Чи шкідливі меламінові губки для здоров’я людини?

Завдяки науковим досягненням з кожним днем життя людини спрощується. Постійно винаходиться маса складів і пристосувань, що допомагають домогосподаркам швидше і якісніше зробити прибирання.

Таким винаходом є меламінові губки, які очищають навіть найскладніші забруднення практично з будь-яких предметів і покриттів. Але що собою представляє меламін і наскільки він безпечний для здоров’я?

Що таке меламін?

Це органічне біла кристалічна або безбарвне тверда речовина, що має високий молекулярний вагу. Компонент розчиняється в багатьох розчинниках і воді.

В природі такого елемента не існує, його отримують в умовах лабораторії, за допомогою синтезу різних компонентів. Найчастіше меламін виробляють за допомогою нагрівання ціанурхлорид і аміаку, гуанидина і інших речовин.

Так як CH5N2 стійкий до високої температури і воді, це дозволяє його використовувати для виготовлення пластмаси-амінопластів і меламіноформальдегідних смол. Сфера застосування елемента досить обширна, з нього виготовляють:

 1. оздоблювальні матеріали;
 2. дубители;
 3. клей, лаки;
 4. бетон, гербіциди;
 5. дитячі іграшки;
 6. папір, тканини.

Дивно, але меламін є в складі шоколаду, кисломолочної продукції, сирного або яєчного порошку і розчинної кави. Але незважаючи на широту застосування матеріалу, у багатьох країнах його заборонено додавати в вироби, стикається з продуктами харчування.

В Європі допустима доза меламіну в добу становить 0,2 мг на 1 кг ваги, в Канаді — 0.35 мг / кг, в Америці — 0.063 мг на 1 кг. У Росії і Україні норма ВООЗ дорівнює 0.2 мг на 1 кг ваги в день.

↑ зміст

Особливості меламінових губок

Цей винахід з’явилося порівняно недавно. Але завдяки його унікальним властивостям багато господинь часто використовують пристосування в побуті.

Губку-ластик з меламіну виготовляють за допомогою лабораторного синтезу смоли меламіну тримеризация ціаніміда і нагрівання гуанидина. Так, виходить піна, що має унікальні очисні властивості.

За твердості і міцності мікроструктура вироби подібна зі склом. Його очищаючу дію порівнюють з ефектом, що виникає, коли поверхня труть наждачним папером.

Частинки, що містяться в губці, дуже маленькі. Тому вони можуть проникати в зовнішній шар поверхні, не псувати її і прибирати забруднення. А при змочуванні вироби водою, очищаючу дію посилюється.

Інша унікальна якість меламіну губки — відкриті мікроскопічні пори. З їх допомогою бруд з поверхні швидко і м’яко поглинається матеріалом.

Правила застосування гумки з меламіну:

 • губка змочується у воді і трохи віджимається;
 • брудний ділянку протирають куточком вироби, щоб воно не розкришилося;
 • місця тертя акуратно витирають сухою ганчіркою;
 • використану сторону гумки промивають водою.

Губку можна вичавлювати за допомогою скручування. Це призведе до того, що вона втратить очищаючі властивості.

Для чого застосовуються меламінові гумки? Вироби добре очищають скла, кахель, меблі, двері, побутову та офісну техніку, покриття для підлоги.

Вони швидко видаляють залишки маркера і чорнила практично з усіх поверхонь. Ще пінистий матеріал застосовують при очищенні салону автомобіля і шкіряних виробів. Його використовують для миття плит і зняття плівки, що утворюється на посуді.

Але подібними виробами не рекомендується обробляти поверхні, покриті лаком, тефлоном або акрилом. Мало хто господині знають, що чистити посуд мочалкою з меламіну не можна. Хоча сучасні виробники навіть виготовляють кухонне приладдя з цієї речовини.

За зовнішнім виглядом меламиновая посуд нагадує вироби з порцеляни, що мають матову або гладку поверхню. Подібні продукцію виготовляють в Туреччині, Китаї, але в Європі заборонено її продавати, так як ряд проведених досліджень підтвердив її небезпечність для здоров’я людини. Однак шкідливі меламінові губки для організму насправді?

↑ зміст

Наскільки небезпечний меламін?

Говорити про небезпеку CH5N2 почали після двох сумних подій. Так, в Китаї в 2008 році після вживання суміші для годування, що містить меламін, померло 6 дітей. А загальне число потерпілих склало 300 000 немовлят.

Друга подія сталася в США, коли від кормів з меламіном, що випускаються відомої канадської фірмою, загинули тисячі домашніх тварин. Причиною смерті став зерновий глютен з Китаю, в складі якого був меламін.

Після було проведено безліч досліджень, які довели, що постійне отруєння речовиною у великих кількостях, сприяє його накопиченню в організмі. Це викликає ряд негативних реакцій:

 1. порушення кровотворення;
 2. розвиток хвороб сечовидільної системи;
 3. подразнення слизової зорових органів;
 4. паралічі;
 5. поява в нирках каменів;
 6. формування злоякісних пухлин;
 7. набряклість;
 8. ослаблення імунітету;
 9. виникнення екземи;
 10. розвиток алергії.

CH5N2 засмучує репродуктивні функції, викликає мутацію генів і внутрішні кровотеча. У меламін міститься формальдегід, який є летючим речовиною, добре розчиняється у воді і володіє високою токсичністю.

Відповідно елемент входить до складу меламінових гумок. Його небезпека в тому, що при температурі трохи більше 19 градусів він починає випаровуватися.

Так як формальдегід відноситься до канцерогенів для людини він є клітинною отрутою. Коли він накопичується в органах і системах, то здатний викликати рак, запалення дихальних систем і слизових очей, лейкемію і мутацію генів.

Якщо розглядати питання, наскільки безпечні меламінові губки, то шкода від них буде нижче, ніж від посуду, що містить в своєму складі ця речовина. Але щоб ластик був нешкідливим, його необхідно правильно використовувати.

В губці міститься мала кількість елемента. Небезпека її застосування порівнянна з наслідками, що виникають при щоденному вживанні кухонної солі. Тому від подібних виробів шкоду мінімальний, але існує один негативний момент.

Меламінові частки можуть відділятися один від одного. У процесі тертя маса кристалів залишається на поверхні, що очищається, а після разом з їжею вона потрапить в організм.

Однак CH5N2 не всмоктується в кров’яний потік і інші тканини. Речовина виводиться природним шляхом — з сечею. Але хімічний засіб стає небезпечним при його значному скупченні в нирках.

В результаті органи можуть перестати функціонувати або в них утворюються камені. При регулярному миття посуду меланмінсодержащімі ластиками можливий розвиток подібних ускладнень.

Деякі господині побоюються, чи можуть кристали хімічної сполуки проникнути в легені?

Теоретично це можливо, але тільки, якщо людина буде постійно перебувати в кімнаті, де зберігається безліч губок і регулярно терти їх один від одного.

↑ зміст

Як використовувати губки, щоб не нашкодити здоров’ю?

Щоб скоротити ризик негативного впливу меламінових гумок, при їх використанні важливо дотримуватися певних правил. Перша і найважливіша рекомендація — губкою можна мити посуд і предмети, що контактують з їжею.

Зберігати подібні вироби поруч з продуктами, мочалками і тканинами для миття кухонного приладдя також не варто. Краще після кожного використання тримати ластик в окремій коробці або ящику.

Після застосування губки необхідно добре вимити протерті нею поверхні. Бажано видаляти мочалкою лише великі забруднення. Всі предмети, особливо ті, що знаходяться на кухні, після очищення потрібно кілька разів протерти тканиною, змоченою у чистій воді.

Не варто наносити на губку хімічні речовини, адже може статися реакція, яка посилює негативний вплив меламіну. Більш того, в цьому немає потреби, так як ластик навіть без рідин і порошків відмінно видаляє всілякі забруднення.

Забороняється давати ластик дітям, адже вони часто пробують все на смак. Також виріб бажано зберігати подалі від домашніх тварин.

Чи шкідливі меламінові губки для здоров’я людини?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *