Спати на спині корисно чи ні?

Щоночі людина засинає і спить до ранку, близько 25 років життя йде на сон. Спати просто необхідно, інакше погіршується самопочуття, працездатність і, природно, настрій. Під час сну відбувається уповільнення дихання, серцевої діяльності, розслаблення м’язів і відключення свідомості.

Дуже шкідливо не спати тривалий час, причин безсоння безліч, наприклад, неправильна поза. Ніхто не може спати всю ніч тільки в одній позі, людина перевертається, час від часу змінює положення тіла. Однак більшу частину ніч він проводить в якійсь певній улюбленій позиції. Найчастіше мова йде про звичку, буває, що в ситуацію вносять корективи проблеми зі здоров’ям.

Неодноразово помічено, що втомлені люди, особливо після сильного фізичного навантаження на вулиці, перевертаються уві сні мало, сплять на спині. Якщо у людини безсоння, він за ніч перепробує практично всі позиції, засинає на животі, а невдовзі перевертається на лівий або правий бік.

↑ зміст

Сон на спині

Чи шкідливо спати на спині? Цю позу прийнято вважати максимально сприятливої для сну і відпочинку, вона рекомендована для пацієнтів зі сколіозом. Коли є травми спини, сон в цій позі на рівній поверхні стане єдиним можливим способом відпочити.

Нерідко спати на спині радять гіпертонікам, вночі на серце виявиться рівномірне навантаження. Так само корисно спати на спині з точки зору краси, на шкірних покривах шиї і особи не буде зморшок. Є й протипоказання — спати на спині не можна людям, що страждають апное.

Твердження, що дана поза для сну шкідлива — є в більшості випадків необгрунтованим. Довго лежати на спині не радять хіба що вагітним жінкам на останніх тижнях терміну, а ще надто повним людям. Великий живіт посилено тисне на поперек, може викликати деформацію хребців.

Любителі добре виспатися повинні ретельно подбати про своє спальному місці, не спати на надувному матраці або неякісному поролоновому. Занадто жорстка або м’яка поверхня не може повторити природні вигини хребта:

  • на м’якому ліжку людина вранці втомлений, млявий;
  • на жорсткому ліжку він не може нормально розслабитися.

Вирішенням проблеми стає невелика за розміром ортопедична подушка під голову, гнучкий валик для попереку. Валики продаються готові, але їх можна зробити самостійно з відрізка фланелі.

Якщо під час нічного відпочинку підборіддя впирається в грудну клітку, це погано, так часто буває при неправильному підборі подушки. Від того, як я сплю, залежить не тільки настрій. Якщо подушка надто висока, хребетні артерії стискаються, відбувається порушення кровотоку. Вранці чоловік прокидається з поганим настроєм, нерівним кольором обличчя, головними болями. Звичка спати на високій подушці загрожує навіть ішемічним інсультом.

З цієї причини важливо підібрати хорошу ортопедичну подушку, проте деяким людям сон на спині шкідливий навіть при наявності такої подушки.

↑ зміст

Сон на животі і боці

Найчастіше на животі відпочивають чоловіки, для них ця поза найбільш зручна. Сон на животі вибирають люди, хто має проблеми з боку органів травного тракту. Цей спосіб відпочинку має недоліки, наприклад, вигин і здавлювання однією з хребетних артерій.

В результаті порушується кровопостачання в головному мозку, відбувається защемлення нерва. В результаті вранці турбує шия, відзначаються стріляють болю. Додатково відбувається утруднення дихання, так як легені не здатні нормально розправитися, а грудна клітка стискається.

Дивно, але сон на животі нерідко стає передумовою порушень сексуального характеру, як у чоловіків, так і жінок будь-якого віку. Причини слід шукати в тиску власної ваги на внутрішні органи людини, порушення кровообігу внизу живота.

Сон на животі шкідливий і на думку косметологів, такий стан викликає:

  1. рання поява зморшок на обличчі;
  2. набряклість після пробудження.

На думку експертів, сон на животі пов’язаний з нічними кошмарами

А ось становище на боці називають позою ембріона, воно вважається найбільш корисним, навіть може продовжити життя. Сон на правому боці, на думку йогів, має охолоджуючий, а на лівому — зігріваючий ефект.

Спати на правому боці повинні люди, хто страждає проблемами з хребтом, причому більшу роль відіграє якість матраца, на поганому виробі буде боліти спина. Поза ембріона допоможе вгамувати дискомфортні відчуття при нападах печії, нетравленні шлунка. Чоловікам, хто хропе уві сні, також рекомендовано вибирати саме цю позу.

При гіпертонічній хворобі відпочивати на лівому боці шкідливо, таке положення тіла завжди надає потужне навантаження на серцевий м’яз.

Вплинути на позу сплячої людини може загальний фізичний стан, наявність певних захворювань. Якщо болить шлунок, людина:

  • змушений спати на спині;
  • рукою прикривати уражену область.

При больовому синдромі в плечі або стегні навряд чи хтось зможе спати на боці. При серцевих болях і патологіях дихальної системи пацієнти сплять сидячи, обкладають себе подушками.

Порушення сну диктують свої правила, змушуючи довго ворочатися в ліжку, приймати хоч і зручну позу для сну, але не завжди характерну. Якщо усунути дискомфорт за допомогою лікарських препаратів, через деякий час тіло повертається в улюблену позу і людина засинає.

Вплинути на сон може також температура навколишнього середовища, коли холодно людина машинально згортається калачиком, ретельно кутається в ковдру.

Спека впливає інакше, сплячий розкидає ноги, розкривається, руки розміщує на всі боки, щоб максимально підвищити тепловіддачу.

↑ зміст

Вибираємо матрац

Чи корисно спати на поролоні? В останні роки цей матеріал поступово втрачає свою популярність, незважаючи на ряд переваг. В першу чергу матрац з поролону добре пропускає повітря, забезпечується ефект провітрювання, збільшення терміну експлуатації, мінімізація скупчення вологи.

Ще одна перевага спального місця з поролону полягає в широкому розмаїтті матеріалу, він може бути досить жорстким, м’яким або середнім по жорсткості. Матеріал підвищеної еластичності відрізняється ідеальними підтримуючими властивостями.

Не можна не відзначити відносно низьку вартість матраців, для них немає необхідності обробляти дороге натуральну сировину. Доступність зовсім не означає погана якість товару, але, незважаючи на це матрац необхідно вибирати ретельно, від цього безпосередньо залежить термін служби виробу.

Існують чіткі правила вибору довговічного матраца, потрібно звертати увагу на певні якості:

  1. міцність;
  2. наявність залишкової деформації;
  3. товщина вироби.

Поролон повинен бути максимально міцним, якщо на нього натиснути або розтягнути в декількох напрямках, не повинно бути чутно тріска, інших ознак деформації. Матрац з хорошого поролону обов’язково поверне початкову форму. Відповідь на питання чи шкідливий поролон буде негативним.

↑ зміст

Інші рекомендації

Щоб визначитися, який виріб вибрати, необхідно брати до уваги кілька параметрів, серед яких вага, вік, стан здоров’я та, звичайно ж, особисті переваги.

Людям старшого віку лікарі радять купувати м’які матраци, спати на спині. Росте набагато корисніше буде сон на жорстких моделях, таким чином, вдається убезпечитися від деформацій хребта.

Якщо є зайва вага, матрац повинен бути пружним. Якщо мова йде про пружинному блоці, пружин повинно бути якомога більше — близько 260-1000 штук. Коли в ліжку сплять двоє, їх вага різниться на 30 кілограмів і більше, необхідно підібрати 2 окремих матраца. Якщо в такій ситуації спати на жорсткому матраці, людина з меншою вагою буде постійно скочуватися, про користь сну годі й казати.

Не менш важливий параметр — це стан здоров’я, пацієнту з хворою спиною в ідеалі необхідно спати на матраці середнього ступеня жорсткості. При абсолютному здоров’я, коли немає проблем зі спиною та суглобами, модель вибирають, відштовхуючись від особистих переваг. Чому б тоді не вибрати найзручніший матрац?

Навіть незважаючи на масу рекомендацій, сон в улюбленій позі не принесе задоволення, якщо спати на поганому матраці. Тому в першу чергу потрібно подбати про своє спальному місці, асортимент продукції на сьогодні просто вражає, виробники намагаються здивувати покупців.

Виріб обов’язково потрібно вибирати під себе, воно повинно бути найзручнішим, комфортним. На додаток до матраца не завадить купити ще й зручну подушку, добре, якщо вона буде ортопедичної.

Якщо чоловік або жінка любить спати саме на спині, така подушка як не можна до речі.

↑ зміст

Підсумуємо

З усього можна зробити висновок, що сон на спині більше корисний, ніж шкідливий, оскільки він допомагає усунути болючість в шиї і спині. Піднімаючи голову трохи вище тіла, шлунок опускається трохи нижче стравоходу, ймовірність печії знижується.

Крім цього, така позиція сприяє збереженню гарної форми грудей, не провокує розвиток зморшок на шкірі обличчя. Ще один фактор, чому дозволяється спати на спині, це користь для хребта, якщо лежати горілиць, він приймає природне положення, на нього не виявляється навантаження.

Спати на спині корисно чи ні?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *