Шкідливий дезодорант для пахв і антиперспірант з алюмінієм?

Багатьох сучасних жителів цікавить питання щодо того, якої шкоди дезодорантів може бути для здоров’я.

Відповідаючи на це питання, хочеться відзначити, що використання дезодорантів і антиперспірантів значно впливає на щільність і варіабельність бактерій, що мешкають під пахвами .

Відомо, що алюміній, що міститься в антиперспіранти, накопичується в тканині грудей і може стати причиною розвитку ракових пухлин.

Основна функція даного засобу, полягає в тому, що він блокує виділення поту пахва і. Потовиділення допомагає організму виводити токсини, здатні порушити імунний захист організму. Тому, якщо занадто часто використовувати антиперспіранти, можна викликати розвиток захворювань, пов’язаних з інтоксикацією організму.

Для багатьох застосування дезодоранту є звичайною частиною ранкової процедури, але це не завжди так корисно.

Перший дезодорант, який убив бактерії, що викликають запах, не був розроблений досить давно. І тільки через п’ятнадцять років після цього відкриття, була розроблена формула, яка давала можливість не тільки вбивати бактерії, але і зупиняє процес потовиділення. Але особливою популярністю цей продукт не відрізнявся, незважаючи на всі його позитивні функції, споживачі не дуже поспішали купувати цей засіб і вважали його абсолютно марним.

Тільки на початку-середині 1900-х років ідея використання звичайного дезодоранту злетіла завдяки розумному рекламщику, створив суперечливі рекламні оголошення, що попереджають жінок, що їх пахви можуть неприємно пахнути, і вони можуть навіть не знати про це.

↑ зміст

Механізм дії дезодорантів

Стратегія використання жіночої серії засобів спрацювала, продажі виросли в мільйони разів.

Але буквально кілька років тому, люди стали знову замислюватися якої шкоди антиперспірантів, і як їх застосування позначається на здоров’я людини. Більшість людей розуміють, що застосування різних продуктів особистої гігієни кожен день не завжди необхідно, ефективно чи, що важливо, корисно для здоров’я.

Широко відомо, що мікроби тіла грають складну роль у здоров’ї людини. Аж до того, що він не може вижити без них. Краще використовувати інші методи боротьби з неприємним запахом, ніж купувати антиперспіранти. Наприклад, можна коригувати свій раціон харчування і внести в нього ферментовані продукти. Не слід регулярно використовувати антибактеріальне мило, а краще просто частіше мити руки в проточній воді.

Дослідники нещодавно показали, що звичне використання дезодорантів і антиперспірантів значно впливає на щільність і варіативність бактерій пахви.

Для початку, коли використання таких продуктів було припинено, спостерігалося помітне збільшення щільності бактерій, наближаючись до того, що було виявлено серед людей, які не використовують регулярно такі продукти.

коли застосовувалися антиперспіранти, пло ність бактерій різко знижувалася і відзначалися відмінності в типах бактерій, що з’являються на шкірному покриві.

Згідно з проведеними дослідженнями, люди, які брали антиперспіранти або дезодоранти довгий час, а потім різко відмовившись від них, зіткнулися з проблемою того, що буквально через кілька днів у них під пахвами утворилося величезне кількість бактерій роду стафілокок, а у людей, зовсім не користуються даними засобом, в цій області тіла домінували корінобактеріі.

в сукупності ці результати свідчать про сил ьном вплив використання продукту на бактеріальний склад пахв.

↑ зміст

На що впливає використання дезодорантів?

Хоча припинення використання дезодоранту і антиперспіранти однаково позитивно впливають на розмноженні бактерій стафілокока, їх механізм впливу на організм відрізняється значною мірою.

Антиперспіранти можуть збільшити запах-продукують бактерії під пахвами. Причина виникнення запаху у поту полягає в тому, що бактерії, які живуть під пахвами, руйнують ліпіди та амінокислоти, що знаходяться в потових виділеннях. Це речовини, які мають виразний запах.

Антиперспіранти вирішують цю проблему, використовуючи протимікробні засоби для знищення бактерій. Адже в їх складі досить багато інгредієнтів, є і алюміній, блокуючий потові залози. Проте, окремі дослідження показали, що дані кошти впливають на бактеріальний баланс під пахвами, і це призводить до ще більш неприємного запаху поту.

У людей, які використовували антиперспіранти, спостерігалося значне збільшення кількості Actinobacteria, в значній мірі відповідальних за неприємний запах пахви.

Є й інші бактерії пахв, а саме:

  • Lude Firmicutes;
  • Staphylococcus.

Але запахи вони виробляють, м’якші, і цей процес досить скрутний. Виявилося, що бактерії, що викликають більш слабкий запах, можуть бути знищені сполуками алюмінію (активним інгредієнтом в більшості антиперспірантів). В результаті чого популяція бактерій, що виділяють неприємний запах значно зростає.

У людей, утримуватися від використання описаного вище кошти, росла популяція актинобактерий, а популяція стафілококів була значно менше.

↑ зміст

Що входить в склад дезодорантів?

Отже, на основі викладеної вище інформації, можна зробити висновок про те, чи шкідливі дезодоранти. Висновок напрошується сам по собі, не дивлячись на їх функціональність, вони завдають шкоди здоров’ю людини. По-перше, це проявляється в тому, що порушується мікрофлора пахв, і після різкого припинення використання коштів, неприємний запах виділяється набагато активніше. Ну а, по-друге, до складу даного продукту входять певні компоненти, що роблять негативний вплив на самопочуття людини.

Наявність алюмінію в дезодорантах пов’язують з розвитком ракових пухлин. Особливо небезпечно, це для представниць прекрасної статі. Якщо вони будуть регулярно користуватися засобом, то ризик розвитку раку грудей збільшується в рази.

Крім цього, алюміній діє як «пробка» в потокових каналах, це необхідно, щоб зменшити потовиділення. Алюмінієві антиперспіранти можуть виступати в якості довгострокового джерела впливу алюмінію, сліди з’єднань цього елементу можуть накопичуватися в тканини грудей у жінок.

Такий ефект шкідливий по ряду причин, а саме:

  • може відбутися зміни ДНК;
  • епігенетичні ефект, який є потенційною причиною розвитку раку;
  • хлоргидрат алюмінію заважають рецепторам естрогенів боротися в клітинах раку, відповідно, організму набагато складніше впоратися з цією хворобою.

З огляду на, що хімічні антиперспіранти та дезодоранти є додатковим продуктом і на основі інформації про те, наскільки вони шкідливі для здоров’я людини, важливо зважити всі доводи і вже потім приймати рішення чи варто їх використовувати в повсякденному житті.

Особливо уважно потрібно переглянути своє рішення представницям прекрасної половини людства і підліткам. Можливо, є сенс знайти альтернативу даного засобу або просто частіше приймати душ і міняти одяг.

↑ зміст

Що таке природний дезодорант?

На сьогодні є альтернатива хімічним антиперспіранти, а саме мова йде про природні дезодорантах. Основна їхня перевага в тому, що вони не містять солі алюмінію.

Потрібно враховувати, що існує безліч марок дезодорантів, що не містять алюмінію, деякі з них є більш безпечними альтернативами. Однак слід розуміти, що алюміній є не єдиним токсичним інгредієнтом в продуктах особистої гігієни. Можна зустріти і інші хімічні токсини. Тому перш ніж робити покупку будь-якого засобу, важливо попередньо ознайомитися з інструкцією і дізнатися, які компоненти входять до складу.

Крім того, дуже ефективно використовувати звичайне мило і воду. Краще частіше прийняти душ або просто провести гігієнічно процедуру в області пахв, ніж використовувати будь-які хімічні засоби.

Ще можна спробувати пасту, виготовлену з харчової соди і води. Вона працює як природний дезодорант. Користь соди полягає в тому, що вона здатна протистояти багатьом патогенних мікроорганізмів.

Слід пам’ятати про те, що через шкіру людини в організм потрапляє безліч мікроелементів і речовин. І якщо наносити на неї неперевірені або неякісні засоби, то можна сильно нашкодити своєму здоров’ю.

Замість того щоб використовувати розрекламовані засоби, що містять солі алюмінію або інші шкідливі компоненти, краще частіше ходити в душ або скористатися народними засобами.

Природно, неприємний запах не є небезпечним, але він може поставити людину в незручну ситуацію і викликати відчуття дискомфорту. Тому завжди важливо стежити за особистою гігієною.

Між іншим, не всі виробляють піт з їдким запахом. Близько двох відсотків людей на планеті виявилися в числі щасливчиків, які виділяють піт без будь-якого запаху. Дослідження показують, що навіть ці люди без запаху зазвичай використовують дезодоранти і антиперспіранти в будь-якому випадку, навіть якщо їм це не потрібно.

Якщо людина помічає у себе занадто неприємний запах поту або підвищене потовиділення, то краще звернутися за додатковою консультацією до лікаря. Можливо, проблема в неправильному харчуванні або інші проблеми зі здоров’ям.

В цілому, на сьогодні відомо безліч способів, як побороти неприємний запах пахв, і не обов’язково використовувати для цього токсичні засоби.

Шкідливий дезодорант для пахв і антиперспірант з алюмінієм?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *