Шкідливо носити контактні і кольорові лінзи для очей?

Багато хто вважає, що кольорові контактні лінзи — це всього лише віяння моди, вони потрібні виключно для зміни кольору очей. Однак тільки на цьому можливості лінз не обмежуються. Чи шкідливі контактні лінзи? Чи можна носити їх постійно?

Кольорові контактні лінзи бувають трьох видів: відтінків, кольорові і так звані крейзі (карнавальні). Засоби відтінків можуть бути як з діоптріями, так і без них. Головна відмінність подібних лінз полягає в слабкій забарвленості і прозорості, вони необхідні для корекції зору і додання незначного декоративного ефекту.

відтінків контактні лінзи надають очам інший відтінок: сірі очі стануть зеленими, а блакитні очі — бірюзовими. Набагато більше функцій закладено в кольорові лінзи, з їх допомогою колір очей змінюють радикальним чином, чого не вдається досягти за допомогою тонованих лінз.

↑ зміст

Види контактних лінз

За великим рахунком, все лінзи для очей ділять на дві категорії, це можуть бути м’які (силікон-гідрогель або силікон), жорсткі лінзи. Всі вони виробляються з особливих полімерів і показані для корекції зору, наприклад, це потрібно при астигматизмі високого ступеня і кератоконусе. Таким чином, вдається забезпечити гарне проникнення до рогівці молекул кисню. Також лінзи можуть застосовуватися просто в естетичних цілях.

Контактні лінзи розрізняють по тривалості носіння, вони бувають денними (носять з ранку до вечора), пролонгованими (на ніч можна не знімати). Існують також: гнучкі лінзи, їх носять не знімаючи 1-2 дні поспіль, для безперервного носіння (носять протягом 30 днів). Перед придбанням лінз обов’язково потрібна консультація офтальмолога, він допоможе підібрати максимально відповідний варіант, розповість, чи шкідливо носити лінзи.

В залежності від проблем зі здоров’ям лінзи для очей можуть бути: сферичні (для корекції далекозорості, короткозорості), торичні (застосовують при короткозорості і астигматичного далекозорості), мультифокальні (допомагають при старечій далекозорості), асферичні (підвищують якість зору).

Важливо звертати увагу на матеріал, з якого були виготовлені контакт ні лінзи, дуже добре, коли:

  • дотримано певну кількість води;
  • проникність кисню достатня.

Якщо ці показники низькі, надягати лінзи небезпечно і краще від них відмовитися.

Чи шкідливі лінзи для очей, особливо кольорові? Природно, за умови помірного носіння вони не завдають шкоди органам зору, проте необхідно пам’ятати, що за структурою такі лінзи досить щільні, тверді, очам в них незручно, немає повноцінного надходження кисню.

Крім цього, в кольорових лінзах є барвник, він може бути небезпечний.

↑ зміст

Головні ризики при носінні лінз

Навряд чи хтось сперечатиметься, що носіння контактних лінз — це в першу чергу зручність, вони більш виграшно виглядають, ніж окуляри, дають широкий бічний огляд, не перешкоджають занять спортом, захищають очі від пилу. Якщо у людини поганий зір, лінзи допомагають йому забути про це і жити повноцінним життям.

Незважаючи на очевидні плюси, користь контактних лінз може бути перекреслена істотними недоліками, про які потрібно пам’ятати. В першу чергу, потрібно знати про виникнення ризику запального процесу, алергічних реакціях, дискомфортних відчуттях, ймовірності розвитку синдрому сухого ока.

Нерідко при носінні лінз, як кольорових, так і класичних, людина може пошкоджувати рогівку ока, відзначається нестача кисню, очі починають швидко втомлюватися, болять. Медики наполягають, що шкоди завдають не так самі лінзи, скільки недотримання правил їх використання.

Основні помилки, які допускають люди:

  1. носіння лінз довше рекомендованого терміну;
  2. багатоденне використання розчину для лінз (його потрібно міняти кожен день);
  3. ігнорування гігієни.

Не виключено, що джерело дискомфортних відчуттів під час носіння контактних лінз — це сам розчин, у людини може бути елементарна його непереносимість.

Імовірність проблем тільки зростає, якщо постійно носити неправильно підібрані лінзи та ще не дотримуватися правила їх застосування. Офтальмологи радять також стежити за терміном придатності контактних лінз, прострочені потрібно викидати, інакше вони стануть причиною серйозних проблем з очима, особливо якщо це кольорові лінзи для здорових очей.

↑ зміст

Як правильно носити і зберігати

Для мінімізації шкоди для очей контактні лінзи повинні використовуватися за певними правилами, навіть якщо це кольорові лінзи. Вони повинні підбиратися за рецептом від лікаря, кожен раз потрібно обстежитися на підтвердження або зміну діоптрій.

Коли раніше людина не носила лінзи, йому рекомендовано починати робити це поступово, спочатку лінзи надягають на 1-2 години в добу, за цей час очі звикнуть до чужорідного тіла. Через тиждень кожен день необхідно додавати по годині.

Щоб уникнути синдрому сухого ока потрібно додатково застосовувати ще й спеціальні зволожуючі краплі. Далеко не в усіх лінз видно, коли закінчується їх термін придатності, тому потрібно завжди стежити за датами. Обов’язково необхідно викидати впала на підлогу лінзу, не потрібно намагатися промити її водою, це також принесе шкоди здоров’ю. Чи шкідливі лінзи і для очей кольорові при порушенні зору? Тут не обійтися без консультації лікаря.

Не можна ходити в лінзах більше 8 годин, навіть якщо вони допускають не знімати на ніч. Надягають і знімають контактні лінзи тільки чистими руками, жінки повинні:

  • надягати їх до нанесення косметики;
  • знімати перед очищенням шкіри обличчя.

Лінзи потрібно регулярно промивати, міняти в них розчин, зберігати в спеціальних стерильних контейнерах. Якщо мова йде про лінзах для корекції зору, то можна завжди покладатися тільки на них, під рукою завжди повинні бути ще й окуляри.

Чи шкідливі контактні лінзи для дітей? Краще утриматися від придбання контактних лінз дітям, особливо до віку 10 років, причина проста — у них часто є проблеми з дотриманням правил гігієни, може початися алергічна реакція або навіть запальний процес в очах. У цьому віці дитина досить рухливий, підвищується ризик завдати шкоди здоров’ю.

Чи шкідливі кольорові лінзи? Питання про носіння кольорових лінз в даному випадку не варто зовсім.

↑ зміст

Можливі протипоказання

Є чи ні протипоказання до носіння лінз для очей? Нерідко трапляються ситуації, коли навіть суворе дотримання правил безпечного використання не гарантує відсутності проблем з очима, неприємних сюрпризів.

Існують обмеження, вони не дозволяють носити лінзи певний час або зовсім виключають таку можливість. Найголовніше протипоказання — це хронічна алергія, гострий запальний процес в передній камері ока, підвищена або знижена чутливість рогівки, порушення функціонування слізних залоз.

Зробити ставку на звичайні окуляри краще в тому випадку, коли є інфекційне запалення органів зору , астма, інші патології органів дихання, кон’юнктивіт, птоз, кератит, блефарит, дакріоцистит, а також некомпенсированная глаукома. Чи шкідливі тоді контактні лінзи для очей кольорові? Такі лінзи:

  1. завдають шкоди;
  2. посилюють захворювання в першу чергу.

Користь від лінз сумнівна, якщо людина хвора на простудні захворювання, туберкульоз, СНІД. При названих недугах відзначається загальне зниження імунітету, різко погіршується відтік сліз, виникає псування контактної лінзи, проблеми з очима.

При використанні кольорових лінз буде шкода від книг. Читати бажано або без лінз, або використовувати спеціалізовані окуляри (нулевки).

Чи шкідливо носити лінзи, якщо пацієнт приймає певні лікарські препарати, оскільки може відзначатися зайва сухість очей, короткочасне затуманення зору. До подібних медикаментів прийнято відносити ліки проти алергії, риніту, заколисування і сечогінні таблетки.

Шкідливо носити контактні і кольорові лінзи для очей?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *