступі, знайти її не складе особливих труднощів.

↑ зміст

Що входить до складу гіпсокартону?

До складу гіпсу входять компоненти виключно натурального походження.

Крім гіпсу до складу гіпсокартону входять подвійний шар картону і клей ПВА.

Склад картону виключно натуральний. Щодо екологічних якостей сердечника багато покупців сумніваються.

Експерти стверджують, в складі сердечника містяться такі компоненти скловолокно; крохмаль; ПВА клей і багато інших компонентів.

Потрібно пам’ятати, що склад матеріалу може відрізнятися в залежності від типу гіпсокартону. Виробники додають спеціальні компоненти, які надають сировини вологостійкі і пожежостійкі якості.

Після виготовлення гіпсової середини, її поміщають між підготовленими шарами картону.

Завдяки високій щільності, він може використовуватися в якості арматури. Зазвичай використовують картон, що має щільність від 0,17 і до 0,22 кг на кВ. метр.

Процес виготовлення матеріалу виглядає досить просто. Гіпс з’єднують з картоном, потім загинаються краї листа, що знаходяться з торця, що дозволяє сформувати захисну кромку листа. Даний процес дозволить захистити матеріал від пошкоджень під час транспортування.

↑ зміст

Що потрібно знати про асортимент продукції?

Щоб точно розібратися в тому, чи шкідливий гіпсокартон в квартирі, необхідно розуміти, який тип матеріалу підбирається для конкретного приміщення. Існує кілька типів даного будівельного матеріалу, мають відмінні риси.

Стандартний вигляд матеріалу абсолютно нешкідливий для організму людини. У ньому не міститься ніяких додаткових шкідливих компонентів, склад сердечника не включає ніяких шкідливих домішок. Його можна використовувати тільки в тому випадку, якщо кімната має мікроклімат характерний для житлового приміщення. Він відмінно підходить як для стін, так і для стелі. Саме цей тип гіпсокартону найчастіше використовується для облаштування кімнат в приватних будинках або квартирах.

Існує вологостійкий матеріал. У його складі є певні компоненти, що просочують сердечник. Це спеціальні водостійкі суміші, що мають протигрибковий склад. Саме ці компоненти захищають матеріал від згубного впливу вологи і вогкості.

Є і вогнестійкий тип. В даному випадку до складу матеріалу включена спеціальна сітка, виготовлена зі скловолокна. Саме вона захищає плиту від негативного впливу відкритого вогню. Її плюс у тому, що при горінні матеріал не виділяє шкідливих елементів в навколишнє середовище. Зазвичай його монтують в будинку, де є присутнім ризик легкого займання.

Комбінований варіант, що відрізняється як вологостійкість, так і вогнетривкими властивостями. До його складу входять ті ж добавки, що в зазначених вище варіантах. Цей матеріал можна застосовувати в житлових приміщеннях, де є присутнім ризик легкого займання або є підвищений рівень вологості.

Що ж стосується того, шкідливий чи ні для здоров’я людини матеріал, що містить зазначені вище добавки, то він абсолютно безпечний, адже всі ці добавки виробляються з сировини безпечного для здоров’я людини.

Виходячи з усього, що сказано вище, не складно зробити висновок про те, що ГВЛ абсолютно нешкідливий для здоров’я кожної людини.

↑ зміст

про що важливо пам’ятати при виборі гіпсокартону?

Незважаючи на те, що всі компоненти, що містяться в гіпсоволокнистих листів — натуральні, все-таки є ситуації, коли даний матеріал може виявитися шкідливим для здоров’я людини.

Зазвичай це відбувається при безпосередньо монтуванні або в момент порушення правил зберігання продукції.

Під час свердління листів, виділяє досить багато пилу, що осідає на слизовій оболонці, і здатної стати причиною розвитку респіраторних захворювань.

Про шкідливість будматеріалу можна говорити в тих ситуаціях, коли в приміщення з підвищеною рівнем вологості купується продукція, яка не призначена для експлуатації в даному приміщенні. Якщо у ванній кімнаті монтувати НЕ вологостійкий тип матеріалу. В цьому випадку, картон дуже швидко покривається пліснявою шкідливої для здоров’я людини.

Якщо говорити те, чи шкідливий гіпсокартон для здоров’я людини, то відповідь буде однозначна — при правильно зроблений вибір матеріалу і при відповідній експлуатації матеріал є абсолютно безпечним для здоров’я людини.

В результаті інформації, зазначеної вище, не складно зробити висновок про те, що ГКЛ заслужив високу популярність серед численних будівельних матеріалів саме завдяки своїй безпеці для здоров’я людини.

Правда, щоб мати безумовну гарантію того, що цей будівельний матеріал є абсолютно безпечним, слід правильно вибирати продукцію. В процесі покупки необхідно звертати увагу на наявність відповідних сертифікатів та інших дозвільних документів. Ще важливо правильно підбирати продукцію в залежності від типу приміщення. У ванну кімнату вибирається матеріал з вологостійкість функціями, а ось для кімнат, з високим ризиком загоряння, слід підбирати матеріал, який має високі показники пожароустойчивости.

Бажано попередньо проконсультуватися з досвідченим фахівцем, здатним підказати, який тип матеріалу найбільш підходящий для конкретного приміщення. Майстер повинен підказати, як правильно кріпити виріб.

Важливо пам’ятати, що порушення норм експлуатації продукції може призвести до того, що вона стане не придатною до використання або почне шкодити здоров’ю всіх оточуючих.

всі ці поради допоможуть уникнути помилок і зроблять покупку приємною і корисною.

Шкідлива для здоров’я кімната з гіпсокартону?
4.5 (90%) 2 голос(ів)

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *