Баня — користь і шкода для здоров’я людини

Не будемо навіть намагатися дізнатися, хто перший придумав баню і кому належить це чудовий винахід, однак можна з повною впевненістю сказати, що чистоту і здоровий спосіб життя люблять і поважають усі.

Тому, як говорили на Русі: « по руках і в баню! ».

  • Російська лазня являє собою дерев’яний зруб, всередині якого має бути не менше 2-х приміщень. Одне з приміщень — парна, а друге приміщення — для роздягання. У парній обов’язково повинна бути кам’янка, яка представляє собою піч і наявність каменів. Російська лазня обов’язково повинна бути обладнана лежанками, на яких паряться, невисокими лавками для зручного митися, а так само дерев’яними цебрами і діжками. Тип російської лазні сиро-повітряний, а температура в парній може досягати 70ºС. У російській лазні використовуються дубові або березові віники для масажу тіла і всіх груп м’язів.
  • Турецький хамам. Вважається типом вологих бань, в яких обов’язково є волога гаряча парильна кімната, душова з холодним душем, а також приміщення з невеликою ванною або купіллю з прохолодною водою. У хаммамах обов’язково присутній температурний контраст. Вони не жаркі і вологі, а тому чудово підійдуть людям, у яких проблеми з серцево-судинною системою і тиском.

↑ зміст

Ще трохи інформації про лазнях

Фінські лазні, ще їх називають саунами, відрізняються присутністю дуже гарячого і сухого повітря. У них обов’язково присутній резервуар з холодною водою, який використовують після відвідування парної. Такий температурний контраст корисний для здоров’я. Не рекомендується довго сидіти в парній, оскільки це може завдати шкоди організму. Фінська лазня відноситься до суховоздушная типам, вологість яких не перевищує 25% загального повітряного простору парилки, а температура повітря може досягати 130ºС і вище.

Чи знаєте ви, що саме англійська лазня є прототипом сучасних і дуже популярних сьогодні спа -Салон? Її принцип заснований на обкладанні тіла розігрітими каменями і в ній не використовується пар. Користь лазні, придумана англійцями, полягає в глибокому прогріванні м’язів і органів, що не може не приносити користі для здоров’я людини.

Японці зайшли ще далі. Дуже корисна для здоров’я лазня являє собою велику дерев’яну бочку, в яку додають різнотрав’я і тирсу хвойних порід дерев. Температура води може бути від 45 до 60ºС. Перебування в ній може не перевищувати і декількох хвилин, проте, користь лазні полягає в глибокому очищенню організму від шлаків.

↑ зміст

Користь російської лазні для організму

Традиційна російська лазня відрізняється порівняно невеликий температурою парильної кімнати і високою вологістю, внаслідок чого не можуть процеси теплообміну, а тому не відбувається випаровування поту. Незважаючи на це, відбувається активна стимуляція нервової системи, а також організм активно позбавляється від токсинів і накопичених шлаків, тому користь лазні очевидна. Щоб не завдати організму шкоди рекомендується в парній знаходитися протягом 15 ─ 20 хвилин.

Людям, які ведуть малорухливий спосіб життя, а також працюючим на підприємствах з важким фізичним навантаженням, можна порекомендувати парну. Пар здатний розслабляти м’язову систему і відновлювати роботу хворих суглобів , тому користь російської лазні полягає також в відновлювальних функціях.

Завдяки парильні, за один сеанс можна втратити більше 1 кг ваги. Така користь лазні може бути використана людям, які хочуть скинути пару-трійку зайвих кілограмів. Слід також пам’ятати, що можна заподіяти шкоду самому собі, якщо в парну прийти неабияк напідпитку, оскільки організм схильний до великих навантажень, і в кращому випадку, можна втратити свідомість.

↑ зміст

парімся і виправляємо здоров’я

Ви застудилися, і нежить з кашлем не дають спокою? Не біда, поспішайте в баню за здоров’ям. Всім відомо, якої шкоди здоров’ю завдають простудні захворювання. Парна позбавить від усіх недуг і хвороб. Також користь лазні виявиться незамінна, якщо ви дуже втомилися і просто ні на що не залишилося сил. У цьому випадку необхідно зробити 3 заходу в парну на 15 хвилин, з проміжком між ними в 40 хвилин. Це повністю відновить життєві сили і поверне гарний настрій.

Тепер давайте поговоримо про вінику. Найкраще підійдуть віники з березових і дубових гілочок, обов’язково з листям. Солі, які скупчуються в суглобах, виганяються стьобані віника по тілу. Це чудовий масаж, якому піддаються всі групи м’язів. Ефективність від такого масування тіла зростає багаторазово і створюється відчуття, що Вам замінили всі м’язи суглоби. Помахи віником охолоджують повітря і тому процедура поплескування віником стає приємною і корисною.

↑ зміст

Баня-цілителька

Великої шкоди кровоносній системі завдає застій в венах і порушення кровотоку. Завдяки парильні від цих недуг можна позбутися, а також відновити роботу і еластичність судин. Якщо в організмі щось болить, значить потрібно йти в лазню, яка позбавить організм від хворобливих відчуттів.

У парильні поліпшується робота залоз внутрішньої секреції і видільної системи. Тому під час банних процедур організм звільняється від токсинів і нормалізується робота внутрішніх органів. А після веничка обіллєте водою з цебра свій організм і відчуйте прилив сил і бадьорості.

↑ зміст

Відео про користь і шкоду лазні

Баня — користь і шкода для здоров’я людини

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *