Шкода ополіскувача для рота і зубів?

В наш час кількість видів догляду за зубами і порожниною рота збільшується. Наприклад, багатьох цікавить питання щодо того, чи корисний ополіскувач для зубів.

Основними видами догляду за порожниною рота вважається:

  • правильно підібрана зубна паста;
  • зубна нитка;
  • ополіскувач.

При правильному використанні для профілактики карієсу і інших захворювань, досить зубної пасти. Зубна нитка і ополіскувач для порожнини рота є додатковими засобами догляду, ніяк неосновними.

Рідина призначена, в першу чергу, для догляду за порожниною всього рота, а не тільки зубів і лікування ясен. Ополіскувачі для рота не можуть заподіяти здоров’ю людини сильного шкоди. Звичайно, якщо їх не заковтувати.

На сьогодні виділяють два види рідини:

  1. Гігієнічні (косметичні). Вони призначаються для додаткового догляду, усунення неприємного запаху.
  2. Лікувальні, корисні для позбавлення та профілактики захворювань (від зубного нальоту і гінгівіту, карієсу, зубного каменю і інших). Ці рідини сприяють зміцненню емалі зубів і кровообігу ясен.

Для використання лікувальних ополіскувачів потрібна рекомендація лікаря. Специфічна проблема, яка може виникнути у людини, вимагає самого скрупульозного підбору конкретного ополіскувача. Використовувати засіб в лікувальних цілях без рекомендації лікаря, звичайно ж, не можна.

↑ зміст

Особливості різних типів ополаскивателей

Коштів для лікування дуже багато, що викликано їх вузької лікувальної ефективністю. Універсальних засобів для лікування всіх хвороб ротової порожнини не існує. Ополіскувачі з цитратом кальцію, спиртом, хлоргексидином сприяють захисту від зубного каменю, запалення. А ось засіб з кальцієм і фтором захищають від появи і розвитку карієсу. Речовини, до складу яких входить цетилпіридинію хлорид, лістерин і триклозан використовують при кровоточивості ясен і їх запаленні. Всі препарати використовують за рекомендаціями лікаря.

Щодо гігієнічних ополіскувачів, то їх використання корисне з метою зменшення швидкості появи бактерій або маскування неприємного запаху з рота. Ці речовини можна використовувати без рекомендації лікаря. Але варто пам’ятати, що їх легко можна замінити простою водою, чаєм на травах і іншими недорогими, екологічно чистими засобами, які, до того ж, абсолютно не шкідливі для людини.

Існують водні та водно-спиртові кошти. Перші абсолютно безпечні, другі — мають в складі етиловий спирт, який є отрутою для організму. Препарати з сильною концентрацією етилового спирту та інших речовин слід перед застосуванням розвести водою.

Речовини, в складі яких є гідроксіапатиту і кисень мають властивості відбілювання. Їх так і називають — отбеливающими. Використання цих коштів дає можливість демінералізації і зміцненні зубів.

Підходять такі препарати не всім, тому вони також підбираються індивідуально.

↑ зміст

Необхідність у використанні ополіскувача

Якщо людина після чистки зубів пастою відчуває добре захищену порожнину рота на певний час, то користування ополаскивателями є зайвим. В інших випадках потрібно додатково користуватися іншими засобами конкретного виду.

Категорично протипоказаний ополіскувач дітям до 12 років. Хоча зараз існують окремі засоби для дітей, краще від них повністю відмовитися. Так само не рекомендується його використання вагітним. Причиною тому є наявність в складі етилового спирту, який може подразнювати слизову оболонку і викликати сухість рота. Якщо людина проковтнула рідина, до складу якого входить етанол, обов’язково потрібно звернутися до лікаря. Слід пам’ятати, в зубних еліксиру міститься багато компонентів, в тому числі і етанол, вони все ж мають властивості частково потрапляти в кров.

Протипоказано користування ополаскивателем людям, які носять брекети або зубні протези. Залежно від складу вони також можуть викликати алергію. Тому при невеликій необхідності краще за нього все, ж не використовувати.

Або попередньо вивчити склад і мінімізувати ризик виникнення алергічної реакції.

↑ зміст

Як правильно використовувати ополіскувач?

Якщо додатковий догляд все ж необхідний, потрібно підбирати засіб під зубну пасту.

Наприклад, у випадках, коли зубна паста містить більше кальцію, то в ополіскувач повинен входити більший градієнт фтору, і навпаки.

Велика концентрація одного або іншого компонента може завдати шкоди здоров’ю.

Рекомендовані речовини, в які входить фтор, для регіонів, де низька його концентрація в питній воді.

Основні правила застосування , які потрібно дотримуватися для отримання максимального ефекту:

  • застосовувати ополіскувач тільки після прийому їжі і чищення зубів зубною пастою;
  • тривалість полоскання повинна бути від 30 секунд до 2 хвилин, а разова доза до 20-30 мл;
  • користуватися інструкцією для застосування засобу. Дивитися підходить воно для застосування після використаного типу пасти;
  • не використовувати еліксир більше трьох разів на день;
  • пам’ятати, що дана речовина не замінює зубну пасту.

Виходячи з інформації зазначеної вище, стає зрозуміло, що рідина може заподіяти серйозної шкоди здоров’ю, тільки в разі її проковтування. В інших випадках як додатковий догляд за порожниною рота при правильному використанні ополіскувач дуже ефективний. Комплексний догляд за зубами допоможе позбутися індивідуальних проблем порожнини рота і збільшить його гігієну протягом дня.

Шкода ополіскувача для рота і зубів?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *