Шкідливий тепла підлога для здоров’я людини?

Зміст статті:

Відповідаючи на питання щодо того, чи шкідливий тепла підлога для здоров’я, слід спочатку розібратися в даній технології, і вивчити специфіку роботи встановленого обладнання. Ніщо не зрівняється із заспокійливим теплом статі з кахельної плитки, нагрітого електричною системою променистого опалення.

Концепція проста — коли будується нова ванна кімната або ремонтується існуюче приміщення, потрібно укласти електричний килимок на підлогу і змонтувати плитку над ним. Пластмасовий килимок з термостійкого поліетилену містить тонкий дріт, що пропускає через себе електричний заряд, передаючи тепло всім предметам. У цьому випадку тепло нагріває підлогу і, протягом години, решту кімнати. Такий нагрів нагадує електричну ковдру без тканини.

Незважаючи на таку простоту і зручність конструкції, фахівці стверджують, що існує шкоду від теплої підлоги. Вони негативно впливають на здоров’я оточуючих. Особливо небезпечно спати в приміщенні, де встановлені теплі підлоги.

Стурбованість впливом електричних теплих підлог пов’язана з електромагнітними полями (ЕМП), випромінюваними ними. Все, що працює на електриці, має ЕМП.

Такими конструкціями є:

 • мікрохвильова піч;
 • радіо-годинник;
 • торшер;
 • фен;
 • система радіаційного підігріву підлоги.

Виходячи з цього, виникає небезпека в тому, що тепла підлога шкідливий для людського організму, і навіть може викликати розвиток ракової пухлини. Але дійсно, шкідливі теплі підлоги? .

↑ зміст

Особливості конструкції інфрачервоного статі

Відомо, що всі змінні електричні струми випромінюють електромагнітне поле (ЕРС). Чи означає це, що побутові прилади скорочують людське життя? Насправді, інфрачервоний тепла підлога не настільки небезпечний, як могло б здатися на перший погляд.

Тривала дія слабких електричних полів вважається нешкідливим, цей факт був доведений завдяки проведенню ряду досліджень відомими науковими інститутами.

Результати впливу слабких магнітних полів є більш небезпечними. Немає прямих доказів зв’язку слабких магнітних полів з поганим здоров’ям, але дослідники не виключили, що через це, у людини може розвиватися погіршення самопочуття. Дослідження на тваринах показали, що довгостроковий вплив магнітного поля може впливати на рівні гормонів і ферментів.

Хоча це саме по собі не є ризиком для здоров’я, результати неоднозначні з приводу того, чи може інфрачервоні підлоги привести до раку в довгостроковій перспективі.

Вплив на людей складніше для вивчення. Багато факторів призводять до того, що у людини виникає рак, тому неможливо точно визначити вплив теплої підлоги як єдину причину.

Існує тривалий період спокою між часом, коли організм піддається впливу ракового агента і різкого розвитку самої хвороби. Знову ж таки, це ускладнює отримання переконливих результатів у дослідженнях. До сих пір тести показали, що між слабким впливом ЕМП та раком немає зв’язку. У дослідженні 2004 року Health Canada показало, що, хоча електричні пристрої та лінії електропередач можуть викликати слабкі електричні струми, що протікають через тіло, ці струми менше, ніж вироблені організмом в природних умовах.

Такими струмами можуть бути струми:

 • людського мозку;
 • серцеві;
 • струми нервової системи.

Виходячи з цієї інформації, стає зрозуміло, що шкода від теплого статі не настільки небезпечний, як може здатися.

↑ зміст

Переваги та недоліки обладнання

Якщо говорити про переваги інфрачервоних конструкцій, то слід зазначити, що цій підлозі притаманні кілька позитивні характеристик.

Система обігріву підлоги може використовуватися для первинного і додаткового опалення будинку. Економія від 30 до 60% витрат на енергію за допомогою теплих підлог.

Інфрачервоне обладнання може бути встановлено безпосередньо під будь-яким покриттям підлоги і практично не вимагає нарощування статі. І оскільки можливо відрізати елементи конструкції до потрібного розміру, немає необхідності замовляти індивідуальні мати відповідно до проекту.

Інфрачервона система не підриває алергени, ця риса підходить людям з алергією та астмою.

Якщо говорити про шкідливість даного обладнання, а також про його негативні сторони, то слід зазначити:

 1. Дані конструкції мають певний термін придатності, в зв’язку з чим, кожні п’ять або сім років доведеться знімати покриття для підлоги і повністю міняти обладнання.
 2. Теплі підлоги припускають використання різних технологій укладання обладнання. Може знадобитися використання води як теплоносія, що потребують укладання розводки з труб в товщі статі. Відповідно, при пориві водопроводу доведеться здійснювати заміну підлогового покриття і, звичайно ж, зривати його.
 3. Потрібно заздалегідь продумувати можливість відключення системи обігріву в літній період часу.

На сьогодні теплими підлогами оснащено багато приміщення.

Це може бути як приватний будинок, так і квартира і, звичайно ж, нежитлова нерухомість.

У них досить багато переваг, і якщо використовувати конструкції відповідно до встановлених правил, то вони можуть вважатися досить безпечними, ну а, якщо порушити технологію, то і шкідливим. Хоча, як уже було сказано, на сьогодні науково не доведено, що тепла підлога шкідливий для здоров’я.

Рекомендується використовувати якісне і сучасне обладнання, а також довірити процедуру установки конструкцій досвідченим фахівцям. В такому випадку ризик виникнення негативних наслідків для здоров’я оточуючих звужується до мінімуму.

Слід заздалегідь проконсультуватися з майстром, така консультація дозволить правильно вибрати обладнання та підкаже, яке з них найкраще підходить для конкретного типу приміщення. І тоді теплі підлоги виявляться абсолютно нешкідливими для всіх, хто проживає в будинку або працює в офісі.

Шкідливий тепла підлога для здоров’я людини?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *