Шкідлива меблі з ДСП фанери для здоров’я?

Зміст статті:

Сьогодні все більше людей прагне оточити себе натуральними екологічно чистими матеріалами — деревом, каменем, склом і керамікою. З цієї причини серед споживачів зростає недовіри до матеріалів, виробленим із застосуванням сучасних технологій і синтетичних компонентів.

Одним з таких будівельних матеріалів є деревно-стружкові плити або ДСП. Є поширена думка, що ДСП становить небезпеку для людини, так як виділяє в атмосферу отруйні сполуки. Дане твердження підтримують багато покупців і деякі фахівці.

Але шкідливо ДСП для здоров’я людей насправді і чи може цей матеріал стати причиною захворювань? Щоб знайти відповідь на це питання необхідно розібратися в тому, як виробляють ДСП, де застосовують цей матеріал і чи є способи зменшити його токсичність для людини.

↑ зміст

Властивості ДСП

ДСП — це будівельний матеріал, що виготовляється шляхом гарячого пресування деревних стружок з різних порід дерева. Для перекази міцності в даний матеріал додають синтетичні смоли, які надійно склеюють стружки і допомагають зберігати необхідну форму.

Для виготовлення ДСП використовують низькоякісну деревину і відходи деревообробних підприємств. Для цього їх подрібнюють до стану тирси, потім додають водорозчинні мочевіноформальдегідние синтетичні смоли і формують плити.

Якісні деревно-стружкові плити є досить міцним матеріалом, але погано переносять вологість. Для підвищення вологостійкості їх покривають пластиком, шпоном або полімерною плівкою. Такі плити можна використовувати в приміщеннях з високим рівнем вологості, наприклад, у ванні або на кухні.

Для поліпшення зовнішнього вигляду ДСП його покривають папером, що імітує різні породи дерева. Дані плити широко застосовуються при виробництві меблів, а саме столів, ліжок, шаф, полиць, офісних меблів та парт для навчальних закладів.

ДСП часто використовують для внутрішньої обробки стін, що дозволяє отримати абсолютно рівну поверхню, на яку прекрасно лягають всі види шпалер і фарб. А завдяки високим тепло- і звукоізолюючим властивостям ДСП допомагає помітно утеплити приміщення і захистити його від сторонніх звуків.

Мабуть, найвагомішим перевагою ДСП перед натуральним деревом є його невисока ціна. Самі плити і зроблена з них меблі мають значно нижчу вартість, а значить доступні людям навіть з невеликими доходами.

На відміну від дерева або фанери деревно-стружкові плити не розсихаються, не розшаровуються і не мають властивість скручуватися. Вони добре зберігають первісну форму, мають досить високою стійкістю до ударів і при гарній щільності можуть прослужити не один десяток років.

Позитивні властивості ДСП:

  1. Невисока ціна;
  2. Абсолютно рівна поверхня;
  3. Міцність, відсутність схильності до всихання;
  4. Велика розмаїтість кольорів;
  5. При наявність захисного шару висока вологостійкість;
  6. Гарна звуко- і теплоізоляція;
  7. Найширший сектор застосування.

↑ зміст

Шкода ДСП

Так чому ж ДСП небезпечно для людини? Шкідливі властивості ДСП пов’язані з особливостями його виробництва, а саме застосуванням в якості сполучного компонента мочевиноформальдегидной смоли. До її складу входить високотоксична речовина формальдегід, який вкрай шкідливий для людини.

За підсумками численних досліджень формальдегід був офіційно визнаний найнебезпечнішим канцерогеном. Ця речовина здатна викликати алергію, подразнення шкіри і слизових оболонок очей, запалення дихальних шляхів, а при тривалому вплив рак.

Але основна шкода фенолформальдегидной смоли відчувають на собі працівники підприємств з виробництва деревно-стружкових плит, які змушені використовувати спеціальні засоби захисту. У готовому ДСП вміст формальдегіду крані низько і не здатне вплинути на людину.

Згідно з нормами, прийнятими в Росії, концентрація формальдегіду в ДСП не повинно перевищувати 10 мг. на 100 гр. сухої маси. Така кількість даної речовини вважається безпечним для людей і за твердженням лікарів не здатна спровокувати погіршення здоров’я.

Крім того, ДСП без покриття застосовується тільки при проведення оздоблювальних і ремонтних робіт, в ході яких даний матеріал буде покриватися шаром фарби або оклеиваться шпалерами. У всіх інших випадках деревно-стружкові плити завжди мають захисний шар, в тому числі оберігає людину від випарів формальдегіду.

Так меблі з ДСП найчастіше проводиться з ламінованих деревостружкових плит (ЛДСП). Це значно збільшує термін її служби і не дозволяє формальдегіду потрапляти в атмосферу. При цьому торці плит завжди закриті спеціальним матеріалом кромки, що не дає деревним стружка, просоченою синтетичною смолою, стикатися з повітрям.

Такі меблі можуть використовуватися в будь-яких приміщеннях, в тому числі і в дитячих кімнатах. Вона часом буває навіть більш безпечна, ніж меблі з деяких порід дерева, від яких також можуть виходити шкідливі виділення.

Говорити про небезпеку сучасного ДСП — це те ж саме, що обговорювати питання: чи шкідлива фанера для людини? Але ж вона була визнана абсолютно безпечною для людей.

↑ зміст

Як вибрати меблі з ДСП

Багато сьогодні вважають за краще купувати меблі з ДСП, оскільки вона коштує значно дешевше дерев’яною. Але щоб не довелося болісно шкодувати про зроблену покупку, слід знати, як вибрати якісні ліжко, стіл або шафа з величезного розмаїття продукції.

Важливо пам’ятати, що від ДСП шкоду для здоров’я може проявлятися тільки при використання неякісного матеріалу. Тому при покупці меблів слід переконатися, що вона повністю відповідає ГОСТ і проведена без порушень в технології.

Розпитати про якість ДСП можна у продавця консультанта, а ще краще попросити його надати всі необхідні сертифікати на меблі. Якщо їх немає, то слід відмовитися від покупки такої продукції, так як вона може становити реальну небезпеку для людини.

Сучасна класифікація ДСП:

  • Е1 — це маркування означає, що ДСП високої якості і містить не більше 10 мг. формальдегіду на 100 гр. композиту. На території Росії і в зарубіжних країнах з такого матеріалу дозволено випускати меблі для житлових приміщень, в тому числі і тих, де будуть жити діти;
  • Е2 — дана маркування вказує на невисоку якість ДСП, тому вироби з нього забороняється ставити в житлових будинках і навчальних закладах для дітей.

Щоб мінімізувати можливий від ДСП шкоди не слід розташовувати меблі з цього матеріалу близько до батареї і іншими джерелами тепла. Справа в тому, що при прогрівання плити виділення формальдегіду значно посилюється, а значить збільшується і небезпека для здоров’я.

Іноді відразу після покупки меблі можуть мати різкий неприємний запах, який, як правило, повністю зникає через кілька днів. Для цього потрібно витерти її вологою ганчірочкою і частіше провітрювати приміщення. Якщо запах не зменшується необхідно повернути виріб виробнику або обміняти на інші меблі без запаху.

Шкідлива меблі з ДСП фанери для здоров’я?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *