Шкідливий для здоров’я ковролін і килими з поліпропілену?

Раніше для виготовлення килимів використовувалися тільки натуральні матеріали, такі як шерсть або бавовна. Але сьогодні все більше килимів і килимових покриттів виробляються з синтетичних волокон, наприклад, з поліпропілену.

Поліпропілен — це штучний матеріал, що володіє високою міцністю, стійкістю до забруднень і іншими цінними властивостями. Тому понад 90% усіх сучасних синтетичних килимових виробів проводиться з цих штучних волокон.

Але серед споживачів побутує думка, що килими з поліпропілену шкідливі для здоров’я і можуть стати причиною погіршення здоров’я. Але чи так це насправді? Щоб розібратися в цьому питанні слід уважно розглянути всі властивості синтетичних килимів, їх позитивні та негативні якості.

↑ зміст

Властивості поліпропіленових килимів

Килим з поліпропіленового волокна мало чим відрізняється від вовняних килимів. Він також має м’який густий ворс, який буває матовим і блискучим. Крім того, на відміну від вовняних килимів, синтетичні вироби не линяють і не вицвітають.

Справа в тому, що поліпропілен є інертним і гідрофобним матеріалом, а значить не вбирає вологу. Його фарбують ще в процесі виробництва нитки, тому фарбувальні пігменти укладені в самому волокні. Завдяки цьому зовнішні фактори не впливають на яскравість кольору і малюнок килима.

Це ж властивість допомагає килиму з поліпропілену бути стійким до багатьох видів забруднень. Навіть складні плями від кави або фруктового соку можна без зусиль видалити з його ворсистої поверхні не боячись змити фарбу або пошкодити волокна килима. Тому він добре підходить для приміщень з високим ризиком забруднення, наприклад, передпокою та дитячої кімнати.

Але при цьому килим з поліпропілену має Ліофільні — здатністю активно взаємодіяти з маслами. Масні плями на цьому килимовому покриття можуть бути дуже стійкими і вбиратися глибоко в ворс. Тому килим з поліпропілену не слід стелити на кухні та інших приміщення, де високий ризик появи жирних плям.

Зносостійкість ще одна важлива властивість синтетичного килима. Міцні штучні ворсинки здатні протистояти навіть серйозному навантаженні і витримати численні зіткнення з підошвами взуття і кігтями тварин. Термін його служби складає близько 7 років. Однак в цьому показнику поліпропілен поступається натуральної вовни, яка зберігає свій первісний вигляд до 50 років.

Крім цього, ворс килима з поліпропілену вміє швидко відновлювати колишню форму після тривалого стиснення, наприклад, під ніжками меблів. Завдяки цьому власник будинку має можливість переставляти меблі по своєму бажанню не побоюючись, що на килимі залишаться непривабливі вм’ятини.

Однак синтетичний килим схильний до деформації, тому його не рекомендується сушити в підвішеному вигляді або вибивати з нього пил. Щоб підтримувати поліпропіленове покриття в ідеальній чистоті його необхідно чистити пилососом, а сильні забруднення видаляти м’якою жартом.

Мабуть, найважливішим властивістю поліпропіленового килима можна вважати його невисоку вартість. Придбати килим з синтетичного волокна можуть люди навіть з невисоким достатком, а достаток форм і забарвлень допоможуть зробити його справжньою прикрасою будинку. Крім того, синтетичні килими мають дуже гарний ворс, який здатний конкурувати з будь-яким натуральним матеріалом.

Позитивні властивості килимів з поліпропілену:

 1. Гарний зовнішній вигляд;
 2. Тривале збереження кольору;
 3. Низька ціна;
 4. Простота збирання;
 5. Стійкість до забруднень;
 6. Легкість в обробці.

До негативних властивостей синтетичного килимового покриття відносять схильність до деформації і невисокий, у порівнянні з натуральною вовною, термін служби.

↑ зміст

Шкода і користь килима з поліпропілену для здоров’я

Головним мінусом поліпропіленового килима є його неекологічність. Поліпропілен — це продукт сучасної хімічної промисловості, для виробництва якого використовуються нафтопродукти. Однак готове килимове покриття не випускає шкідливих виділень і не викликає роздратування на шкірі при контакті з ворсом.

Але важливо пам’ятати, що килим і ковролін з поліпропілену є легкозаймистими покриттями, і при горінні виділяють отруйний газ. Такий газ вкрай небезпечний для людини і викликає важке отруєння. Тому їх слід берегти від вогню і розпечених предметів, щоб не допустити займання.

Поліпропілен гірше захищає людину від холоду, ніж натуральна шерсть. Якщо по вовняному килиму навіть в зимовий час можна ходити босоніж, не побоюючись простудиться, то в кімнатах з поліпропіленовим покриттям необхідно надягати теплі шкарпетки або тапочки.

Мінуси поліпропіленового килима:

 • Неекологічен;
 • Гірше утримує тепло;
 • Легко запалюється і при горінні виділяє отруйний газ.

↑ зміст

Користь поліпропіленових килимів для людини

Поліпропіленові килими абсолютно гіпоалергенні, з цієї причини вони незамінні для людей, які страждають від алергії на шерсть. До того ж в їх ворсі не скупчується пил, що дозволяє підтримувати чисте повітря в приміщення і полегшувати дихання. Така властивість килимів буде особливо корисно для людей з хронічними захворюваннями органів дихання та алергією на пил.

Головним недоліком вовняних килимів є те, що в них часто заводяться кліщі, моль та інші шкідники вкрай небезпечні для здоров’я людини. Синтетичне килимове покриття повністю звільнився від цього негативного якості. В килимах з поліпропілену ніколи не буває шкідливих комах, здатних спровокувати важкі захворювання.

Синтетичний килим менше схильний до забруднень і його легше чистити, а значить підтримувати порядок в приміщення. Це особливо важливо для дитячих кімнат, де повинна бути ідеальна чистота. Батьки можуть сміливо дозволяти маляті грати на такому килимовому покриття, не побоюючись пилу та інших забруднень.

На відміну від інших штучних матеріалів поліпропілен не електризується, а значить в такому килимі не скупчується статична електрика шкідливий для людини. У цьому показнику він нічим не поступається килимах з натуральних матеріалів.

Користь килима з поліпропілену:

 1. Не викликає алергії;
 2. Чи не накопичує пил;
 3. Легко чиститься;
 4. Перешкоджає появі комах;
 5. Чи не електризується.

↑ зміст

Висновок

Підводячи підсумок можна з упевненістю сказати, що килим з поліпропілену має як позитивними, так і негативними властивостями. Тому не можна однозначно сказати шкідливий синтетичних килим чи ні для здоров’я людини.

Але слід зазначити, що поліпропіленовий килим добре підійде людям, схильним до алергічних реакцій і страждають хворобами органів дихання. Крім того, такий килим стане хорошим покриттям підлоги для дитячої кімнати.

А ось людям, які вибирають килим не для прикраси інтер’єру, а утеплення приміщення слід віддати перевагу виробам з вовни. Як вже говорилося вище, не дивлячись на красивий густий ворс, поліпропілен не дуже добре утримує тепло, а значить не підходить для кімнат з холодними підлогами. Найкращою теплоізоляції допомагає домогтися мінвата, шкода якої незначний.

Але інших серйозних шкідливих якостей у килимів з поліпропілену немає, тому не слід зневажливо ставитися до цих виробів. Тим більше, що вони продаються за демократичними цінами, а значить доступні абсолютно всім жителям нашої країни.

Незаперечним плюсом є те, що багато сучасних виробники поліпропіленових килимів виготовляють вироби на замовлення. Тому якщо людина не змогла відшукати необхідний йому килим в магазинах він може замовити необхідну йому килимове покриття будь-якої форми, кольору і текстури.

Шкідливий для здоров’я ковролін і килими з поліпропілену?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *