Кератиновое випрямлення: шкідливо чи корисно для волосся?

Кератиновое випрямлення волосся стало однією з найбільш затребуваних салонних послуг. Воно допомагає власницям неслухняного волосся отримати бездоганну зачіску. Як і інша процедура, кератіновие випрямлення має негативні і позитивні відгуки, а все з тієї причини, що прядки кожної дівчини по-різному можуть реагувати на вплив речовини.

Коли кератіновие випрямлення тільки початок практикуватися в нашій країні, в склад косметичних засобів входили деякі шкідливі речовини, а саме формальдегіди. Небезпечними наслідками вирівнювання могли стати випадання волосся, напад астми, порушення зору і навіть розвиток онкологічних захворювань.

Чи шкідливо кератіновие випрямлення волосся? Зараз в салонах стали застосовувати препарати без шкідливих компонентів, результат роботи безпосередньо залежить від сумлінності майстрів. Вибираючи фахівця необхідно звертати увагу на марки препаратів, якими він звик працювати і на відгуки клієнтів.

↑ зміст

У чому суть процедури?

Салони пропонують зробити кератірованіе декількох видів, це може бути: бразильське, американське, японське. Для бразильського характерно використання масок з формальдегідом, американське хоч має переваги у вигляді безпечних сумішей, але його вистачає ненадовго. При японському кератірованіі застосовують речовина цістеамін, заборонене до використання при вагітності.

Як відомо, кератин — це просто білок, волосся приблизно на 78% складається з кератину. Коли настають несприятливі фактори (фарбування, завивка, випрямлення феном, праскою), відразу ж відчувається недостатньо речовини. Брак проявляється втратою насиченості кольору, блиску, втрачається гарний зовнішній вигляд зачіски. Жінки скаржаться на ламкі, посічене волосся, вони неслухняні і пухнасті.

Відновлення можливо завдяки кератірованію, потрібно розуміти, що без зовнішньої допомоги наситити волосся білком неможливо, потрібно використовувати косметичні засоби. Суть процедури полягає в покритті волосся тонким шаром кератину.

Під час процедури білок закриває наявні пошкодження в волоссі, отримані в результаті тривалого використання термічних і хімічних засобів. Таким чином, відновлюється структура, від гладких локонів відбивається світло, що допомагає їм:

 1. красиво блищати;
 2. виглядати більш важкими;
 3. виглядати доглянутими.

Процедура кератірованія складається з декількох етапів, починають з пілінгу шкіри голови, волосся. Застосовують спеціальні шампуні, які сприяють розкриттю лусочок волосся, ефективно очищають їх від забруднення.

Очищені локони ретельно розчісують, сушать за допомогою фена, ділять на пасма однакового розміру. На наступному етапі по всій густоті і довжині шевелюри наносять кератин.

Коли все пасма просочаться складом, волосся сушать феном, готують до обробки гарячим праскою, розігрітим до 230 градусів. Така висока температура необхідна для закріплення кератину на Прядко.

На завершальному етапі необхідно видалити всі залишки речовини з волосся, це роблять спеціальним шампунем, а потім знову висушують зачіску.

↑ зміст

Чи шкідливий кератин для волосся: плюси і мінуси

Кератиновое випрямлення волосся не розчарує жінку і не заподіє шкоди шевелюрі, якщо попередньо ознайомитися з особливостями проведення процедури, засобами, які будуть використані. Краще не економити на випрямленні, оскільки дешеві препарати практично завжди мають в складі токсичні речовини.

Небажано проводити процедуру самостійно в домашніх умовах, досить складно розрахувати правильне дозування засобу. Чим більше жінка поінформована про вирівнювання, тим безболісніше для неї буде результат.

Вирівнювання локонів стане незамінним для дівчат, хто бажає постійно мати гарну зачіску без регулярного догляду за волоссям. При цьому необхідно враховувати, що маніпуляція може мати як плюси, так і мінуси. На щастя, плюсів набагато більше.

Вирівнювання кератином люблять за те, що навіть зіпсовані гарячим праскою і феном волосся, стають:

 1. доглянутими;
 2. блискучими;
 3. здоровими.

Процедура дає дівчині можливість надовго забути про посічені кінчики, локони стануть слухняними, шовковистим і гладкими.

Багато суперечок викликає можливість вдаватися до салонної послуги при вагітності, нерідко лікарі обмежують майбутніх мам у багатьох речах. При цьому складно точно сказати, чи вплине кератин і складові сумішей для вирівнювання на організм майбутньої дитини, все суто індивідуально.

Єдине, що точно вкрай небажано, це вдихання парів формальдегіду, використання масок з даною речовиною. Якщо майстер практикує проведення процедури без застосування шкідливої речовини, то кератірованіе не здатна заподіяти згубного впливу на жінку і плід.

Перукарі рекомендують протягом трьох днів після вирівнювання не пасти коси, не мити волосся, якщо утворилися заломи, їх потрібно прибрати праскою. Заборонено після кератірованія фарбувати шевелюру по всій довжині, а вибір доглядають коштів повинен бути максимально ретельно, в іншому випадку відбувається вимивання всього кератину з волосся.

Коли жінка записується на процедуру, вона очікує отримати певний результат. І він дійсно не може не радувати:

 • волосся стає слухняним;
 • проходить ламкість, сухість, лупа;
 • локони добре піддаються укладанню;
 • волоски не пушаться при вологій погоді.

Для підтримки результату порадять відповідний шампунь і засоби по догляду. Ефект від процедури зберігається тривалий час, прімерно3-6 місяців зачіска залишається бездоганною. Кератірованіе повертає гарний колір волосся, усуває тьмяність.

↑ зміст

Робимо висновки

Чутки про шкоду кератинового випрямлення волосся з’явилися саме через наявність формальдегіду, речовини, відомого консервуючими властивостями. Під час вирівнювання локонів формальдегід вступає в реакцію і відразу ж компенсується. Потрібно знати, що речовина нестабільно у зовнішньому середовищі, під впливом вологи досить швидко розкладається.

Примітно, що формальдегід є природним метаболітом в людському організмі, в кровотоці його є близько 5 мкг / л. Тому негативний вплив речовини на здоров’я жінки і її зачіску викликає сумніву.

Говорячи про користь і шкоду процедури, слід зробити такі висновки. Волосся не можна назвати живою частиною організму, отже, заподіяти їм шкоду можна лише в контексті зовнішнього вигляду. Чи можна зробити кератіновие випрямлення і поліпшити здоров’я волосся? Звичайно, оскільки здоровий і красивий зовнішній вигляд стає єдиним критерієм для оцінювання здоров’я шевелюри.

Коли говорять про дискомфортних відчуттях, випаданні волосся і свербінні шкіри голови, інших проблемах після процедури, тут беруть до уваги такий фактор, як:

 1. індивідуальні особливості;
 2. непереносимість кератину;
 3. алергічні реакції.

Причин алергії і нестерпності існує кілька, проте кількість подібних реакцій мізерне, що тільки додає ще один плюс на користь вирівнювання і його безпеки.

Зрозуміло, корисних речовин в сумішах для проведення вирівнювання волосся немає, але і шкоди не більше, ніж після прогулянки по загазованому дорозі або очікування громадського транспорту на зупинці автобуса.

Для мінімізації шкоди слід намагатися дотримуватися рекомендацій і простих правил, в першу чергу під час застосування масок надягати рукавички, а також провітрювати приміщення, де проводять процедуру.

↑ зміст

Протипоказання

Перед проведенням кератірованія потрібно ознайомитися з можливими протипоказаннями до вирівнювання. Доктор заборонить процедуру, якщо є ушкодження шкірних покривів голови, мова йде навіть про самих дрібних ранках. Хімічний склад може негативно відбитися на шкірі, погіршити пошкодження. Тому для початку потрібно провести лікування, а тільки потім приступати до наведення краси.

Протипоказанням стануть деякі захворювання шкіри, сильне випадання волосся. Коли локони покривають кератином, вони стають набагато важче, в результаті фолікули не справляються з навантаженням, випадання тільки посилюється. Іншим суворим обмеженням стане передраковий стан, онкологічні захворювання.

↑ зміст

Випрямлення в домашніх умови

Для проведення процедури вдома потрібно взяти шампунь-пілінг, засіб, що містить кератин, пульверизатор, фен і праску для волосся.

Починають з ретельного миття голови, найкраще зробити це двічі, щоб напевно видалити залишки шкірного сала, засоби для укладання. Потім локони висушують феном, доводячи їх до вологого стану, розчісують і ділять на рівні прядки, кожну потрібно закріпити затиском.

На локони завдають кератиновий склад, рівномірно розподіляють його по волоссю, не допускаючи пропусків. Недолік кератину стане причиною поганого насичення локонів, а надлишок зробить зачіску неохайною, волосся будуть виглядати жирними і недоглянутими.

Через хвилин 30 кератіновой маска вбереться в прядки, їх потрібно повторно висушити феном, виставивши його на найнижчу температуру. Пасма по черзі висушують праскою:

 • світлого волосся досить 200 градусів;
 • темним необхідна температура 230 градусів.

За кожним локону проходяться по 5-6 разів поспіль, потім розчісують. Через кілька днів волосся миють очищує шампунем, видаляючи залишки кератину, знову сушать феном. Примітно, що кератин працює навіть на нарощених волоссі. Іноді кератином обробляють і вії, але в домашніх умовах цим займатися не варто.

Кератиновое випрямлення: шкідливо чи корисно для волосся?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *