Чи корисно спати без подушки при шийному остеохондрозі?

Щоб людина могла повноцінно виспатися його ліжко повинна бути зручною. Важливу роль в нічному відпочинку відводиться постільній білизні, а саме подушці.

Хоча деякі люди вважають за краще відпочивати, нічого не підкладаючи під голову. Але чи корисно спати без подушки?

Нічний відпочинок без подушки: шкода

Цей предмет багато хто вважає необхідністю, тому що він забезпечує комфорт. Звичайно звикнути відпочивати на плоскій поверхні можна, але незручно. Ідеальне положення, коли голова знаходиться на невисокій м’якою височини.

Людина, який засипав без подушки, лежачи на спині, не раз помічав, що вранці у нього виникає неприємне відчуття в шиї ззаду. Адже відсутня підтримка шийного відділу хребта, а м’язи перенапружуються.

Ті, хто спали на рівній поверхні, скаржилися на затікання слини в дихальні органи. Так розвивається рефлекторний кашель, сприяє періодичному спонуканню протягом ночі.

Якщо довго лежати на рівній поверхні на боці, до голови притікає багато крові, що нерідко викликає неприємну пульсацію. Після такого відпочинку затікають і болять м’язи.

Люди, які сплять без подушки на животі або боці, для забезпечення комфорту можуть підкладати руки під голову. Тому у них затікають кінцівки, а сон стає переривчастим. Інші наслідки такого відпочинку:

 1. сонливість вдень;
 2. розбитість;
 3. головний біль.

Чому ще шкідливо спати без подушки? Існує думка, що відпочинок на рівній поверхні допомагає прибрати друге підборіддя. Однак, якщо довго лежати, втупившись носом у матрац, то на ранок особа буде виглядати «пом’ятим».

Доведено, що сон на рівній поверхні на спині призводить до появи хропіння. Це обумовлено западанием мови і звуженням просвіту дихальних проходів.

Існує припущення, що у тих, чия голова під час сну не знаходиться на подушці, порушується мозковий кровообіг. В результаті виникають головні болі, погіршується здатність до навчання і відчувається постійна втома. Також тим, хто ще сумнівається шкідливо спати без подушки, варто знати, що у людей, що віддають перевагу підкладати під голову великі валики, підвищується ризик розвитку ішемічного інсульту.

Існує ряд професійних захворювань, одним з них є остеохондроз. Хвороба діагностується у масажистів, програмістів, майстрів манікюру та бухгалтерів. Представники цих професій змушені довго сидіти в одному незручному положенні.

А корисно або шкідливо спати без подушки при шийному остеохондрозі? При такому захворюванні лікарі не рекомендують довго лежати на рівному матраці.

А у людей не мають такої хвороби, при постійному відпочинку в незручному положенні може розвинутися остеохондроз хребта. Коли шия тривалий час знаходиться в неприродному положенні, то це призводить до ряду порушень:

 • збої в харчуванні хребців;
 • набряк м’язів;
 • дистрофія хрящів, кісток і міжхребцевих суглобів;
 • передавлювання нервових корінців.

↑ зміст

Сон без подушки: переваги

У ряді випадків нічний відпочинок на рівній м’якій поверхні буває корисний. Педіатри радять так спати новонародженим дітям.

У немовляти хребет влаштований особливим чином, тому його шиї не потрібна підтримка. А для правильного формування вигинів спинного хребта і зміцнення м’язового корсету сон на рівній поверхні в перші пару місяців після народження дітям навіть необхідний.

Але починаючи з піврічного віку під голову малюкові потрібно підкладати згорнуту пелюшку. А коли дитині виповниться рік, можна придбати для нього невелику плоску ортопедичну подушку.

Лікарі переконані, що нічний відпочинку без валика під головою, буде позитивним для здоров’я тільки при правильному положенні тіла. Найкраще лежати на спині, щось підклавши під шию. Тільки так корисно спати без подушки, що дозволить розслабити м’язи і звільнити внутрішні органи від зайвого навантаження.

З медичної точки зору відпочинок на рівній і в міру м’якій поверхні сприятливий для хребта. А високі подушки шкідливі для спини, вони мають S-подібною формою, що надалі призводить до викривлення хребетного стовпа і затискання нервів.

Ще спати без подушки корисно при:

 1. сколіозі;
 2. наявності другого підборіддя;
 3. зміщенні шийних хребців;
 4. з метою профілактики появи мімічних зморшок.

Так, нічний відпочинок на абсолютно рівній поверхні може нашкодити здоров’ю, але високий валик під головою також не корисний. Тим, хто хоче добре себе почувати вранці і не відчувати болю в спині і шиї, рекомендується придбати ортопедичну подушку.

А щоб відпочинок на ній був максимально комфортним, необхідно правильно підібрати виріб, виходячи з особливостей організму і особистих переваг.

↑ зміст

Ортопедичні подушки: рекомендації по вибору і експлуатації

Такі вироби забезпечують правильне положення тіла або його певної ділянки під час сну. Їх можуть використовувати здорові люди і ті, хто страждає від хронічних хвороб, пов’язаних з порушенням роботи опорно-рухової системи.

При виборі пристосування завжди враховується ряд нюансів. Так, воно повинно підходити по висоті, щоб відстань від шиї до плеча збігалося.

Щодо форми, вона може бути різною — квадратної, прямокутної або специфічної, що визначається призначенням вироби. Оптимальною розмір валика — 50х50 або 50х70.

Жорсткість підбирається в залежності від пози, яку любить приймати осіб під час сну. Для тих, хто часто лежить на боці підійде твердий валик, на спині — середньої жорсткості, а на животі — найм’якший.

Бажано, щоб в ортопедичній подушці був синтетичний антиалергенний наповнювач. Наприклад, в’язка піна, холофайбер або латекс.

Чи корисно спати без подушки при шийному остеохондрозі?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *