Біг — користь і шкода для схуднення

У чому користь бігу вранці? Варто тільки поставити це питання, як на обличчі у багатьох людей відразу ж з’явиться посмішка. Дійсно, начебто всім давним-давно відомо, що від пробіжок є тільки користь і нічого, крім неї. Які можуть бути питання?

Однак незважаючи на подібний масовий психоз, який інакше і не назвеш, біг, крім користі, здатний заподіяти і вред. Здивовані? А не варто.

Вчені вже не раз говорили про те, що користь бігу зовсім не так безмежна, як про неї прийнято думати. Виникає питання, а які ж факти про неї є міфами? Давайте обговоримо?

↑ зміст

Біг сприяє швидкому схудненню

Найчастіше багато хто з тих, хто починає свій ранок з пробіжок, вважають, що таким чином можна легко і швидко схуднути. Здавалося б, дивуватися тут нема чому. Біг дійсно активізує різні групи м’язів, які під час фізичного навантаження потребують додаткової енергії. Що в підсумку? Природне спалювання калорій.

Начебто результат міркувань ясний і факт повністю виправданий. Однак не все так просто як здається на перший погляд. Подібний аргумент зводиться до того, що за 1 годину пробіжок підтюпцем спалюється тільки 360 ккал. Що це означає? Те, що користь від таких фізичних навантажень для схуднення може і зовсім не проявитися в тому випадку, якщо:

 • не дотримуватися правильного режиму харчування (наприклад, їсти на ніч, переїдати);
 • не враховувати рівень метаболічних процесів в організмі;
 • займатися бігом нерегулярно;
 • зловживати калорійною їжею.

Таким чином, покладатися виключно на пробіжки для зниження маси тіла не варто. Користь від них для схуднення, безсумнівно, велика, але не безмежна. Шкода тут не дрімає. Тому щоб замість позбавлення від зайвих кілограмів не отримати збільшення у вазі, зробіть своєю звичкою не тільки біг, а й раціональне харчування.

↑ зміст

Біг відновлює кровообіг

ock_id_2″> < >

Прихильники бігових занять схильні вважати, що за допомогою таких вправ можна оживити кровоносну систему. В принципі з цим не можна не погодитися. Подібні тренування дійсно покращують кровотік, сприяючи насиченню клітин поживними речовинами. До того ж науково доведено, що люди з хорошою циркуляцією крові менше схильні до вірусних захворювань. Однак виключати шкоду від подібних фізичних вправ було б нерозумно.

Зокрема, медики стверджують, що особливу небезпеку для людини представляє ранкова пробіжка. Чому? Тому що відразу після пробудження в людському організмі кров по консистенції ще досить густа. Для того щоб прийти в норму їй буде потрібно не менше 2 годин. Якщо не почекати цей час і відразу ж перейти до виконання бігових вправ, різка навантаження на непідготовлений організм може викликати закупорку судин, зрив холестеринових бляшок, стомлення серцевого м’яза, тахікардію, інфаркт та інші негативні наслідки.

Однак шкода від таких занять може і не проявиться, якщо:

 • замінити ранкові пробіжки на вечірні;
 • перед тренуванням приділити увагу розминці;
 • відмовитися від різкого прискорення на початку забігу;
 • уникати перенапруження м’язів;
 • контролювати дихання і пульс.

↑ зміст

Біг покращує загальний стан організму

З тих пір як стала популярна фраза «рух — це життя», прийнято вважати, що біг здатний оздоровити організм, зміцнити його зсередини. На доказ таких слів дуже часто наводилися приклади з життя спартанців або древніх греків, які захоплюються спортом, і здоров’ю яких можна було позаздрити. Однак те, що для одних користь, іншим може заподіяти шкоду.

Справа в тому, що фізичні навантаження здатний витримати не кожна людина. Пояснюється це тим, що біг:

 • є стресом для непідготовленого спортсмена;
 • може завдати шкоди серцево-судинній системі;
 • при непомірне навантаження викликає мікротравми внутрішніх органів;
 • здатний нашкодити хворим на епілепсію, цукровий діабет, астму, гіпертонію та стенокардією;
 • небезпечний для людей, які недавно перенесли операцію;
 • може серйозно травмувати м’язи;
 • протипоказаний при захворюваннях опорно-рухового апарату.

Як бачите, говорити про те, що бігові вправи носять виключно оздоровчий характер, не доводиться. Звичайно, користь бігу вранці є, але осягнути її в силу стану здоров’я вдасться не всім.

↑ зміст

Пробіжки розвивають витривалість

Коли говорять про те, в чому полягає користь бігу для чоловіків, в першу чергу, згадують тренування витривалості. Дійсно, при регулярному занятті спортом досягається ефект постійного тонусу м’язів, що дозволять їм переносити нові фізичні навантаження . Хіба це шкода? Ні звичайно ж! Користь, та ще й яка! Тільки от є одне але: для того щоб розвинути витримку, тренуватися потрібно правильно. В цьому випадку діє кілька правил:

 • бігати варто регулярно, дотримуючись черговості занять;
 • кожне тренування обов’язково треба починати з розминки;
 • виділене на пробіжку час необхідно використовувати раціонально, чергуючи різні види темпів;
 • неодмінно забезпечувати правильне дихання;
 • уникати перенапруження м’язів;
 • використовувати тільки екіпіровку, призначену для тренування.

↑ зміст

Пробіжки покращують імунну і ендокринну систему

Багато спортсменів на 100% впевнені, що користь від щоденних пробіжок в тому, що їм під силу поліпшити імунітет і стан ендокринної системи. З цим, правда, не посперечаєшся. Проте цей факт все ж може перетворитися з реальності в міф. Викликано це тим, що подібний ефект від тренувань пояснюється виробленням стероїдних гормонів. Однак виділяються вони тільки в тому випадку, якщо під час занять досягнуто психічне напруження.

Але чи можна його досягти, якщо бігати повільної підтюпцем? Вчені в цьому вельми сумніваються. Проте досвідчені тренера вирішують цю проблему досить просто: лише додають до марафону ще і спринт — забіг на короткі дистанції. Чи буде користь від таких вправ? Без сумніву. Правда, людям з хворими суглобами, серцевими хворобами та атеросклерозом судин, таке навантаження принесе тільки шкоду і нічого більше.

↑ зміст

Біг покращує настрій

Прихильники здорового способу життя вже не один раз заявляли, що біг — це справжня панацея від депресії. Замислимося на секунду, а чи так це насправді? Звичайно, якщо врахувати, що заняття спортом сприяє утворенню в організмі гормону радості (ендорфіну), то можна припустити, що біг насправді благотворно впливає на нервову систему. Користь? Звичайно ж! Який тут може бути шкода!

Але чому ж тоді багатьом новачкам на перших порах доводиться пересилювати себе? Чи зводиться подібне небажання працювати над собою виключно до ліні? Скоріше ні ніж так. Пояснюється це по більшій мірі тим, що бігові вправи в монотонному темпі замість бадьорості і пожвавлення приносять нудьгу. І яка тут користь питається для поліпшення настрою? Разом з тим варто визнати, що і шкоду назвати глобальним можна. Уникнути його можна в тому випадку, якщо:

 • чергувати бігові вправи з іншими видами спорту (наприклад, плаванням, баскетболом, футболом, аеробікою);
 • давати можливість організму повноцінно відновитися після тренувань;
 • міняти стиль і місце занять (наприклад, бігову доріжку досить змінити на зручний майданчик в парку);
 • підбирати екіпіровку відповідно до погоди;
 • не зловживати фізичними навантаженнями.

Таким чином, користь від бігових вправ є, однак назвати її безмежної навряд чи представляється можливим. Як і будь-який інший вид силового навантаження, вони можуть бути і небезпечними для людини. Тому щоб замість позитивного в результаті не домогтися негативного ефекту від занять, відноситься до цього виду спорту варто з усією серйозністю. Що не кажи, а наше здоров’я виключно в наших руках!

↑ зміст

Відео про користь і шкоду бігу

Біг — користь і шкода для схуднення

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *