Шкідливо гелеве покриття нігтів чи ні?

Кожна дівчина прагне виглядати бездоганно, іноді ідеальну картинку може зіпсувати негарний манікюр. Тут на допомогу приходить модна в наш час послуга — покриття нігтів гель лаком (шелак).

Головна перевага гелю полягає в максимальній міцності, тривалому збереженні зовнішнього вигляду, моментальному висиханні. Але при цьому не перестають вщухати суперечки щодо безпеки процедури, шкоді для здоров’я жінки. Чи так це насправді? І чим шкідливий гель лак для нігтів? Чи можна використовувати його для манікюру у дитини?

Про абсолютної безпеки манікюру із застосуванням гелю може йтися, оскільки в складі кошти містяться хімічні речовини. Вони допомагають забезпечити належну консистенцію лаку, твердість, необхідний колір і гарний зовнішній вигляд. Причому і безбарвний лак виробляють за цим принципом.

Якщо основні компоненти приблизно однакові у всіх виробників, то допоміжні можуть сильно відрізнятися. Блиск і еластичність часом досягаються камфорою, формальдегідом, і їх похідними.

↑ зміст

Наскільки шкідливий гель-лак

Перед відвідуванням манікюрного салону не поміщає ознайомитися з переліком токсичних речовин, які небажані в складі гель-лаку. Деякі з них настільки шкідливі, що стають причиною неприємних і навіть серйозних захворювань.

Чи шкідливий гель лак для нігтів? Шкода може заподіяти формальдегід, він необхідний для збільшення тривалості зберігання продукту і є потужним консервантом. Речовина здатна проникати в кровотік через нігтьову пластину, накопичуватися у внутрішніх органах, отруюючи організм.

Найбільш небезпечний вплив формальдегіду — канцерогенна, також він може провокувати сильну алергічну реакцію і при тривалому застосуванні фарбування здатна руйнувати нігтьову пластину.

При надлишку до порушення роботи нервової системи проводить інший компонент гель-лаку — толуол, він може негативно відбиватися на всьому організмі, викликаючи:

 1. напади нудоти;
 2. больовий синдром в черевній порожнині;
 3. головні болі.

Негативно впливати на шкірні покриви, легкі і органи ендокринної системи може речовина дибутилфталат.

Існує думка, що особливо шкідливі певні компоненти гель-лаку для вагітних жінок, матерів, що годують, нібито вони проникають через грудне молоко і плаценту. Однак достовірних відомостей про це немає, спеціальних наукових досліджень на даний момент ще не проводилося.

Вагітність не повинна ставати приводом відмовитися від красивого манікюру, виходом із ситуації стане звернення до послуг перевірених майстрів, які застосовують безпечні матеріали.

При цьому гель-лак проносить користь нігтям, він:

 • рятує їх від агресивного впливу зовнішніх подразників;
 • попереджає ламкість, деформацію;
 • допомагає нігтям бути міцними.

Тому не можна однозначно говорити про шкоду покриття гелем, при розумному підході і правильному застосуванні метод не заподіє шкоди.

Якщо нафарбувати нігті гель-лаком, це допомагає відростити потрібну довжину, що не переживаючи про ламкості.

↑ зміст

Як впливає гель на нігті

Не секрет, що навіть звичайним лаком фарбувати нігті шкідливо, рекомендовано давати їм хоч трохи часу для відпочинку. Жінки впевнені, що постійно носити гель-лак небажано, оскільки це шкодить нігтьовим пластин, обмежує доступ до них кисню. Інша проблема — спилювання верхнього шару нігтя, порушення його «імунітету».

Побічними моментами застосування неякісних матеріалів і тривалого носіння гелю стають: розшарування, тьмяність, ламкість, стоншення, горбистість і нерівності нігтів. Найкраще носити гель-лаки з розумними перервами, поєднувати їх разом з періодом відновлення і лікування. Також потрібно звертатися до майстрів, хто дорожить своєю репутацією і застосовує виключно якісні матеріали.

Нерідко дівчата самі псують свої нігті і списують це не шкода гелю. Наприклад, таке відбувається при самостійному зняття покриття з нігтів. Оптимально для процедури звернутися до майстра манікюру, він видаляє лак за певною технологією.

Чи шкідливо самостійно намагатися зішкребти лак з нігтів за допомогою гострих предметів, адже нігтьова пластина:

 1. втрачає захисний шар;
 2. з’являються горби;
 3. нігтик може тріснути.

Природно, прибрати лак можна і в домашніх умовах, але для цього необхідно мати інструменти і знати технологію. Спочатку дбайливо розчиняють покриття, завдавши спеціальні засоби, а тільки потім приступають до його зняття.

Багато говорять про шкоду ультрафіолетової лампи, жінки переживають щодо цього етапу манікюру, думають, що сушити нігті також шкідливо, як і фарбувати. Негативний вплив на шкіру рук виявляється, але воно настільки мізерно, що істотної шкоди не відбувається. Однак необхідно брати до уваги, що існують чіткі протипоказання до застосування ультрафіолету, наприклад, це онкологічні захворювання.

Це правило стосується і нанесення лаку дорослим і дітям в підлітковому віці, лікар повинен дати дозвіл на процедуру.

↑ зміст

Як знизити ймовірність шкоди

Коли майстер дотримується правил, покриває нігті якісними матеріалами, і шкоди від процедури не буде. Все одно необхідно пам’ятати рекомендації, які попередять псування нігтьових пластин, їх ламкість, потускнение.

Відгуки фахівців стверджують, що важливо дотримуватися технологію покриття нігтів, не допускати ніяких відступів. Після 3-4 сеансів застосування гелю показано зробити обов’язковий перерву як мінімум на 2 тижні, в цей час пройти лікування парафіном або фруктовими кислотами, робити вдома ванночки і маски для рук.

Заборонено наносити гель-лак на нігті, якщо є грибок, ураження іншими патогенними мікроорганізмами. Спочатку необхідно позбутися від проблеми, а тільки після цього приступати до манікюру.

Під час «відпочинку» нігтів не завадить:

 • приймати кальцій в таблетках;
 • наситити мінералом самі нігті за допомогою лікувальних лаків;
 • вживати їжу, де є фосфор.

Коли нігтики стали непривабливого кольору, потрібно пройти курс вітамінотерапії.

Буває, що шкіра навколо нігтя надто чутлива і з’явилися тріщини, ніякі декоративні покриття не слід застосовувати до відновлення і нормалізації стану. В область кутикули не завадить втирати ефірні та натуральні масла, наприклад, апельсинове.

Важливий момент! Всі лаки, рекомендовані для носіння протягом двох тижнів, не варто залишати на нігтях довше цього терміну, навіть за умови відмінного зовнішнього вигляду манікюру. Покриття стає все більш щільним, його набагато складніше зняти, з’являється ймовірність травмувати верхній шар нігтьової пластини.

Наостанок ще одна рекомендація, потрібно стежити за марками матеріалів, з яким працює майстер. Небажано користуватися лаком, базою і топом різних виробників, при зміні співвідношення хімічних складових може вийти нерівне покриття.

Шкідливо гелеве покриття нігтів чи ні?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *