Шкідливо користуватися тампонами жінці при місячних?

Зміст статті:

Сьогодні все більше жінок обирають в якості захисного засобу в критичні дні гігієнічні тампони. Багато в чому це пояснюється їх мініатюрністю, зручністю і непомітністю, що дозволяє використовувати їх практично в будь-якій ситуації.

Тампони добре підходять для відпочинку, занять спортом або танцями і навіть купання в басейні. Вони абсолютно непомітні під одягом, в тому числі обтягує або з легких тканин. Вони не доставляють дискомфорту і відрізняються високою надійністю.

Але в інтернеті і жіночих журналах все частіше можна зустріти інформацію про те, що тампони шкідливі для жіночого здоров’я і можуть призвести до небезпечних наслідків. У цих статтях автори спираються на медичні дослідження і призводять випадки реального погіршення здоров’я у жінок, викликаного застосуванням тампонів.

Але наскільки така інформація є достовірною і шкідливі тампони для жінок і їх здоров’я? Щоб остаточно поставити крапку в питанні шкідливі тампони чи ні, слід з’ясувати, як і з чого виробляють ці гігієнічні засоби і який вплив вони надають на жіночий організм.

↑ зміст

Властивості тампонів

Поряд з прокладками тампони є одним з найбільш популярних засобів жіночої гігієни. Для їх виробництва використовуються натуральні матеріали — віскоза, бавовна або їх поєднання. Вони мають різний розмір, що дозволяє використовувати їх жінкам різного віку, в тому числі і дівчаткам-підліткам.

Найменші тампони випускається для дівчаток, які ще не ведуть статеве життя, оскільки дівоча пліва заважає його глибокому проникненню. Не дивлячись на поширену думку, тампони не можуть стати причиною дефлорації і порушити цілісність пліви.

Це пояснюється тим, що пліва має високу пружність і легко розтягується під тиском тампона. Тому дівчаткам і молодим дівчатам не варто турбуватися і шукати відповіді на запитання: чи шкідливо користуватися тампонами до початку статевого життя. Тампони заборонені для незайманих, але їх застосування може доставляти дискомфорт і навіть біль.

Народжували жінки, навпаки слід вибирати тампони більшого розміру, оскільки після пологів стінки піхви розтягуються і втрачають колишню еластичність. В цьому випадку валик не відповідає розміру може протекти і забруднити одяг жінки.

Але слід зазначити, що побоювання деяких жінок, що тампон може випасти абсолютно безпідставні. Валик будь-якого розміру завжди досить щільно стискаються стінками піхви, що надійно охороняє його від раптового випадання.

Як вибирати тампони в залежності від інтенсивності виділень:

 1. При мізерних виділеннях, а також в перші і останні дні менструації слід вибирати тампони, на упаковці яких зображено 2 краплі або є напис міні;
 2. При місячних середньої інтенсивності підійдуть тампони з 3 краплями або написом нормалі;
 3. При сильних менструальних виділеннях необхідно вибрати тампони з 4 і 5 краплями або написом максі.

Від застосування тампонів може бути і шкода і користь, важливо вміти правильно їх використовувати і дотримуватися рекомендацій гінекологів.

↑ зміст

Шкода тампонів

Говорячи про те в чому користь і шкоду тампонів слід зазначити, що корисними властивостями володіють тільки спеціальні лікувальні валики, які застосовуються при деяких захворюваннях. Звичайні гігієнічні тампони не приносять жіночому організму ніякої користі, зате шкоди від них може бути досить істотний.

Багато жінок міркують так: «я користувалася тампонами раніше і користуюся ними зараз і ніяких проблем зі здоров’ям не відчуваю». Дійсно негативний вплив тампонів на жіночий організм часто залишається непоміченим, поки воно не призведе до тяжких наслідків.

Так тампони мають високий ступінь поглинання, що може привести до пересихання слизистої оболонки піхви. Це здатне викликати роздратування і мікротріщини, які в свою чергу можуть стати причиною серйозного запального процесу.

Ситуація ускладнюється тим, що, вбираючи виділення тампон не дозволяє їм вийти назовні і тим самим створює сприятливі умови для розмноження хвороботворних бактерій. У поєднання з микротрещинами на слизовій це може спровокувати дуже тяжке хронічне запалення і навіть ерозію шийки матки.

Іноді активне розмноження патогенної мікрофлори може привести до такого грізного ускладнення як синдром токсичного шоку. Його викликає бактерії гноеродная стрептокока, золотистого стафілокока і клостридії.

В незначній кількості ці мікроби присутні в будь-якому організмі, але застосування тампонів викликає стрімке зростання їх популяції. Це веде до важкої інтоксикації і викликає різке погіршення самопочуття жінки, а в найбільш важких випадках може стати причиною її загибелі.

Симптоми синдрому токсичного шоку від тампонів:

 • Підвищення загальної температури тіла до 40 ℃;
 • Сильні болі внизу живота;
 • Діарея;
 • Нудота і блювання;
 • Падіння кров’яного тиску;
 • Гарячковий стан;
 • Судоми;
 • Висип на руках і ногах;
 • Виражене почервоніння шкірних покривів зовнішніх статевих органів.

Інша небезпека в використання тампонів може критися в різних добавках, наприклад, ароматизаторах або трав’яних екстрактах. Самі по собі вони не шкідливі, але у деяких жінок ці синтетичні або натуральні речовини можуть спровокувати серйозну алергічну реакцію.

Не варто забувати про те, що сам матеріал, з якого виготовлені тампони може стати причиною проблем зі здоров’ям. Так виробництво віскози є складним процесом, в ході якого в матеріал потрапляє велика кількість шкідливих хімікатів.

Вони чинять негативний вплив на організм і часто викликають алергію і роздратування. До того ж при використання таких тампонів на стінках піхви залишаються мікрочастинки матеріалу, які дратують слизову оболонку і посилюють вплив токсичних сполук.

Тампони з бавовни вважаються більш безпечними, але і вони мають негативними властивостями. Справа в тому, що сучасні компанії використовують для виробництва гігієнічних засобів не звичайний бавовна, а генномодифіковані.

Такий бавовна знижує чутливість організму до антибактеріальних препаратів, які застосовуються для лікування запальних процесів і інфекційних захворювань статевої системи у жінок. Це пояснює чому після застосування бавовняних тампонів навіть несерйозний гінекологічний недуга проходить дуже довго і часто викликає ускладнення.

Але найбільшу небезпеку для жінок представляє речовина діоксин, який виробники використовують для відбілювання віскозного і бавовняного волокна. Діоксин є небезпечним канцерогеном і надає токсичну дію на організм жінки.

Зрозуміло, в тампонах цієї речовини міститься зовсім небагато, але при їх регулярному застосування діоксин може накопичуватися в клітинах тіла. У цьому випадку він може стати причиною зниження місцевого імунітету в піхві і спровокувати багато гінекологічні недуги, такі як вагіноз і молочниця.

При тривалому використання тампонів концентрація діоксину буде поступово зростати, що може негативно позначитися на репродуктивній здатності жінки. Вже давно відзначено, що жінки віддають перевагу тампони, мають складності із зачаттям і важко виношують дитину.

В особливо важких випадках діоксин викликає безпліддя.

↑ зміст

Коли заборонено використовувати тампони

Тампони категорично не рекомендується використовувати під час лікування гінекологічних захворювань вагінальними мазями і свічками. При введенні валика він вбирає в себе лікарські засоби зі стінок піхви, тим самим перешкоджаючи одужання жінки.

Тампони також не можна використовувати в якості заміни щоденним прокладкам. Як вже зазначалося вище, через виражених всмоктують властивостей вони пересушують слизову піхви і тому підходять тільки для сильних виділень в критичні дні.

Тампонами небажано користуватися в перші місяці після народження дитини, оскільки в цей період дуже високий ризик розвитку запалення стінок піхви і матки. Крім цього, в перші 3 місяці після пологів у жінок набагато частіше діагностується синдром токсичного шоку.

Гінекологи забороняють користуватися тампонами в наступних ситуаціях:

 1. Наявність запальних процесів внутрішніх статевих органів і матки;
 2. Алергічні реакції на компоненти валика;
 3. У перші місяці після народження дитини;
 4. При лікування гінекологічних захворювань місцевими препаратами;
 5. При сильних болях у дівчаток, які не ведуть статеве життя;
 6. Хронічна сухість слизової оболонки піхви.

В інших випадках жінка може використовувати тампони під час менструації, якщо їй підходить такий тип захисту від протікання.

Шкідливо користуватися тампонами жінці при місячних?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *