Чим корисно для людини сонце і сонячну засмагу?

Зазвичай, коли мова йде про вплив сонця, розмова починається з можливої небезпеки отримання раку шкіри, сонячних опіках і про важливість нанесення крему з SPF і блокуванні шкідливих сонячних променів.

Але промені сонця не так вже шкідливі , як здається на перший погляд. Навпаки, незахищене сонце дуже важливо для нашого психічного і фізичного здоров’я.

Але щоб точно дізнатися, яка користь і шкода засмаги для здоров’я людини, потрібно розібратися в особливостях сонячних променів і в тому, як вони впливають на організм людини .

Щоб поліпшити фізіологічний стан, а також роботу всіх внутрішніх органів, важливо отримувати достатню кількість сонячних променів. Особливо, це важливо при профілактиці певних захворювань, наприклад псоріазу або інших шкірних хвороб. Тому, якщо говорити про те, чи корисний загар, важливо враховувати наявність хронічних патологій у людини, а також розуміти, як влаштований його організм.

Синтез вітаміну Д в клітинах шкіри під впливом сонячного випромінювання є потужним засобом зміцнення здоров’я і захисту організму від негативних факторів зовнішнього середовища.

Більшість наших клітин і органів мають рецептори вітаміну D, через це вітамін D, який виникає в результаті впливу сонця, підтримує ряд біологічних процесів, які грають важливу роль в метаболічес ких процесах, що забезпечують життєдіяльність людини.

Адекватні рівні вітаміну D важливі для профілактики хвороб і збереження здоров’я. Дефіцит вітаміну D пов’язаний з рядом хронічних захворювань.

Такими захворюваннями можуть бути наступні:

  • розсіяний склероз та інші аутоімунні захворювання;
  • рахіт та інші порушення кісток;
  • метаболічну дисфункцію;
  • діабет 2 типу;
  • серцеві захворювання;
  • деякі види раку;
  • деякі психічні розлади, включаючи депресію і шизофренію.

Але разом з тим, дуже важливо знати, чи шкідливо засмагати на сонці. Особливо коли мова йде про людей, які мають різні хронічні захворювання, при яких протипоказано вплив на людину прямих сонячних променів.

↑ зміст

У чому користь засмаги для здоров’я?

Вплив сонця може привести до підвищеного ризику розвитку деяких ракових захворювань шкіри, але одночасно з тим, воно зменшує ймовірність розвитку онкологічного захворювання, пов’язаного з поразкою інших органів, включаючи, рак молочної і передміхурової залози, і навіть деякі форми раку шкіри. Але краще щоб груди жінки була трохи прикрита від прямого впливу променів.

Схоже, що вплив сонця в підлітковому віці і на ранньому етапі дорослішання більше захищає від раку, ніж завдає шкоди. Це означає, що воно захищає від більшої кількості ракових утворень, чим викликає загрозу їх розвитку.

Вплив сонячного випромінювання позитивно позначається на імунній системі, що в свою чергу, знижує кількості аутоімунних захворювань. Також достатня кількість сонячних променів, захищає людину від розвитку таких хвороб, як:

  1. Рахіт.
  2. Пневмонія.
  3. Туберкульоз.

Сонце здатне впливати на стан серцево-судинної системи, знижуючи показник артеріального тиску і зменшуючи ризик серцевого нападу та інсульту, а також покращуючи перебіг метаболічних процесів.

Дефіцит вітаміну D пов’язаний з підвищенням ймовірності появи серцевого нападу, і високою ймовірністю смерті від серцевого нападу і більш високими показниками гіпертонії, розвитку діабету (тип 1 і 2) і ожиріння.

↑ зміст

Вплив засмаги на душевне здоров’я

< id = " <>

Новітнє засіб для ВИДАЛЕННЯ ПАРАЗИТІВ.

Запах з рота свідчить про зараження …

Позбутися від паразитів за 1 РУБЛЬ

Дізнатися подробиці

parazitov.net

Засмагла шкіра завжди виглядає красивою і доглянутою. Але тільки в тому випадку, якщо людина не отримав сонячний опік і прибував під прямими сонячними променями невелика кількість часу і саме в той період дня, коли це необхідно.

При достатній кількості виробництва мелатоніну поліпшується сон.

Синтез мелатоніну і серотоніну посилюється впливом сонця. Серотонін — це високоактивний нейротрансмиттер, здатний запобігти виникненню депресії.

Вплив сонця і природного світла пов’язане із загальним відчуттям благополуччя, спокою, зосередженості і психічного здоров’я людини. У той час як недолік сонця і дефіцит вітаміну D пов’язані з більш високими рівнями психічних розладів, такими як шизофренія і хвороба Альцгеймера, і більш високими показниками когнітивного розладу.

Вітамін D3 і пов’язані з ним фотопродукти, які є результатом впливу сонця, мають унікальні переваги для здоров’я. Тому важливо для організму отримувати деяку кількість сонячного світла хоча б кілька разів на тиждень

Негативний вплив на людину, пов’язане з надмірним впливом сонця, мало в порівнянні з перевагами впливу сонця і запобігання розвитку дефіциту вітаміну D.

↑ зміст

Можливі ризики для здоров’я

Звичайно, не можна однозначно стверджувати, що сильний загар завжди є безпечним. Якщо знаходиться під прямими сонячними променями занадто довго, при цьому, не захистити свою шкіру достатньою чином, то можна нанести вагомий шкоди своєму здоров’ю.

Важливо захистити себе від отримання занадто великої кількості сонячного випромінювання. Отримання сонячних опіків — дуже небезпечно, оскільки вони пов’язані з більш високими показниками розвитку раку шкіри — меланоми.

Крім того, рекомендується під час засмаги захищати обличчя та голови, оскільки вплив сонця на ці області тіла приносить більше шкоди, ніж дають організму вітаміну Д3. Тому, голова і особа повинні бути максимально захищені.

Використання сонцезахисного крему з SPF 30 блокуватиме вплив ультрафіолету сонячного світла на організм, що знизить синтез вітамін D3 на 95-98%, що може спровокувати появу дефіциту цього вітаміну у людини.

Більшість лікарів і вчених згодні з тим, що отримання незахищеного впливу сонця, що не блокуючи промені за допомогою SPF-кремів і одягом, має вирішальне значення для підтримки здорового рівня вітаміну D і ця перевага переважує ризики возника ющие при цьому.

В залежності від пігментації шкіри і місцевості, де проживає людина, (широти, висоти і рівня забруднення), вплив прямих сонячних променів може надавати скоєно різний вплив на організм людини.

< p> через це часто виникає питання щодо того, чому одним рекомендується прибувати на сонці багато часу, а іншим це заборонено.

Правильна доза сонячного впливу — це та, яка дозволяє організму синтезувати вітамін D3, поліпшити стан здоров’я і захистити від хвороб, не пошкодивши до жу.

↑ зміст

Як убезпечити себе від шкідливого впливу сонячних променів?

Правильний засмага, повинен складатися з дотримання ряду правил. Важливо пам’ятати про те, що якщо хочеться отримати моментальний бронзовий відтінок шкіри, то краще використовувати спеціальний крем-автозагар, а не намагатися перебувати на сонці якомога довше.

Особливо потрібно стежити за тим, скільки часу під прямими сонячними променями проводить дитина або вагітна жінка.

У той же час біологія людського організму створена таким чином, що чим старше він стає, тим більше сонця йому потрібно. Тому, людям похилого віку рекомендують більше часу проводити на свіжому повітрі і отримувати якомога більше сонячних променів. Тільки потрібно правильно вибирати проміжок часу для перебування під відкритим небом.

Небажано перебувати на сонці в обід, краще приділяти час для прогулянки рано вранці (приблизно до 11-00) і після обіду (після 15-00). Тоді загар виявиться не тільки красивим, але і принесе здоров’я організму.

Також завжди потрібно стежити за будь-якими змінами в своєму самопочутті. Наприклад, якщо з’явися будь-які родимки неправильної форми, слід негайно звернутися за консультацією до дерматолога. Засоби захисту від прямих сонячних променів краще вибирати спільно зі своїм лікуючим лікарем або за рекомендацією досвідченого фахівця.

Особливу увагу потрібно приділяти прогулянкам на сонці людям, які проживають в районах з підвищеним рівнем радіації. Для них дуже активні промені можуть виявитися шкідливими. В цьому випадку прогулянки краще переносити на більш безпечний час, коли сонце менш активно і не завдає шкоди шкірі і не підвищує ризик розвитку раку.

Чим корисно для людини сонце і сонячну засмагу?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *