Шкідливий плоский шифер для грядок і для людини?

З приходом весни, а далі літа настає дачний сезон.

Весна — час дачних і садівничих приготувань. В першу чергу перед садівниками належить задача — правильно облаштувати ділянку.

Від правильності облаштування земельної ділянки залежить:

 1. Зручна обстановка для садівника.
 2. Якість врожаю.
 3. Доступ до водних ресурсів.

На даний момент популярністю користується виготовлення огорож для грядок з будівельного шиферу. Такий тип оформлення дачного ландшафту є акуратним і додає впорядкованості грядках.

Дачники часто задаються питанням, яким чином організувати шиферні огорожі для грядок самостійно. Але, просунуті садівники також активно цікавляться, чи шкідливий шифер на грядках для здоров’я. Такий інтерес не є дивним або дивним. Так як деякі знаю про склад сировини для виготовлення шиферу.

Щоб не допустити можливої небезпеки слід детально вивчити попередження та рекомендації, а також звернути увагу на хімічний склад матеріалів.

При виборі такого варіанту організації городу, без сумніву, є дуже докладне перевага, щодо скорочення своїх зусиль і значного наближення часу дозрівання сільськогосподарських культур.

Це досягається завдяки тому, що з будівельного шиферу уможливлює швидке програм Еван грунту, що дозволяє прискорювати ріст і дозрівання врожаю.

В даній статті описані найбільш важливі переваги і недоліки використання в городній господарстві шиферу та інших будівельних матеріалів.

↑ зміст

Матеріал для огорожі грядок

Для створення раціональних за зручністю, красою і міцних грядок слід підійти до вибору матеріалу для грядок з розумом. Оптимальною буде установка спеціальних фабричних смуг з шиферу для городнього господарства.

Головна перевага — це особливі властивості азбестоцементу.
Головним плюс такого типу матеріалів — це незначні грошові витрати на них.

Низька ціна на плоский шифер для грядок сприяють його високу популярність серед дачників.

Слід врахувати, що азбестоцементні шифер випускається з великими габаритами, так як спочатку цей матеріал передбачений для приховування дахів, а не приміщення його в землю.

азбестові гряди включають наступний ряд переваг:

 • малу вагу матеріал служить вагомою перевагою для садівників;
 • вогнестійкість огорожі з-за високого вмісту азбесту;
 • стійкість до змін клімату і температур
 • стійкість до процесу гниття;
 • тривалий термін експлуатації — не менше кількох сезонів;
 • досить простий механізм обробки і установки;
 • акуратність після установки грядок.

Незважаючи на широкий спектр явних переваг, існують і негативні сторони такого матеріалу — в першу чергу, це висока крихкість установок.

↑ зміст

Користь і шкода азбестоцементних листів для грядок

До того ж до того, що рослинність швидко зростає, виділяють ще кілька позитивних факторів, характерних для грядок з плоского шиферу.

Такими факторами є захист для коренів рослин паразитів коренів і коренеплодів і відсутність засмічення грядок бур’янами.

Але слід пам’ятати, що явні переваги для раціонального садівництва можуть обернутися небезпечними впливами матеріалу на здоров’я людини.

У зв’язку з цим виникає у садівників питання про те, чи шкідливий шифер для здоров’я.

Подібна дискусія навколо будів тільних матеріалів існує чимало років. Слід врахувати, що будь-який будівельний матеріал може містити в собі шкідливі домішки, крім основного компонента, використовуваного виготовлення.

Деякі джерела вважають, що не всі «гладко» із застосуванням подібного матеріалу для облаштування дачної ділянки.

Перш за все, слід знати, з чого роблять шифер і шкідливий він. При виготовленні шиферу основними компонентами є наступні вихідні матеріали:

 1. Портландцементний компонент.
 2. азбестові волокна.
 3. Вода.

Портландцементний компонент і вода не несуть ніякої шкоди для організму. Азбестові волокна здатні завдати шкоди організму людини.

При виробництві цього матеріалу використовуються:

 • амфібол-асбестно компонент, виготовлений з використанням натуральних матеріалів, в числі яких — антофиллит і акнітолліт;
 • хризолітовий компонент, синтетичних матеріал.

Основними відмінностями між даними матеріалами є те, що перші є кислотостійкими, а другі руйнуються під впливом будь-яких кислотосодержащих речовин.

В країнах Європейського союзу, амфібол-асбестно шиферний матеріал заборонений до виробництва і експлуатації, так як здатний завдати чималої шкоди здоров’ю дихальної системи.

↑ зміст

Вплив азбестовмісних матеріалів на здоров’я людей

Прийнято вважати, що хрізотіловий азбест не є шкідливим для здоров’я, а ось азбест з амфіболом є особливо активну канцерогенна речовина. Такий азбест заборонено використовувати для виготовлення будматеріалів.

Азбест, хімічно зчеплений з цементом, не є загрозою і не пилить шкідливими частками.

Шкода завдає азбестовий пил при тривалому контакті з нею. Такі палеві частки здатні осідати в бронхо-легеневій апараті і внаслідок серйозного скупчення веде до розвитку таких захворювань:

 1. Пиловий бронхіт, він же азбестоз.
 2. фибротических зміни в легенях, аж до цирозу.
 3. Пухлинні процеси в легенях
 4. емфізематозних зміни в легеневій тканині.
 5. Хронічний обструктивний бронхіт.
 6. Трахеїт.

Слід враховувати, що перераховані недуги є наслідком хронічного вдихання шкідливої пил і не з’являються від кількох хвилин контакту з пилом.

Щоб хвороба почала розвиватися потрібно досить тривалий контакт з азбест матеріалів.

Найбільш неприємним фактором є те, що на відміну від безлічі шкідливих матеріалів, пилові компоненти азбесту виводяться війчастим епітелієм, а затримуються в альвеолах довічно і викликають млявий патологічний процес.

Але так як з огласно дослідженням, азбест не здатний виділятися з зчепленого стану, особливої шкоди завдати він не може.

Тільки при розпилюванні смуг відбувається вдихання канцерогенних компонентів.

Прийнято вважати, що азбест є високо активним канцерогенним матеріалом.

Це є доведеним фактом. Згодна з дослідженнями Міжнародного агентства з дослідження раку, азбест є канцероген, що відноситься до першої категорії ризику.

Тобто, відноситься до групи сполук, що застосовуються у виробничих процесах, для яких є ґрунтовні свідчення про вплив на розвиток онкологічних хвороб .

При застосуванні будівельних матеріалів для огорож грядок слід зважити всі переваги і недоліки подібних з’єднань.

Не слід облаштовувати теплиці, ділянки і сади матеріалами, що містять асбе т, так як, ймовірно прямої загрози для землі і грунту він не несе, але є канцерогеном і небезпечною речовиною по відношенню до людини.

Шкідливий плоский шифер для грядок і для людини?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *