Яка класична музика корисна для розумової діяльності?

Сьогодні класична музика втратила свою колишню популярність і була витіснена поп, рок і реп-виконавцями. Їх вважають за краще більшість сучасних людей, в тому числі і молоді батьки разом з якими ці агресивні композиції слухають і маленькі діти.

Але ж музика грає величезну роль у формуванні інтелекту й емоційної стійкості дитини. Пісні, які містять гучні неприємні звуки, можуть стати причиною нервозності, дратівливості і навіть страхів у дитини. Такі діти часто плачуть, важко засинають ночами, погано говорять і гірше засвоюють нові знання.

Зовсім інший вплив на психологічний та інтелектуальний розвиток дитини надає класична музика. Як було доведено в ході численних наукових досліджень прослуховування класичних музичних творів покращує роботу головного мозку, зміцнює пам’ять, підвищує творчі здібності дитини та комунікативні якості.

Але щоб отримати найкращі результати необхідно знати, яка класична музика для дітей корисна, а яка призначена швидше для дорослих. Крім того, важливо пам’ятати, що є класичні твори, рекомендовані для дітей різного віку — новонароджених малюків, вихованців дитсадка, школярів і підлітків.

↑ зміст

Користь класичної музики для дітей

Класика надає благотворний вплив на розвиток дитини ще в утробі матері. Знаменитий педіатр Михайло Львович Лазарєв (фахівець в області дитячої психології і розвитку потенціалу дитини) рекомендував жінкам слухати класичну музику під час виношування малюка.

За його словами, класичні твори мають особливий ритмом і вібрацією, які сприяє нормальному розвитку плода , формуванню здорової м’язової і кісткової тканин, а також внутрішніх органів. Як зазначає лікар, у матерів, які віддають перевагу класику будь-який інший музиці, набагато частіше народжуються здорові діти.

Ця ж вібрація робить позитивний вплив на роботу мозку дітей всіх вікових категорій від немовлят до студентів. Класична музика представляє собою найкращі засіб для стимуляції розумової діяльності і творчого потенціалу дитини.

Класичні музичні твори підвищують кількість нейронних зв’язків у мозку, що особливо важливо в перші роки життя малюка. Така корисна музика допомагає йому швидше освоювати мова, розвивати моторику рук і краще засвоювати нову інформацію.

Діти до 6 років, які часто прослуховують класичну музику, помітно обганяють в розвиток своїх однолітків, краще вирішують дитячі головоломки, швидше починають читати і рахувати, мають більш розвинену уяву, добре малюють і мають здорову психіку.

На школярів класика також надає саме благотворний вплив, допомагаючи засвоювати будь-який навіть самий складний матеріал і значно полегшуючи процес навчання. Так класична музика зміцнює всі види пам’яті — зорову, слухову, моторну, нюхову і асоціативну.

Завдяки чому дитина швидше запам’ятовує назви, імена, дати, формули, вірші, види тварин і рослин, обриси країн і материків, кольору і запахи хімічних елементів і безліч іншої важливої інформації. Крім того, класична музика сприяє розвитку аналітичних здібностей, образного і логічного мислення.

Унікальність класичної музики полягає в тому, що вона однаково корисна як для творчих натур, так і для дітей, що мають технічний склад розуму. Її здатність розвивати уяву і посилювати чуттєве сприйняття світу буде корисно для майбутніх художників, музикантів і письменників.

А ось дітлахів, схильних до математики і інженерії, класична музика навчить легко аналізувати дані, робити складні обчислення і знаходити правильні відповіді . Як було встановлено, прослуховування класичних творів допомагає дітям краще концентрувати свою увагу і швидше вирішувати будь-які математичні завдання.

Корисні властивості класики для дітей:

 • Покращує всі види пам’яті;
 • Сприяють розвитку талантів і творчих здібностей;
 • Допомагає розвивати інтелект, сприяє більш швидкому і активного мислення;

Ще класична музика підвищує концентрацію і уважність.

↑ зміст

Кращі композитори для дітей

Найбільш сприятливий вплив на дитину надають твори Вольфганга Амадея Моцарта. Музика цього великого австрійського композитора наповнена звуками високої частоти від 3000 Гц і вище, які активізують роботу всього організму, але особливо нейронів мозку.

Як було встановлено вченими з США, твори Моцарта впливають на всю кору головного мозку, тоді як композиції інших авторів впливають лише на ділянки, що відповідають за слух. Це було доведено за допомогою досвіду з апаратом МРТ, в ході якого при прослуховуванні Моцарта у випробуваного сяяли всі ділянки мозку, що говорить про найактивнішу роботі клітин.

На музику великого австрійця реагують ділянки мозку, що відповідають за координацію, просторове мислення, обробку зорових образів і навіть вищих процесів свідомості. Це говорить про те, що Музика Моцарта сприяє інтенсивному розвитку головного мозку, а значить допомагає підвищити інтелект і творчі здібності дитини.

Ще одним композитором, чия музика надзвичайно корисна для розвитку дитини є Антоніо Вівальді. Твори цього знаменитого італійця відрізняються дивовижною мелодійністю, гармонійністю і позитивною енергією, які надають саме сприятливий дію як на розумову діяльність дитини, так і на його емоційний стан.

Вибираючи класичну музику для дитини не слід забувати і про твори Людвіга ван Бетховена. Цей великий німецький композитор створював красиву ліричну музику, яку корисно слухати як зовсім маленьким дітям, так і підліткам. Вона сприяє розвитку дитини в інтелектуальну і талановиту особистість.

Композитори, чия музика найбільш корисна для дітей:

 1. Вольфганг Амадей Моцарт;
 2. Йоганн Себастьян Бах;
 3. Людвіг ван Бетховен;
 4. Антоніо Вівальді;
 5. Франц Шуберт;
 6. Фредерік Шопен;
 7. Георг Фрідріх Гендель;
 8. Петро Ілліч Чайковський;
 9. Едвард Гріг;
 10. Ріхард Вагнер.

↑ зміст

Як слухати музику з дитиною

Дитині не рекомендується ставити музичні твори, що містять звуки низької частоти. Така шкідлива музика діє подавляюще на психіку дитини, гальмує розумові процеси і може призвести до розвитку депресії. Також слід уникати музики з великою кількістю ударних інструментів, оскільки вона володіє зомбують ефектом.

Музика корисна для мозку малюків повинні бути легкої, мелодійної і без різких звуків. Особливо позитивний вплив на дитину надають звуки скрипки, піаніно, флейти, кларнета та інших інструментів з приємною для вуха звучанням.

Але навіть приємну музику слід слухати на помірному рівні гучності, щоб не втомлювати психіку дитини і захистити його від стресу через гучних звуків. Важливо, щоб музика для малюків програвалася через колонки, а не навушники, які викликають вібрацію в головному мозку дитини і можуть стати причиною мікрострусів.

Слухати музику можна в навушниках. Шкода від блютуз навушників можна нівелювати, якщо слухати музику не більше 2 годин на день.

Яка класична музика корисна для розумової діяльності?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *