Тирса для городу: користь і шкода

Справжні господарі повинні знати, в чому користь і шкоду тирси для городу.

Професійні садівники використовують термін «мульчування», тобто укривання грунту мульчею — тирсою, корою і хвойними голками.

Такі нескладні маніпуляції допомагають попередити хворобу культурних рослин.

В цьому матеріалі можна ознайомитися з корисними та шкідливими властивостями стружок, і як використовувати їх з максимальною користю в своєму саду або городі.

↑ зміст

Корисні властивості і шкода

Тирса є доступним природним матеріалом, тому широко застосовуються садівниками і дачниками.

Їх використовують в якості мульчі або добрива під час розпушування грунту.

Дійсно, шкідливі тирсу для городу, або це міф ?

переваги опіла
недоліки опіла
З стружок отримують хороший перегній, який є дешевим аналогом гною.

Тирса зберігають вологість в грунті протягом усього року, особливо навесні, тому їх розстеляють в саду восени.

розстелений на стежці тирса не дають виростати бур’янам.

Хвойні тирсу в городі перешкоджають інфікуванню рослин, оскільки вбивають патогенних бактерій.
У чистому вигляді стружка і тріски не являє собою добриво. Вони вбирають мінерали, збіднюючи грунтовий склад. Особливо це стосується вбирання азоту, потрібного для життєдіяльності мікроорганізмів.

Використовуючи тирсу з невідомої деревини, може збільшитися ймовірність зараження культур.

Свіжі стружки і тріски окислюють грунт.

Перерахувавши всі плюси і мінуси використання тирси, можна заглибитися в властивості і необхідність їх на дачі. Мульча підходить для грунту будь-якого типу і застосовується в таких випадках:

  • для збереження водного балансу землі під час сильної посухи в областях з жарким кліматом;
  • для «утеплення» коренів рослин і поліпшення умов в зимовий період;
  • для попередження зростання бур’янових культур і надмірного заболочення поверхні грунту при сильних дощах;
  • для захисту плодів чагарників і дерев від шкідників, а також збереження чистоти ягід у поверхні землі;
  • для удобрення грунту, щоб тирса і справді перетворилися на гарне добриво, необхідно дотримати певні умови.

Сама по собі деревина не наситить грунт корисними елементами, а скоріше витягне їх з неї. Тому стружки або витримують 1-2 роки в компості, поки там не розмножуватися корисні бактерії, або додають в суміші для добрива.

Важливо також те, які саме тирса використовуються в саду або городі. Практично всім рослинам підходять стружки з різної деревини, крім дуба і сосни.

Це можна пояснити тим, що соснові тирсу в городі перегниває протягом тривалого часу.

Завдяки високому вмісту смол і дубильних речовин вони сповільнюють перегнивання інших елементів грунту.

через насичення ґрунту кислотою хвойні породи бездоганно підходять для огірків, пасльонових і моркви.

↑ зміст

Як заготовити добриво для ґрунту?

У початковому вигляді деревні стружки використовують тільки для посипання стежок, щоб затримати вологу і зупинити виростання бур’яну. Для добрива рослин доведеться ретельно підготувати сировину.

Найбільш корисними для культур є перепріли тирсу на городі. Для цього треба, щоб стружки пролежали як мінімум 10 років. За цей період мікроорганіка переробить сировину в потрібний субстрат.

Для прискорення перепревания тирси робиться компост. Змішавши деревину разом з гноєм та іншими присадками, можна під кінець отримати корисне добриво. Якнайшвидше перегнивання сировини досягається шляхом терморегуляції і збереження потрібного рівня вологості.

Існують різні способи приготування корисної підгодівлі для рослин. Рекомендується заготовлювати стружки ще в літній період. Нижче наведені найбільш популярні рецепти:

  1. Для заготівлі знадобиться 200 кг деревної стружки, 2,5 кг сечовини з азотом на купу, 10 кг золи, щоб защелочіть грунт, 100 кг трави та інших відходів, 50 л води. Опіл і трава укладається шарами, поверх додається зола. У рідини потрібно розчинити сечовину і залити отриманою сумішшю цей «пиріг». Купу можна покрити поліетиленовою плівкою, зробивши в ній кілька прорізів для доступу кисню і регуляції водного балансу.
  2. Щоб зробити гарне добриво для убогого ґрунту, потрібно підготувати 200 кг відходів з луг і тирси, 100 кг скошеної трави, 50 кг коров’ячого гною, 30 кг орготходов, 1 краплю гумати в розрахунку на 100 л води. Сировина укладається шарами, зверху його поливають рідиною. Коли добриво буде готово, в ньому виділяється великий обсяг азоту.
  3. На 1 відро свіжого опіла можна використовувати 40 г аміачної селітри, 30 г суперфосфату гранульованого, 120 г на склянку гідроксиду кальцію і 10 г хлориду кальцію. Така суміш повинна настоятися протягом двох тижнів. Для цього слід розстелити на подвір’ї поліетиленову плівку і розсипати на ній перераховані вище інгредієнти. Через 2 тижні дана суміш виділить корисні елементи, необхідні для росту рослин. Їх додають до свіжих стружка і застеляють грунт при перекопуванні грядок. Завдяки такому удобрення грунт отримає достатню кількість аміаку і корисних речовин, а також прийде в норму кислотно-лужний баланс.

Грунт удобрюють 2-3 відрами трісок в розрахунку на 1 кв.м. Таким чином, можна домогтися природного розпушення грунту.

↑ зміст

Правильний догляд за рослинами

Підготувавши підгодівлю для рослин, можна переходити до їх удобрення. Найкраще проводити мульчування в червні-липні, коли культурам необхідна додаткова волога, захист від бур’янів і хвороботворних бактерій. В середині липня присипка ще більш перетворюється, оскільки її перемішують з грунтом дощі і черви.

Як правило, стружки треба розстеляти в проходах між такими рослинами, як помідори і картопля. Відносно огірковим кущів, їх бажано обсипати навкруги. Такі маніпуляції захистять овоч від згубного впливу сисних шкідників.

перегній тирса широко використовуються для поліпшення росту рослин. Для цього розстеляють шар деревини і гною, на який насипають землю. Потім висаджують рослину, для якого дана середовище є сприятливою. Це пов’язано з активізацією бродіння і виділення тепла, що позитивно впливає на виростання кабачків, огірків і гарбуза.

Існують також особливі правила добрива буряка, часнику, моркви, цибулі і ріпи. Тільки коли саджанці виростають до 5-7 см, дозволено посипати тирсою на 3-4 см.

Згідно з багатьма відгуками, корисно мульчувати ягоди, особливо полуницю і суницю. Стружки допомагають зберегти вологу в землі, захищають ягоди від равликів, слимаків і не дають їм забруднюватися. В даному випадку використовуються тирса в початковому вигляді, проте перед мульчуванням землю потрібно наситити мінералами. Стружки також можна змішувати з сечовиною. Підсипка здійснюється тільки після того, як саджанці досягли 7 см у висоту. Товщина шару коливається від 5 до 7 см.

Для добрива і збереження тепла в коренях троянди використовуються стружки разом з гноєм. Самі по собі вони не можуть захистити рослину від холодів і хвороботворних бактерій. Укриття можливо тільки на зимовий період.

Тирса для городу: користь і шкода

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *