Як часто можна засмагати в солярії без шкоди для здоров’я?

Багато хто цікавиться, як часто можна ходити в солярій без шкоди для здоров’я.

Частота і тривалість процедури залежить від типу шкіри людини, однак максимальну кількість сеансів за один тиждень не повинно бути більше трьох разів, а тривалість однієї процедури — 20 хвилин.

Що таке солярій?

Якщо ще сто років тому засмага вважалася ознакою робітничого класу, то тепер він є ознакою благополуччя і достатку. Щоб весь рік залишатися засмаглими, жінки і навіть чоловіки вдаються до походу в солярій.

Солярій — це пристрій, який обладнано лампами, які випромінюють ультрафіолет. Вони виготовляються з різного скла і складаються зі спеціальних компонентів, що нейтралізують короткохвильові випромінювання і пом’якшувальні вплив променів типу А і В.

Як і будь-який інший прилад, УФ-лампи мають обмежений період експлуатації. В середньому він коливається від 600 до 800 годин. Якщо вчасно не замінити старі лампи, вони будуть виробляти набагато менше випромінювань. Через неможливість повною мірою нейтралізувати короткохвильові випромінювання вони можуть навіть завдати шкоди організму пацієнта. Ситуація може бути також зворотною: при заміні на нові лампи потрібно скоротити тривалість сеансу до 10-15 хвилин.

Існують різні моделі пристрою — горизонтальні і вертикальні. Горизонтальні прилади підходять для тих, хто не любить або не в змозі довго стояти. Вертикальний солярій підійде клієнтам, які страждають на клаустрофобію.

Сьогодні нинішні солярії оснащують музичним супроводом, системою охолодження або кондиціонером. Будь-яка примха за гроші клієнта!

Слід тільки розібратися, наскільки корисний чи небезпечний він для здоров’я людини, а також, скільки хвилин можна засмагати в солярії без шкоди.

↑ зміст

Користь і шкода процедури

Цікавим є той факт, що в областях з помірним кліматом, де переважає похмура і холодна погода, відбувається набагато більше самогубств, ніж в жарких країнах.

Крім поліпшення настрою УФ-випромінювання надають на організм сприятливий вплив.

у чому полягає користь від прийняття процедур в солярії?

користь від проведення таких процедур полягає в наступному:

 1. Ультрафіолетові промені є джерелом вітаміну Д. Його завдання — регуляція засвоєння таких елементів, як фосфор і кальцій. Завдяки цьому вітаміну формується правильний кістковий скелет і зуби.
 2. Боротьба з бактеріальними і вірусними захворюваннями. Сонячні промені зміцнюють імунітет на місцевому рівні, завдяки їм шкіра покращує свій фізико-хімічний склад.
 3. Відбувається прискорення процесів обміну. Справа в тому, що частина випромінювань перетворюється в тепло, яке активізує біологічні процеси.
 4. Сонячне випромінювання має знеболюючий і антисептичний ефект.
 5. Нормалізація психоемоційного стану. УФ-промені провокують виробництво гормонів щастя — серотоніну і ендорфіну. Також відбувається збільшення вироблення мелатоніну — гормону, який бореться з передчасним старінням, стресами і простудними захворюваннями.

Незважаючи на те, що УФ-випромінювання широко застосовується в медичних цілях для лікування дитячого рахіту, шкірних хвороб, запалення ЛОР-органів та іншого, воно може бути дуже шкідливим.

Надлишок таких променів призводить до:

 1. Збільшенню ймовірності розвитку раку шкіри. Якщо постійно відвідувати солярій, з часом меланін втратить свої захисні властивості, і почнеться мутація клітинних ензимів. Найбільш поширеними онкозахворюваннями є меланома, базальна і плоскоклеточная карцинома.
 2. Одержанню опіків і зараження шкіри. Кваліфікація фахівця і якість пристрою грають важливу роль. При недотриманні правил процедури можна травмувати шкірний покрив.
 3. Раннього старіння шкіри. УФ-промені типу А проникають в нижні шари дерми і руйнують колаген та еластин. Тому якщо часто ходити в солярій, то шкіра швидше втратить свій тонус, на обличчі і тілі з’являться дрібні зморшки.

Крім цього зловживання УФ-випромінюванням може спровокувати пошкодження кришталика і очної рогівки. Таке явище може статися, якщо пацієнт не одягне сонцезахисні окуляри.

↑ зміст

Протипоказання і ускладнення під час відвідування солярію

Існують обмеження щодо відвідування солярію.

Не знаючи про протипоказання до даної процедури, можна завдати своєму здоров’ю величезної шкоди.

Перед тим як відвідувати цей заклад рекомендується проконсультуватися з лікарем з питання наявності в організмі протипоказання до використання УФ-випромінювання.

Краще не відвідувати солярій людям, які:

 • які не досягли 16-річного віку;
 • мають багато родимок, пігментних плям і веснянок;
 • виношують дитину і годують грудьми;
 • схильні до кровотеч, в т.ч. в період менструації;
 • мають серйозні патології репродуктивної системи;
 • чутливі до ультрафіолету;
 • страждають на цукровий діабет, бронхіальну астму або туберкульоз;
 • хворіють дисфункцією нирок, серця і щитовидної залози;
 • отримали травми після мезотерапії, татуажу, лазерної епіляції і т.д.;
 • страждають патологіями хронічної або гострої форми;
 • мають схильність до онкозахворювань.

Тим, хто недавно переніс хірургічне втручання, необхідна обов’язкова консультація лікаря. Тільки він може схвалити похід в солярій.

В залежності від індивідуальних особливостей людина може відчути на собі побічний ефект від даної процедури. При перегрів в солярії може з’явитися:

 1. Приступ нудоти.
 2. Болі в голові.
 3. Запаморочення.

При виникненні таких симптомів потрібно викликати персонал. Допомогою при перегріванні буде свіже повітря, прикладання холодного компресу на область потилиці і чола.

Отримавши опік, потрібно намазати шкіру кефіром або спеціальним кремом.

↑ зміст

Як часто потрібно відвідувати солярій?

Скільки можна без шкоди ходити в солярій, залежить від типу шкіри людини. Всього виділяють кельтський, європейський, нордичний і середземноморський тип.

Люди з кельтським типом шкірного покриву досить швидко згорають. Перед випромінюванням їм необхідно наносити спеціальний крем з фактором захисту -SPF 50. Оптимальний час сеансу становить 7-8 хвилин. Як часто можна робити процедури? Чи не більше двох разів в 7 днів. Засмага виражається жовтуватим або злегка золотистим відтінком.

Для європейського типу характерні народи центральної Європи. Таким пацієнтам потрібно побувати в солярії 5-6 разів, але не більше трьох разів на тиждень, щоб отримати гарну засмагу. На питання, скільки триває процедура, фахівці відповідають 15-20 хвилин.

Люди з нордичним типом повинні застосувати засоби з фактором захисту 20-25. Вони загоряють поступово, набуваючи золотистий відтінок. Дозволено відвідувати процедуру 5-6 разів, але не частіше трьох разів на 7 днів. Тривалість 1 сеансу — до 10 хвилин.

Середземноморського типу відповідають жителі Піренейського п-ва і південно-західної Європи. Їх загар сильний і глибокий. Перед прийняттям УФ-випромінювань рекомендується використовувати косметичні засоби з найменшим рівнем захисту. Дозволяється відвідувати процедури до 3-4 разів. Тривалість сеансу становить 20 хвилин.

Існує також п’ятий і шостий тип шкіри, його власники є від природи дуже темними. Тому послуги солярію таким людям не потрібні.

Перед тим, як отримати засмагу, потрібно видалити всю косметику і зняти всі аксесуари. Знаючи, як часто можна засмагати в солярії без шкоди для здоров’я, треба пам’ятати, що перший сеанс не повинен бути більше 3-5 хвилин. З кожною новою процедурою тривалість УФ-випромінювання збільшується поступово.

Як часто можна засмагати в солярії без шкоди для здоров’я?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *