Чим корисно або шкідливо тримати уразу?

Ураза є пост в ісламі тривалістю в один місяць. У цей священний місяць люди роблять покаяння, моляться, втішають своїх близьких, утримуються від забороненого і слідують посту.

В цьому році ораза триватиме з 20 липня до 18 серпня. Ісламська віра передбачає, що в місяць Рамадан Пророку Мухаммаду ниспослали священну книгу Коран. Що являє собою пост ураза і кому він протипоказаний?.

Навіщо організму пост?

Як то кажуть, що пост не в утробі, а в голові. Відповідно до релігійних навчань, утримання від їжі та алкоголю допомагає духовно очиститися. Але це не єдина причина, по якій слід тримати уразу.

Науково доведено, що короткі періоди, під час яких людина утримується від звичної їжі, допомагають не тільки позбутися від надлишкових кілограмів, але і поліпшити самопочуття. Правильне харчування і обмежена кількість споживаних калорій допомагають продовжити роки нашого життя.

У 1930 році проводили експеримент на мишах: тварин годували низькокалорійною їжею, багатою поживними компонентами. Результат був дивовижним, адже все миші жили набагато довше. Одна з них побила світовий рекорд, проживши на 40% понад норму. Якби вона була людиною, то дожила б до 120 років.

Обмеження споживаних калорій і переривчасте голодування в першу чергу робить благотворний вплив на метаболізм. У 2003 році повторно проводилися дослідження на мишах, які дозволили виявити більш низький вміст інсуліну і глікемії в результаті обмеження калорій.

Найбільш поширеним захворюванням, що виникають через порушення обмінних процесів в організмі, є цукровий діабет. Сучасний «неправильний» спосіб життя і висококалорійне харчування збільшує ризики появи діабету. Періодичне голодування збільшує чутливість периферичних клітин до інсуліну, знижуючи ймовірність розвитку цієї недуги.

Представники різних релігійних напрямків давно стверджували, що пост корисний як для душі, так і для тіла. Починаючи з 1900-х років, лікарі всерйоз зайнялися дослідженням впливу поста на організм людини. Результати були позитивними:

 1. Періодичне голодування і утримання від їжі поліпшує роботу мозку. Вироблення білка збільшується, що призводить до активізації стовбурових клітин мозку.
 2. Низькокалорійне харчування допомагає попередити хворобу Паркінсона і хвороба Альцгеймера, а також тримає нервово-м’язовий апарат в тонусі.
 3. Пост покращує метаболізм, тому запобігає розвитку діабету. Збалансований обмін речовин також зміцнює судини і попереджає відкладення холестеринових бляшок, що знижує ризик виникнення серцево-судинних патологій і атеросклерозу.

Крім цього обмеження в прийомі їжі покращують роботу шлунково-кишкового тракту. Людина може позбутися надлишкового газоутворення (метеоризму) і нормалізувати стілець.

↑ зміст

Ураза — основні правила

Існує велика різниця між ісламським постом і лікарськими дієтами. Під час священного місяця (Рамадана) не відбувається недоїдання або неадекватний прийом калорійних продуктів. На сухур або Іфтар немає обмежень в вживаються людиною продуктах.

Дотримання урази — це добровільне рішення. Рамадан є періодом самовиховання і самоконтролю. Лікарі рекомендують виходити з посту поступово. Пов’язано це з особливою центральної гіпоталамусной частиною мозку під назвою «ліпостат». Він відповідає за масу тіла. Коли людина починає дотримуватися посту, частково, а часом повністю відмовляючись від їжі, відбувається швидка втрата ваги. Відбувається процес викликає у організму стрес, тому ліпостат перепрограмує його на відновлення втрачених кілограмів. Після закінчення посту людина починає харчуватися звичної для нього їжею і набирати втрачений вагу. Щоб уникнути такого результату, необхідно потроху і поетапно обмежувати свій раціон.

Під час Рамадану приймаються всі життєво важливі елементи (білки, жири, вуглеводи і т.д.). Перед сходом сонця приймають легкий сніданок, а після заходу -фрукти і фруктові соки. Трохи пізніше вечеряють більш щільно. Під час посту перший вечірній прийом їжі починається з фініків або склянки води. Лікарі рекомендують з’їдати сухофрукти (родзинки, курага, чорнослив), оскільки вони провокують споживання великого обсягу води, що посприяє зниженню ваги.

Після вечірнього прийому їжі відбуваються додаткові молитви (Таравіх), які поліпшують засвоєння. Ця молитва задіє всі м’язи і зв’язки, тому допомагає позбутися від зайвих калорій. Деякі її відносять до м’яких фізичним вправам.

Ураза виключає також будь-які шкідливі звички. Для завзятих кавоманів або курців цей пост стає хорошим способом перевірити витримку і самодисципліну.

Було помічено, що під час Рамадану скорочувалася кількість здійснювалися злочинів в ісламських державах. Мусульмани кажуть, що пост прихильно впливає на психіку людини, роблячи його умиротвореним і спокійним. Пророк Мухаммад говорив, що якщо людину провокують на бійку, йому потрібно відповісти: «Я дотримуюся посту».

Релігійні переконання допомагають знизити ворожість між людьми в цей священний місяць і знизити рівень злочинності.

↑ зміст

Дотримання урази — протипоказання

Безумовно, обмеження споживаних продуктів корисно для здоров’я. Однак існують певні хвороби, які стають перешкодою під час посту.

Згідно з ісламом, уразу можна не тримати мандрівникам, хворим, людям похилого віку (понад 70-80 років), дітям (до 15 років), вагітним і годуючим матерям . Головний принцип посту полягає в оздоровленні та приборканні людей. Він не повинен зашкодити хворій людині.

У зв’язку з цим не дотримуватися посту в період Рамадану дозволяється таким категоріям людей, які страждають захворюваннями:

 • діабетики 1 типу важкого ступеня;
 • діабетики з ознаками кетоацидозу;
 • діабетики з важко контрольованим 1 і 2 типом;
 • хворі на артеріальну гіпертензію, гіпертонією;
 • пацієнти, заражені вторинною інфекцією;
 • літні, які страждають на хворобу опорно-рухового апарату;
 • пацієнти, які перенесли 2 і більше випадку гіпер- або гіпоглікемії;
 • хворі під час загострення хронічних патологій;
 • пацієнти, які перенесли інсульти і обширний інфаркт;
 • психічно хворі;
 • пацієнти з гострими інфекційними захворюваннями;
 • хворі печінкової або нирковою дисфункцією;
 • пацієнти, які страждають серцевою недостатністю.

Чи не дотримуватися уразу можна всім, хто потребує стороннього догляду і тяжко хворий. Не рекомендується переривати споживання необхідних препаратів під час посту. З доктором необхідно порадитися з приводу зміни доз і час прийому певних ліків. Відмовитися повністю від медичних препаратів іноді неможливо, наприклад, діабетикам, які страждають на інсулінозалежний типом.

Пост необхідно дотримуватися діабетикам, якщо вони можуть контролювати рівень цукру. Це заохочується при наявності надлишкової ваги, що перевищує норму на 20% і більше.

Ураза корисна для людей, які хочуть виробити самодисципліну, скинути зайву вагу і поліпшити стан свого здоров’я. Згідно з ісламом, деяким важко хворим дозволяється не дотримувати пост. Утримання і скорочення прийому їжі вимагає особливої витримки, і, якщо подолати це випробування, можна поліпшити як душевне, так і фізичний стан. Це варто того, оскільки під час посту відпочиває травна система, організм очищається і поліпшується метаболізм.

Чим корисно або шкідливо тримати уразу?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *