Шкідливо не спати цієї ночі і працювати добу?

В сьогоднішньому стрімкому світі люди стали розглядати сон, як розкіш, а не необхідність. Годинники необхідні на відпочинок, натомість витрачаються на телебачення, ігри, інтернет і роботу.

Слід строго дотримуватися правильного режиму дня, і знати, чому важливий сон для здоров’я і нормального функціонування організму людини.

< p> Наслідки тривалого позбавлення сну можуть бути набагато серйознішими, ніж поганий настрій або порушення концентрації уваги. Лікарі попереджають, що велика частина процесів регенерації клітин тіла відбувається під час сну. Порушення цих процесів через відсутність сну може мати серйозні негативні наслідки для здоров’я людини.

Якщо регулярно працювати ночами, то недолік сну може привести до розвитку серйозних захворювань. Такий режим дня стає причиною появи стресу і підвищення артеріального тиску.

Високий кров’яний тиск може призвести до серйозних проблем зі здоров’ям, таким як серцеві напади, інфаркти та інсульти. Позбавлення себе сну пов’язано з ризиком розвитку в організмі запальних процесів, що, у свою чергу, може збільшити ризик виникнення проблем зі здоров’ям, включаючи такі захворювання рак і діабет.

Щоб справлятися з високим кров’яним тиском і стресом, організму потрібно отримувати адекватну відпочинок, корисну і здорову їжу і певну помірне фізичне навантаження.

Рекомендується спати достатню кількість часу в нічний час, а якщо є робота в нічну зміну, то слід складати свій графік таким чином, щоб дні ночі чергувалися і після нічної зміни обов’язково потрібно добре відпочити днем.

↑ зміст

Що відбувається з організмом?

Сон забезпечує належне функціонування всіх важливих систем життєдіяльності організму. Якщо постійно не спати ночами, то імунна система стає ослабленою, що робить організм більш сприйнятливими до хвороби.

Належний відпочинок корисний для відновлення нейронів нервової системи, що направляє добровільні і мимовільні команди тілу. Без достатнього сну рефлекси притупляються. Недолік сну заважає нормальній роботі ендокринної системи організму. Під час сну вивільняються життєво важливі гормони росту і речовини, що сприяють відновленню всіх клітин організму.

Кардинальні зміни в режимі дня, можуть стати причиною збільшення ваги. Організму потрібно досить спати, щоб правильно регулювати рівні гормонів, що впливають на апетит і ситість. Без адекватного відпочинку гормональний фон змінюється, збільшується концентрація гормону, що відповідає за стимулювання апетиту.

Виходячи з того, що сказано вище, відповідь на питання щодо того, чи шкідливо працювати вночі, однозначно буде позитивним. Дослідженнями Колумбійського університету встановлено наявність залежності між недосипанням і появою схильності до набору зайвої ваги.

Наслідком порушення режиму дня стають ожиріння.

↑ зміст

Які ще можуть бути наслідки?

Ознайомившись з вищезазначеною інформацією, відразу будь-яка людина розуміє, шкідливо не спати цієї ночі для організму.

Недолік сну змушує відчувати сонливість і дратівливість. Втома ускладнює фокусування і сприйняття інформації, і в подальшому буде впливати на продуктивність праці.

Іншими побічними ефектами є проблеми з концентрацією уваги, дратівливістю і порушення здібностей до прийняття рішень. Втома може сприяти появі у людини почуття скорботи і нетерплячості в ставленні до всіх оточуючих.

Недолік сну перемикає мозок з раціонального прийняття рішень в емоційний режим.

Це може здатися не значним для студентів коледжу , але для лікарів, пілотів, бухгалтерів чи юристів це може проявитися появою серйозних побічних ефектів. Дослідження показало, що недолік сну погіршує когнітивні функції, здатність отримувати нові знання і вміння концентрувати увагу на дрібних об’єктах.

При нестачі сну успішність школярів або студентів різко знижується. Недостатньо тривалий сон призводить до зменшення продуктивності праці у дорослих, що працюють в нічні зміни або з яких-небудь інших причин, не сплячим ночами.

Якщо після безсонної ночі людина спить вдень, це трохи полегшує його самопочуття, але такий режим дня дуже шкідливий і може привести до серйозних порушень здоров’я.

↑ зміст

Що вимагає організм?

Організм будь-якого здорового людини вимагає регулярного відпочинку. У добу потрібно спати мінімум вісім годин, а діти повинні відпочивати ще більше. Є спеціальна таблиця, в якій точно розписано, скільки годин на добу повинна відпочивати кожна людина в залежності від його віку.

Немовлята і маленькі діти сплять більше, а ось люди старшого віку можуть скорочувати час сну. Але знову-таки, у всьому повинна бути міра, не можна відпочивати занадто довго, якщо спати більше зазначеного часу, то організм буде відчувати себе погано. Надлишок сну веде до млявості, занепаду сил і фізичному знемоги. Тому в усьому має бути міра.

Але як би там не було, нічна робота дуже шкідлива для організму. Вона призводить до розвитку у людини ряду негативних наслідків і може сильно зіпсувати здоров’я.

Щоб відчувати себе завжди бадьоро, важливо дотримуватися такі правила:

  • щодня виконувати певні фізичні навантаження;
  • спати достатню кількість годин;
  • вживати корисну їжу, багату мінералами і вітамінами;
  • приймати контрастний душ;
  • проводити вихідні на природі та багато іншого.

Надмірна працездатність може негативно позначитися на самопочутті. Тому потрібно вміти правильно відпочивати, і що не маловажно, вчасно.

↑ зміст

Поради лікарів

Ще не менш важливо вибирати правильну позицію для сну. Сон на спині є однією з кращих позицій для спини.

Якщо людина любить лежати на боці, то подушка повинна бути досить товстою, щоб тримати спину прямо. Але в той же час не настільки товстою, щоб виходило вигинати шию, остання повинна знаходиться в рівному положенні.

Багато м’які традиційні подушки обрушуються під вагою голови, тому що не є досить товстими. Використання більш товстої подушки або двох відразу не компенсує цей недолік, в результаті чого неможливо здійснити підтримку шиї на належному рівні. Багато людей складають свою подушку навпіл, намагаючись компенсувати її м’якість.

Потрібно знати, о котрій годині вечора потрібно лягати відпочивати, щоб вранці відчувати себе бадьоро. Тут арифметика цілком проста, наприклад, якщо планується підйом о восьмій ранку, то потрібно лягти спати в проміжку з одинадцяти до дванадцяти, а ось, якщо підніматися доведеться в сім, то відбій відбувається максимум в одинадцять. При виборі часу для нічного відпочинку слід враховувати вік людини, і то відпочивав людина додатково протягом дня. Денний сон дуже ефективний, якщо вибирати правильний час, то одна година сну днем може замінити кілька нічних.

Щоб лягати вчасно потрібно:

  1. Мінімум за годину до відбою відключити всі гаджети.
  2. Прийняти теплу ванну.
  3. Випити склянку теплого молока з медом.
  4. Почитати цікаву книгу.

Коли мучить безсоння можна прийняти заспокійливі відвари або бугая валер’янки. Важливо не думати на ніч ні про що погане, рекомендується подивитися улюблений фільм або погортати книгу. Перед сном рекомендується відмовитися від використання комп’ютера або телефону.

Якщо слідувати всім цим рекомендаціям, то день пройде максимально вдало, людина буде відчувати себе життєрадісно, а організм буде здоровим і міцним.

Шкідливо не спати цієї ночі і працювати добу?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *