Шкідливий сканер і принтер для здоров’я?

Сучасний світ сповнений найрізноманітніших гаджетів, які придумані для того, щоб спростити людині життя. Але чи всі вони приносять виключно користь? Перебуваючи в офісі, чи замислюємося ми, чи шкідливий ксерокс для нашого здоров’я, або просто машинально робимо потрібну кількість копій?

Сучасні офіси, з великою кількістю робочих місць, найсучаснішою технікою, безкоштовною кавою і працюючим кондиціонером приваблює багатьох здобувачів.

Практично кожен з них хвалиться перед своїм оточенням — сиджу в шикарному офісі, з усіма зручностями і комфортом, але мало хто розуміє, як ці самі зручності і комфорт позначаються на здоров’ї.

↑ зміст

У чому полягає шкода принтера?

ock_i d_1″> <> <>
Важливо знати!
<>
Про це повинен знати КОЖЕН! Неймовірно, АЛЕ ФАКТ! Вчені встановили СТРАШНУ взаємозв’язок. Виявляється, що причиною 50% всіх захворювань є БАКТЕРИИ і ПАРАЗИТИ, такі як Лямблії, Аскарида і Токсокара. Чим небезпечні ці паразити? Вони можуть позбавляти здоров’я і НАВІТЬ ЖИТТЯ, адже безпосередньо впливають на імунну систему, завдаючи непоправної шкоди. У 95% випадків імунна система виявляється безсилою перед бактеріями, і захворювання не змусять себе довго чекати.
Щоб раз і назавжди забути про паразитів, зберігши своє здоров’я, експерти та науковці радять приймати ЗА 1 РУБЛЬ …..

Читати далі .. »

Принтери, сканери, ксерокси та іншу друковану техніку використовують в переважній більшості компаній.

Більш того, сьогодні складно знайти такі з них, які не використали цю чудо-техніку.

Через принтер проходить абсолютно вся документація, яка використовується, зберігається, передається в друкованому вигляді. Адже це дуже зручно, коли створений документ можна в секунду роздрукувати і дати йому юридичну силу.

В цілому в роботі принтерів виділяють три основні моменти, які негативно впливають на здоров’я оточуючих:

 • безконтрольне виділення в атмосферу озону;
 • викид в повітря частинок тонера;
 • шум і тепловиділення при роботі.

Фактично озон — це модифікований кисень. При певному його скупченні, озон здатний викликати подразнення дихальних органів, руйнувати тканини. В процесі друку копіювальні апарати перебувають в високій напрузі, що і провокує викиди озону.

Боротися з цим явищем виробники копіювально-друкарської техніки пробували по різному: гумові коротрони-валики, що працюють з низькою напругою (використовуються в дрібних копірах , а також домашніх лазерних принтерах), озонові фільтри (для високопродуктивної техніки).

Завдяки останнім, надлишки озону перетворюються в кисень і вуглекислий газ. Головне, робити своєчасну заміну таких фільтрів згідно з інструкцією. Залежно від моделі, заміну виробляють через кожні 10,20,30 і 50 тисяч відбитків.

На практиці, як тільки в офісі з’являється неприємний запах металу, пора міняти фільтри.

↑ зміст

В чому полягає небезпека принтерів для здоров’я?

Вивченням шкоди від принтера для людини займалися і займаються вчені всього світу. Австрійські колеги давно прийшли до висновку про те, що звичайні офісні принтери мають шкідливий вплив на організм.

Результати досліджень, проведених для перевірки ефективності системи вентилювання, показали, що наявність в приміщення ксерокса, принтера та іншої друкарської техніки призводить до того, що рівень вмісту твердих частинок повітрі в рази перевищує допустиму норму.

Дослідження показало, що різні моделі по різному впливають на чистоту повітря, але залежить це не тільки від моделі або виробника. Наприклад, різні моделі HP LaserJet і Toshiba Studio потрапили як в категорію найбезпечніших для здоров’я пристроїв, так і до самих злісних забруднювачів навколишнього середовища.

На рівень шкідливості впливають вік принтера і картриджа (чим довше він працює, тим менший викид в повітря твердих частинок), а також інтенсивність друку: при роздруківці текстових документів витрачається менше тонера, ніж при друку фотографій або графіті, відповідно, і викид частинок в першому випадку менше.

Згідно з цими дослідженнями, якщо людина буде сидіти поруч з працюючими принтерами. це буде рівнозначно тому, як якщо б він знаходився в компанії завзятих курців. Адже тверді частинки, які виділяються принтерами під час друку, дуже схожі з частинками сигаретного диму, а тому надають на організм схоже вплив, як якщо б людина весь цей час пасивно курив: проникаючи глибоко в легені, провокується подразнення дихальних шляхів, яке згодом може привести і до більш серйозних проблем. Крім того, тверді частинки можуть проникати і в кровоносну систему, вражаючи серце, судини.

Таким чином, дослідження доводить, що працювати в приміщеннях з принтерами, перебувати поруч з ними, шкідливо і небезпечно.

Те ж саме відноситься і до іншої офісної техніки (сканери, ксерокси).

↑ зміст

Шкідливий вплив витратних матеріалів на здоров’я

Багато компаній виробники принтерів, включаючи багатофункціональні пристрої, за допомогою яких можна копіювати, сканувати і роздруковувати, категорично наполягають на тому, що самостійна заправка картриджів може нашкодити пристрою, негативно вплинути на якість друку і мати інші плачевні наслідки.

їх позиція зрозуміла — вже неодноразово було доведено, що саме на супутніх матеріалах і послугах популярні бренди заробляють найбільше грошей.

Новий картридж, заправлений в заводських умовах, ст ит як половина нового принтера. А тому багато споживачів, хоч трохи розбираються в темі, вважають за краще заправляти картриджі самостійно. Але ж наслідки для організму в цьому випадку можуть бути дуже серйозними.

Лазерний принтер заправляється спеціальним Легкоплавні хімічним дрібнодисперсним порошком — тонером. До його складу входять:

 • азокрасители;
 • летючі органічні сполуки, такі як бензол, фенол, стирол та інші;
 • оловоорганические з’єднання, які для організму є отрутами.

Крім того, в складі тонера і ряд важких металів, серед яких:

 1. кобальт;
 2. стронцій;
 3. олово;
 4. хром;
 5. нікель;
 6. залізо;
 7. марганець;
 8. алюміній;
 9. мідь;
 10. срібло;
 11. кадмій.

Більшість цих компонентів способи викликати алергічну реакцію, пошкодити слизову оболонку очей, негативно відбитися на роботі дихальних шляхів. Деякі токсини здатні пригнічувати імунну систему.

Особливо слід відзначити, що важкі метали, потрапляючи в організм, не виводяться з нього, а починають накопичуватися, що дуже шкідливо для здоров’я. В результаті, якщо людина постійно контактує з тонером, шкідливі і токсичні речовини потрапляють в організм через дихальні шляхи і далі поширюються по всьому організму, приводячи до таких захворювань, як гнійна ангіна, риніт, хронічна набряклість носових пазух, астма, а також проблеми з травленням , цистит, а при певних обставинах і ракові пухлини.

В результаті, заощадивши на заправці принтерних картриджів, не можна не думати про те, що рано чи пізно виділяються частки завдадуть непоправної шкоди організму.

Разумеетс , Незважаючи на всю шкоду, принесений принтерами людському організму, ніхто з нас не готовий відмовитися від переваг даної техніки і її можливостей, а тому слід знати, як мінімізувати негативний вплив.

Шкідливий сканер і принтер для здоров’я?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *