Бігова доріжка — користь і шкода для схуднення

Ранкова пробіжка … Що може бути краще і корисніше для здоров’я і підтримки гарної фізичної форми? Особливо, якщо за вікном літо, тепло, світло, співають пташки, шелестять зелені листочки і все так і розташовує до активного початку дня. Інша справа — похмуре осінній ранок або зимова тьма, коли не те тільки в робочий, а й у вихідний день з-під ковдри виповзаєш насилу і ні про яку активності в найближчі кілька годин навіть не думаєш.

Однак необхідність в спортивних заняттях навіть у холодну пору року нікуди не зникає. А, можливо, навіть і збільшується. Благо, сьогодні дозволити собі займатися незалежно від пори року, погоди на вулиці і наявності абонемента може кожен . І для цього навіть не доведеться виходити з дому, щоб дістатися до найближчого фітнес-клубу. Досить лише придбати собі додому бігову доріжку, користь якої, як і будь-якого спортивного тренажера, просто величезна.

↑ зміст

Біг — в радість

Це відмінне пристосування забезпечить необхідне фізичне навантаження і допоможе підтримувати фігуру в тонусі. Природно, за умови регулярного виконання вправ на біговій доріжці. Так що не думайте, що з настанням холодів доведеться відкласти ранкові пробіжки до більш кращих часів (читай, до наступного року). Ставши на тренажер, ви забудете про погане самопочуття і зайві кілограми, а заодно позбудетеся від негативних емоцій і навіть агресії.

Не вірите? Даремно! Вчені довели, що будь-які тренування на бігових доріжках сприяють виробленню гормонів радості — ендорфінів. Адже заняття спортом — це безперечна користь для організму. Це відпочинок від розумової навантаження, психологічних проблем і навіть фізичної втоми. Правда, відпочинок не пасивний, а активний. Тренуючись, ви знімаєте стрес, отримуєте заряд бадьорості і гарного настрою і з новими силами готові приступити до роботи. Кращого антидепресанту, ніж бігова доріжка і не потрібно!

↑ зміст

Бігова доріжка для схуднення

Чи не доведеться і виснажувати себе нескінченними дієтами і картати за пару-трійку з’їдених тістечок або гамбургер. Всі зайві калорії можна з легкістю витратити на цьому тренажері. Головне — відрегулювати ступінь навантаження.

Можливо, не всі знають, але бігові доріжки створені не тільки для бігу, на них можна і ходити. При цьому другий варіант практично не має протипоказань, і дозволити собі спалювати калорії таким чином можуть навіть сердечники, яким зі зрозумілих причин бігати не можна.

↑ зміст

У чому основні відмінності?

 • Ходьба на біговій доріжці дозволяє витрачати до 350-400 ккал на годину. Користь цієї вправи в тому, що воно підвищує витривалість, укріплює сідниці, м’язи ніг, спини і черевного преса.
 • Біг — більш серйозне вправу і ефективна аеробне тренування, під час якої спалювання калорій відбувається набагато швидше. Від 550-750 кКал на годину можна позбутися, використовуючи доріжку в режимі бігу. Також в процесі тренування виявляються активно задіяні м’язи задньої поверхні стегон і сідниць і в деякій мірі м’язи живота.

Ще одна принада тренувань на бігових доріжках полягає в тому, що тренажер дозволяє регулювати рівень нахилу рухається стрічки, імітуючи підйом в гору, і швидкість руху. Залежно від ступеня підготовки можна самостійно вибирати інтенсивність виконання вправ. Існують навіть спеціальні програми, наприклад, для прискореної витрати калорій або для красивих сідниць, займаючись відповідно до яких, домогтися потрібного результату буде зовсім нескладно.

Врахуйте, бігова доріжка для схуднення повинна використовуватися тільки після консультації з лікарем і при відсутності серцевих захворювань, бронхіальної астми, травм хребта або гомілковостопних суглобів. При головних болях, підвищеному артеріальному тиску і навіть застуді від занять варто утриматися.

↑ зміст

Аргументи «за»

Існує чимало аргументів на користь домашніх занять на біговій доріжці.

 • По-перше, це зручно. Тренуватися можна в будь-який вільний від роботи та інших домашніх справ час, заощаджуючи при цьому дорогоцінні хвилини, а то й години, на стояння в пробках в спробі дістатися до спортзалу. Після заняття можна тут же прийняти душ, а це, погодьтеся, набагато приємніше, ніж йти спітніле по вулиці.
 • По-друге, це безпечно. Поверхня стрічки рівна, без горбів і западин, а значить оступитися на ній практично неможливо, чого не скажеш про асфальтових доріжках. Крім того, використовуючи для занять бігову доріжку, не вийде різко зупинитися. Так вже задумано, що перехід від бігу до повної зупинки відбувається поступово. І це правильно, адже раптова зупинка після інтенсивного навантаження небезпечна для серця.
 • І, нарешті, це функціонально. Оснащені приладами-вимірювачами пульсу, тренажери дозволяють контролювати частоту серцевих скорочень під час тренування. А ще завдяки складному механізму доріжка при необхідності може бути швидко прибрана в комору або під ліжко.

↑ зміст

Користь занять на тренажері

Отже, ми з’ясували, що тренування на бігових доріжках сприяють схудненню, зміцненню м’язів ніг і спини і зняття розумової та психологічної втоми. Чим ще привабливий цей тренажер?

В результаті регулярних тренувань, а їх рекомендується проводити через день, можна:

 • поліпшити роботу дихальної системи;
 • забезпечити правильну роботу серця і органів серцево-судинної системи;
 • дати необхідне навантаження м’язам спини і хребта, так званого м’язового каркасу;
 • «навчити» клітини більш економно витрачати живильні речовини і кисень;
 • поліпшити обмін речовин;
 • розігрітися перед виконанням силових навантажень або, навпаки, розслабити м’язи після вправ з гантелями.

↑ зміст

Протипоказання

Користь активних тренувань на біговій доріжці очевидна. Однак не варто забувати про те, що для деяких людей вони можуть виявитися небезпечними. Утриматися від пробіжок доведеться тим, у кого є:

 • проблеми з руховим апаратом, в тому числі остеохондроз;
 • хвороби суглобів — артрити, артрози та ін.;
 • кардіологічні захворювання (порок серця, ВСД, перенесені інсульти, інфаркт та ін.);
 • скачки артеріального тиску;
 • захворювання органів дихальної системи.

Мінімізувати навантаження варто і жінкам в період очікування малюка. Звичайно, повністю відмовлятися від рухової активності вище перелічених категорій громадян не варто, оптимальний варіант — змінити біг на не доставляє дискомфорту ходьбу.

↑ зміст

Відео про користь і шкоду бігових доріжок

Бігова доріжка — користь і шкода для схуднення

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *