Еліптичний тренажер — показання та протипоказання до тренувань

Еліптичний тренажер — один з кращих сучасних тренажерів, який в домашніх умовах здатний замінити фітнес-клуб. Він відмінно підходить для тих, у кого немає часу на регулярні тренування поза домом.

Особливо корисним буде еліптичний тренажер для схуднення. Про те, як працює цей тренажер, чи є протипоказання до його застосування і які м’язи він задіє, ми і розповімо в нашій статті.

Чудо-тренажер

Еліптичний тренажер отримав свою назву в зв’язку з тим, що його педалі рухаються в еліптичної проекції. Це свого роду гібрид між велотренажером, степпером і біговою доріжкою. Він відноситься до категорії кардиотренажеров, оскільки заняття на ньому — це свого роду імітація бігу. Але на відміну від звичайного бігу заняття на ньому роблять на організм щадне вплив. При цьому тренажер забезпечений додатковими функціями, які дозволяють контролювати стан пульсу і стежити за витратою калорій.

Займаючись на такому тренажері, ви отримуєте можливість здійснювати рухи не тільки вперед, але і назад. Тобто в порівнянні зі звичайним бігом задіюється набагато більше кількість м’язових груп. Тому і результати тренування будуть видні набагато швидше: тіло стане підтягнутим і красивим, а зайві кілограми почнуть іти вже при перших заняттях.

↑ зміст

Еліптичний тренажер: яка користь

ock_id_2 «> <>

При заняттях на цьому тренажері в першу чергу працюють спина, сідниці і ноги. Інші м’язи також включаються в роботу при зміні навантажень і виконанні спеціальних вправ. Тут все залежить від того, які групи м’язів ви бажаєте опрацювати.

Відзначимо, що спеціальна конструкція цього тренажера під час тренування знижує навантаження на суглоби і м’язи, чого неможливо досягти при звичайному бігу. При цьому еліптичний тренажер задіює проблемні зони, не завдаючи шкоди. Під час занять на еліптичному тренажері активно працюють плечі, м’язи преса, сідниці, коліна, м’язи спини, суглоби голеностопа, зв’язки і сухожилля, тобто практично всі ті м’язи і частини тіла, які людина зазвичай хоче зміцнити .

Користь від занять на такому тренажері неоціненна. Ви можете:

 • значно збільшити рівень витривалості;
 • зміцнити серцево-судинну систему, адже це кардиотренажер, а значить, він буде відмінною альтернативою класичному фітнесу;
 • ефективно опрацювати м’язовий корсет, адже під час занять працюють практично всі м’язи тіла;
 • зміцнити й підтягти класичні проблемні зони;
 • рівномірно і швидко скинути зайву вагу;
 • зміцнити дихальну систему, а значить наситити клітини організму киснем і поліпшити їхнє харчування.

Тобто можна відмінно зміцнити організм і окремі частини тіла, в залежності від того, які зони вам здаються найбільш слабкими.

↑ зміст

Еліптичний тренажер: чи можливо схуднення

Щоб використовувати еліптичний тренажер для схуднення, досить займатися 3-4 рази в тиждень. Цього вистачить для того, щоб опрацювати всі м’язи і підтягнути тіло. Однак не слід забувати, що такі заняття будуть ефективними за умови здорового збалансованого харчування і відмови від шкідливих звичок.

Особливість еліптичного тренажера полягає в тому, що результати даються набагато легше, ніж заняття в фітнес-клубах, і це об’єктивно доведений факт. Адже акцент тут робиться на тих зонах і м’язах, які в більшості випадків залишаються незадіяними.

В залежності від того, які м’язи найбільш слабкі, на тренажері можна регулювати і встановлювати навантаження. А такий раціональний підхід найбільш ефективний.

↑ зміст

Для кого підходить еліптичний тренажер

Це універсальний тренажер, який підходить всім. У ньому вбудовані програми, що дозволяють регулювати рівень навантаження і тим самим контролювати інтенсивність тренувань. А тому це відмінний тренажер як для початківців, так і професійних спортсменів. Для тих, хто хоче зміцнити здоров’я і скинути зайву вагу. Для тих, хто хоче пропрацювати проблемні зони і підтягнути тіло.

При цьому слід бути обережним тим, хто страждає захворюваннями:

 • суглобів і хребта;
 • серцево-судинної системи;
 • надмірним ожирінням.

У всіх цих випадках еліптичний тренажер не протипоказаний, але перед початком тренування слід проконсультуватися з лікарем. Він повинен оцінити можливі ризики і порівняти їх з тією користю, яку ви отримаєте при регулярних заняттях.

Окремо відзначимо, що еліптичний тренажер для схуднення є найбільш оптимальним серед відомих тренажерів. Адже схуднення відбувається через спалювання калорій при інтенсивних фізичних навантаженнях, але на такому тренажері зовсім не обов’язково до сьомого поту займатися фітнесом. Еліптичний тренажер досить використовувати всього кілька разів на тиждень. Крім того, вбудовані програми дозволять набагато швидше і ефективніше позбутися целюліту і підтягнути шкіру.

↑ зміст

Особливості тренування на еліптичному тренажері

Якщо у вас не протипоказань до заняття, все ж не варто себе мучити щоденними навантаженнями. Людина — не машина, себе треба берегти. Якщо під час тренування ви відчуваєте нездужання, слабкість або є задишка, запаморочення, нудота, найкраще приляжте і відпочиньте. Якщо ж виникає біль в серці або будь-якому іншому органі, слід негайно припинити заняття і звернутися за консультацією до лікаря. Тільки так ви зможете себе убезпечити і не завдати шкоди своєму організму.

У всьому іншому дотримуйтесь загальні правила для занять спортом:

 • прийом їжі не менше ніж за 1,5-2 години до тренування і 1 години після;
 • дотримання питного режиму;
 • поступове збільшення навантаження;
 • регулярність.

↑ зміст

Як займатися, щоб отримати максимальний ефект

Перед тим, як приступити безпосередньо до роботи на тренажері, слід трохи розігріти м’язи і зробити класичну розминку на 10-15 хвилин. Це важливо для того, щоб серцево-судинна система працювала плавно і без збоїв. І це правило діє в будь-якому виді спорту і для будь-якого, навіть здорової людини.

Далі можна приступати до занять на еліптичному тренажері. Після того, як ви почнете працювати ногами, ви відчуєте відчуття невагомості. Саме цей ефект і означає, що на суглоби і хребет доводиться мінімальне навантаження. Не поспішайте вибирати інтенсивні навантаження! Починайте поступово, переходячи від самого легкого до все більш важкого. У цьому випадку результати роботи будуть ефективні і стійкі, а ви не втратите мотивацію для подальших регулярних тренувань.

Під час тренування ви можете відчути, що ваше тіло активно розігрівається, збільшується частота пульсу і стає більш інтенсивним потовиділення. В цей час починається фаза активного спалювання жирів, енергія з яких вивільняється і витрачається на підтримання тренування. Закінчувати заняття слід так само поступово, як і починати.

↑ зміст

Протипоказання

Незважаючи на безліч переваг еліптичного тренажера, від занять на ньому все ж варто утриматися людям, у яких спостерігаються:

 • часті гіпертонічні кризи;
 • серцево-судинна недостатність;
 • нападами серцевої астми;
 • стенокардія, тахікардія;
 • набряки, тромбофлебіт, онкологічні захворювання, цукровий діабет.

Конечно, пользу эллиптический тренажер приносит неоценимую, но это не единственный способ поддержать тело в хорошей физической форме. Найдите тот вид тренировки, который придется вам по душе, и тогда стройное тело и отличное здоровье будут вашими постоянными спутниками в жизни. Выбирая спорт, вы выбираете здоровую и долгую жизнь!

↑ зміст

Видео о пользе и вреде эллиптического тренажера

Еліптичний тренажер — показання та протипоказання до тренувань

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *