Дифенбахія — користь і шкода кімнатної рослини

Ні для кого не секрет, що зелені рослини здатні привнести в інтер’єр нотки гармонії, затишку і спокою. Однак підбираючи для свого будинку кімнатні квіти можна не задатися питанням, а чи не таїться за їх зовнішньою привабливістю невидимий шкоду для нашого організму? Що не кажи, а легенди навколо кімнатних рослин ходять найдивовижніші.

І такий кімнатна квітка, як диффенбахія, на жаль, не став серед них винятком. Правда про це зеленому подарунок тропіків сьогодні овіяна десятками різноманітних міфів, в центрі яких як і раніше залишаються користь і шкода такого рослини для людини. У чому ж полягають його справжні властивості? Яка насправді диффенбахія? Чи можна тримати вдома це деревоподібна тропічна рослина? Відповіді на ці та багато інших питань вже зачекалися вас в цій статті.

↑ зміст

Дифенбахія і її особливості

Популярна серед шанувальників кімнатних рослин диффенбахія своєю появою зобов’язана тропічним лісам південній і центральній частині Америки. При цьому входячи в сімейство ароїдних, незважаючи на свою деревоподібну форму, відноситься вона швидше до чагарників, ніж до дерев.

В кімнатних умовах цвіте диффенбахія досить рідко, тому помилуватися її суцвіттям, що нагадує стрілоподібний початок, вдається не багатьом . У той же час подібний недолік цього тропічної рослини компенсується унікальною смарагдовою забарвленням його листя мигдалеподібної форми, що досягають деколи до півметра в довжину. Зустрічаються, правда, і види, що мають строкату забарвлення листа, прикрашену білої або жовтої цяткою.

Ще однією особливістю диффенбахії є її швидке зростання. Нерідко можна зустріти в квартирах і офісних приміщеннях екземпляри під 2 м у висоту. Правда, досягти такого результату виявляється вельми непросто, так як ця рослина дуже капризно в догляді. Зокрема, для підтримки його зростання потрібно дотримуватися правильний водний, світловий і температурний режим.

↑ зміст

Дифенбахія в період цвітіння: користь чи шкода

Незважаючи на те що побачити цвітіння диффенбахии, вдається не так часто, вчені-ботаніки і просто квітникарі-аматори невідривно сперечаються про те, чи безпечно це явище для людини чи ні. На користь того, що за цим тропічною рослиною може ховатися серйозної шкоди, дуже часто наводять той факт, що цвіте воно тільки при несприятливому емоційному тлі приміщення.

Так це чи ні, дослідникам ще належить з’ясувати. Поки ж вчені схильні вважати, що цвітіння диффенбахии на відміну від багатьох інших тропічних рослин не таїть в собі шкоду для людського організму .

Проте в період формування бутонів позбавлятися від них все -так і треба. Однак пояснюється це зовсім не шкідливим впливом цвітіння на організм людини, а особливостями догляду за цією рослиною. Квітникарі помітили, що під час появи бутонів і дозрівання плодів диффенбахія слабшає, починає підгнивати, скидає листя, втрачаючи таким чином свою привабливість. Разом з тим користь від її квіток в естетичному плані мінімальна: у порівнянні з потужними стеблами і листям виглядають вони просто і навіть непоказно. У цьому випадку шкода від цвітіння диффенбахии спрямований скоріше на саму рослину, а не на людину.

↑ зміст

Дифенбахія: користь для людини

Користь такого кімнатної рослини, як диффенбахія, не обмежується тільки його декоративної цінністю. Насправді цей тропічний квітка має цілу низку корисних властивостей, серед яких:

  • зволожуючий ефект, завдяки якому в сухому приміщенні підвищується вологість, зменшується згубний вплив пилу і алергенів на організм людини;
  • здатність очищати повітря, поглинаючи і нейтралізуючи різні токсичні і хімічні речовини, в тому числі бензоли, вуглекислий газ, ксилен, трихлоретилен і формальдегіди;
  • фітонцидна і антибактеріальну дію, що забезпечує зниження кількості мікробів, наприклад, стафілококів, в повітрі.

Таким чином, доповнивши інтер’єр будинку або офісного приміщення диффенбахией, можна не тільки підкреслити його унікальний дизайн, але і створити в ньому екологічно безпечну обстановку.

↑ зміст

Дифенбахія і її шкода

Незважаючи на видиму користь рослин з роду Dieffenbachia, не можна не враховувати і їх шкоду для людини. Полягає він в негативному впливі соку цього тропічного чагарника на людський організм. При попаданні на шкіру він викликає сильну алергічну реакцію, стаючи причиною появи набряків.

Особливо небезпечним може виявитися контакт з ротовою порожниною, століттями або слизовою оболонкою очей. Наслідком такої взаємодії може стати тимчасова втрата мови, набряк мови, сліпота. Про це, зокрема, знали і американські плантатори, які за допомогою соку диффенбахии карали за непослух або надмірну балакучість своїх рабів, даючи їм розжувати стебло цієї рослини. Недивне, що подібні властивості такого тропічного чагарника до сих пір покликане іменувати в Південній Америці «німий різкою».

Виходячи з цього, початківцям квітникарям варто пам’ятати про заходи безпеки при догляді за нею. Зокрема, щоб уникнути негативних наслідків після поливу, протирання пилу, добрива, обрізки пагонів і інших контактів з цією рослиною потрібно в обов’язковому порядку вимити з милом руки. Під час же самих робіт рекомендується користуватися рукавичками і марлевою пов’язкою (респіратором).

↑ зміст

Дифенбахія в будинку «за» і «проти»

Виходячи з таких суперечливих властивостей диффенбахії, виникає цілком логічне запитання, а чи варто заводити її будинку? По суті, не можна не погодитися з думкою досвідченим квіткарем, що при правильному догляді і дотриманні заходів безпеки шкідливі властивості цього тропічної рослини зникають самі по собі.

Однак зовсім інший оборот це питання набуває в тому випадку, якщо в будинку є маленькі діти. Погодьтеся, навряд чи було б розумно виключати ймовірність того, що дитина не захоче спробувати листочок диффенбахії на смак. Тим часом наслідки такого гастрономічного інтересу для малюка можуть закінчитися вельми плачевно: втрата свідомості, запаморочення, дезорієнтація в просторі, серцева недостатність, набряки гортані, оніміння мови, сліпота.

Разом з тим серйозну небезпеку ця рослина являє і для тварин. Поласувавши їм, домашні вихованці запросто можуть отримати набряк гортані і асфіксію. Тому щоб уникнути подібних негативних наслідків, варто або посилити запобіжні заходи, або взагалі відмовитися від вирощування диффенбахии в будинку. Яким би не був гарним цю квітку, здоров’я все ж понад усе!

↑ зміст

Відео про користь і шкоду диффенбахії

Дифенбахія — користь і шкода кімнатної рослини

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *