Аквааеробіка — показання та протипоказання

Будучи одним з найбільш ефективних напрямків аеробіки, аквааеробіка є заняття, що сприяють зміцненню м’язів, формуванню правильної постави і зниження ваги, що проводяться в воді. Під час тренування фізичні навантаження відчувають всі основні групи м’язів, а вода, по праву, вважається найкращим середовищем для активних занять спортом.

Чому? Все дуже просто. У воді кожен рух вимагає великих зусиль, ніж якщо б воно виконувалося, як зазвичай, на повітрі. Мало того, що тілу необхідно долати опір водної маси, так ще через різницю температур між організмом і водою в басейні, йому доводиться компенсувати недолік тепла протягом всього тренування, витрачаючи на це додаткову енергію. Все це в рази підсилює результат від виконання вправ і сприятливо впливає на стан здоров’я і фігуру.

Аквафитнес, так ще інакше називають аквааеробіку, в нашій країні став популярний в кінці минулого століття. Звичайно, в СРСР проводилася масова пропаганда здорового способу життя, багато говорилося про користь спортивних занять, в тому числі плавання, але спеціальні аква-тренування стали доступні для більшості людей лише з появою фітнес-центрів і басейнів нового формату.

За суті аквааеробіка — це водна гімнастика, під час занять якої, тренуються повинні виконувати ритмічні рухи під музичний супровід . Доступно це задоволення для всіх, незалежно від статі, віку, конституції і навіть ступеня фізичного розвитку. Спеціальної підготовки не потрібно. Всі вправи прості, а для тренування не знадобиться нічого крім купальника, гумової шапочки і гарного настрою. Звичайно, існують з спеціальні пристосування для занять водною аеробікою, але, як правило, про їх придбання піклується фітнес-центр, в якому людина набуває абонемент на заняття.

↑ зміст

Аквааеробіка допоможе позбавитися від зайвої ваги

Аеробні тренування в воді вважаються одним з кращих способів в боротьбі із зайвою вагою. Вода дозволяє людям, яких не влаштовують параметри власного тіла, виконувати такі вправи, які на суші зробити було б просто неможливо. До того ж, проводячи практично всі заняття у воді, людина перестає хвилюватися про наявні недоліки фігури, що, в свою чергу, підвищує психологічний настрій і бажання відвідувати тренування.

Аквааеробіка для схуднення вважається максимально безпечним видом фітнесу. На відміну від звичайних тренувань і виснажливих марафонів на бігових доріжках, непридатних людям з ожирінням, заняття у воді, не дивлячись на високу інтенсивність, що не перевантажують працює в посиленому режимі серце і опорно-руховий апарат. Ризик отримання травм — виключений, а в результаті того, що в воді статичну електрику тіла зменшується, навантаження відчувається не так болісно.

↑ зміст

Користь аквафитнеса для вагітних

Занять водної гімнастикою останнім часом віддають перевагу все більша кількість майбутніх мам, адже їх користь для організму жінки в період вагітності і для знаходиться в утробі плода просто безцінна. Існує навіть окремий напрямок — аквааеробіка для вагітних, яке є чудовою альтернативою основних тренувань (особливо, якщо жінка до вагітності багато часу присвячувала спорту), недоступним в ці 9 місяців очікування малюка. Аквааеробіка, вправи якої для майбутніх мам розробляються з урахуванням рекомендацій лікарів, дозволяє підтримувати достатню фізичну активність, без будь-якого ризику для здоров’я.

Аквааеробіка для вагітних — це:

 • можливість зберегти відмінну розтяжку і пластику в цій особливий період;
 • гарантія того, що плід займе правильне положення в родових шляхах, а жінці не доведеться займатися спеціальними вправами вже на останніх термінах;
 • відмінний спосіб розвантажити опорно-руховий апарат, який, в зв’язку зі зростаючою вагою, починає відчувати значне навантаження, і рівномірно розподілити її на хребет;
 • можливість уникнути набору зайвої ваги, що властиво більшості жінок на тлі гормональної перебудови організму;
 • заставу більш легкого перебігу пологів і подальшого за цим процесу відновлення.

Аквааеробіка для вагітних сприяє релаксації м’язів, підвищує стан комфорту і покращує настрій. А адже це особливо важливо для того, щоб виносити здорового малюка.

↑ зміст

Показання для занять

Водна гімнастика позитивно впливає не тільки на організм вагітних або бажаючих схуднути. Аквааеробіка, користь якої безперечна, дозволяє зміцнити здоров’я, поліпшити роботу внутрішніх органів, відновитися після перенесених травм та ін.

 • Вправи формують правильну поставу. Додавши до основного комплексу ряд спеціальних рухів, можна навіть виправити деякі її порушення. Відсутність під ногами опори сприяє інтенсивної рухової активності, що покращує рухливість суглобів і зміцнює всі групи м’язів;
 • Під час виконання вправ вода надає масажує на шкіру, підвищуючи її еластичність і пружність, і навіть бореться з головним ворогом всіх жінок — целюлітом;
 • Водні вправи роблять організм більш стійким до простудних захворювань і хороші як гартують.
 • Показані аквааеробние тренування і людям з кардіологічними захворюваннями. Вони дозволяють зміцнити серцевий м’яз і поліпшити циркуляцію крові у всьому організмі, в тому числі стимулюючи її приток до серця. Крім того, руху в воді сприяють відтоку венозної крові, що робить аквааеробіку відмінним засобом боротьби проти варикозного розширення вен.
 • Звернути особливу увагу на цей вид фітнесу варто і тим, хто більшу частину часу проводить в сидячому положенні. Завдяки регулярним заняттям, зникають застійні явища в кінцівках — набряки, важкість у ногах, а також поліпшується кровообіг органів малого таза.
 • Користь гімнастики існує і для нервової системи. Вода сприяє знімає стрес, поліпшує сон і дає заряд бадьорості. Великий плюс аквааеробіки — в тому, що відвідувати тренування можуть і люди похилого віку. Вправи в воді робляться без різких рухів, а тому абсолютно безпечні для представників старшого покоління. До того ж водне середовище виключає ймовірність впасти або поранитися, чого не можна сказати про заняття в звичайному фітнес-залі.

↑ зміст

Протипоказання

Як бачите, показань для занять у воді — більш ніж достатньо, проте перш, ніж придбати абонемент в басейн, варто проконсультуватися з лікарем. А раптом для вас такі тренування виявляться небажані?

 • З акваеробікой краще почекати при наявності гінекологічних захворювань. Крім того, прохолодна вода може спровокувати загострення циститу.
 • Шкода такі заняття можуть завдати людям з бронхіальною астмою. Чинячи тиск на грудну клітку вода викликає почуття дискомфорту, а хлорована вода в басейні несприятливо впливає на дихальну систему.
 • Не варто відвідувати аквааеробрние тренування і тим, хто недавно переніс серцевий напад або схильний до судом.
 • При остеохондрозі водні вправи можуть викликати запаморочення і нудоту.
 • З обережністю займатися аквааеробікою слід і алергікам. Хлорована вода може спровокувати свербіж та почервоніння деяких ділянок тіла.
 • Останні дослідження показали, що аквааеробіка може завдати шкоди дитячому організму, ставши джерелом захворювання верхніх дихальних шляхів, в тому числі хронічного риніту, астми та ін.

↑ зміст

Відео про користь і шкоду аквааеробіки

Аквааеробіка — показання та протипоказання

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *