Шкідливо спати на животі?

Зміст статті:

Існує велика кількість поз для сну. Одні пози сну є корисними інші шкідливими. Однією з найбільш поширених поз є сон на животі.

Чи шкідливо спати на животі? Над цим питанням мало хто з людей замислюється, так як люди вибирають для сну найбільш зручну позу, найчастіше підсвідомо і не надають цьому моменту особливого значення.

Люди рідко замислюються над тим, чому шкідливо спати на животі

Шкода нічного сну на животі

Людина дуже часто спить вночі на животі і велика кількість людей в цій позі знаходяться на протязі всього нічного сну.

Думки вчених сходяться в тому, що спати на животі шкідливо і небезпечно для організму людини.

< p> Спати на животі зовсім не корисно, і пов’язано це з цілою низкою чинників.

Такими факторами є наступні:

  1. Порушення в кровопостачанні статевих органів і здавлювання сечового міхура.
  2. Погіршення якості здійснення дихання.
  3. Порушення у функціонуванні серця.
  4. Поява втоми в м’язах шиї.
  5. Стиснення жіночих грудей і порушення кровообігу в ній

На животі спати шкідливо по тій простій причині, що відбувається здавлювання деяких внутрішніх органів, що провокує порушення кровообігу в них, що приводить до збоїв у функціонуванні.

Лікарі свідчать, що якщо спати часто на животі то відбувається здавлювання сечового міхура і статевих органів, а це призводить до виникнення порушень в роботі і проблем в сексуальному житті, як чоловіків, так і жінок.

Другою причиною, чому не рекомендується спати на животі, є порушення в здійсненні процесу дихання. Це відбувається в результаті надання на грудну клітку додатково тиску. У такій позі у легенях немає можливості повністю виконувати свою функцію і добре наповнюватися свіжими порціями повітря в процесі здійснення акту вдиху.

Нестача кисню в організмі призводить до кисневого голодування серцевого м’яза, і серце починає функціонувати з порушеннями. Кисневе голодування серця призводить до почастішання і посилення серцевих скорочень. Серце весь відведений для відпочинку час посилено працює.

Знаходження шиї в одному положенні призводить до виникнення втоми в м’язах і порушення кровопостачання. М’язи шиї в період сну на животі не можуть розслабитися. Виникає нездужання, яке найсильніше відчувають люди мають проблеми в роботі хребта.

Жінки, які сплять на животі, провокують здавлювання грудей і виникнення застою крові в області молочних залоз, що може викликати розвиток різних захворювань.

Ще однією причиною, чому не рекомендується спати на животі, є погіршення стану шкірного покриву обличчя і шиї, на шкірі починають з’являтися ранні зморшки.

Крім негативу одержуваного організмом під час сну на животі існує кілька позитивних моментів говір щих про користь такого сну протягом невеликого часу.

↑ зміст

Користь сну на животі

Короткочасний сон на животі сприяє зниженню больових відчуттів в області шлунка. Такий сон знижує силу періодичних болів виникають у дівчат.

Сон на животі допомагає знизити неприємні відчуття, що виникають при здутті і метеоризмі.

Рекомендується невеликий проміжок часу спати на животі в тому випадку, якщо потрібно розтягнути хребет. Але при здійсненні такого відпочинку потрібно виконати вимогу — шия голова і хребет повинні бути на одній прямій лінії. Такого ефекту можна досягти шляхом прибирання подушки або використання замість неї спеціальних валиків, додатково жорсткі валики рекомендується підкладати під груди живіт і область тазу.

Лікарі рекомендують спати на животі в тому випадку, якщо людина схильна до раптової зупинки дихання в сонному стані і в разі якщо людина під час сну починає хропіти.

Рекомендується спати на животі в разі, якщо висока ймовірність появи блювоти.

При виношуванні дитини жінкам дозволяється спати на животі до 10 -12 тижні.

Сон на жи Воте на більш пізніх термінах є незручним і здатний викликати дискомфорт і больові відчуття.

↑ зміст

Як правильно спати?

Людям, бажаючим, щоб організм в період нічного сну повноцінно відпочивав, відновлюючи свої сили, потрібно знати про правила здорового сну.

Людина витрачає на сон близько 1/3 життя, в період сну відбуваються процеси сприяють відновленню життєвих сил . Для повноцінного сну і відновлення сил потрібно правильно підготуватися до сну і відпочивати в певній позі.

Спати людині для максимального відпочинку бажано на твердій поверхні. Замість подушки рекомендується під шию підкладати валик, що має середню жорсткість. Такий валик не тільки підтримує голову в зручному положенні під час всього періоду сну, але і сприяє розслабленню всього організму.

Важливою запорукою гарного відпочинку є одяг, яка використовується для сну. Вона не повинна сковувати рухи під час сну і бути зручною. Небажано використовувати одяг, що має пояса і гумки в своїй конструкції. Такі елементи одягу призводять до здавлення тіла і порушення кровообігу. Порушення кровообігу призводить до виникнення кисневого голодування в тканинах органів.

Більшість лікарів стверджують, що спати рекомендується голяка, не використовуючи в процесі сну ніякого одягу.

Сон на животі рекомендується практикувати в денний час .

Шкідливо спати на животі?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *