Чим корисна ходьба пішки для чоловіків і жінок?

Ходьба — фізіологічний процес переміщення тіла людини, який можливий завдяки сумісному складного процесу взаємодії м’язового каркаса, кістково-суглобового комплексу та діяльності нервової системи.

Неймовірна користь ходьби для людського організму визначена каскадом біохімічних і нейрофізіологічних процесів, що виникають внаслідок руху тіла. Дані реакції мають цілим комплексом позитивних ефектів на організм.

Перевагою є те, що під час ходьби задіяні близько 98 відсотків усіх м’язів, активна діяльність яких підвищує життєвий тонус всього організму.

Крім того , опорно-руховий апарат людини дозволяє виробляти активні рухи у всіх доступних анатомічних площинах:

 • фронтальний;
 • сагітальній;
 • горизонтальної.

Під час швидкого пересування тіла, активність м’язів підвищується, разом з тим підвищується розпад глікогену для утворення енергії і відбувається витрата калорій. Таким чином, регулярно здійснюється піша прогулянка дозволить залишатися струнким і зберегти здоров’я довгі роки.

Рухова активність нижніх кінцівок під час ходьби нормалізує кровопостачання тканин, активізується кровонаповнення судин внутрішніх органів, що дозволяє поліпшити тканинне дихання і підвищити метаболізм органних систем .

Свіже повітря є найбільш ефективну і безоплатну профілактику багатьох захворювань, з хронічним перебігом. Саме ходьба, забезпечує нешкідливе схуднення і нормалізацію індексу маси тіла.

↑ зміст

У чому користь піших прогулянок?

Багато людей цікавляться, чи корисно ходити пішки. Це пов’язано з тим, що фізкультура і спорт надають найбільш корисні навантаження на організм.

В результаті багатьох років досліджень було доведено зворотне — надмірний фізична праця і вправи можуть нанести лише шкоду організму.

найбільш правильно вводити в образ життя дозовані фізичні навантаження, в число яких входить саме ходьба.

Дворічний досвід клінічного дослідження ходьби в відомих клініках Сполучених Штатів Америки показав, що щоденні Тридцятихвилинні прогулянки забезпечують захист від важких сердеч о-судинних патологій на довгі роки, а також скорочують летальність від гострих серцевих катастроф як мінімум на 40 відсотків.

Чим корисна ходьба пішки, в разі регулярних прогулянок:

 • зміцнення респіраторної, опорно-рухової, серцево-судинної систем;
 • нормалізації венозного кровотоку, як наслідок — профілактика варикозу нижніх кінцівок і атеросклерозу артерій ніг;
 • зниження ваги і нормалізація індексу маси тіла;
 • ліквідація застійних і набряклих явищ в малому тазу підтверджує, чим корисна ходьба пішки для чоловіків;
 • збільшення рухливості в суглобах, і як наслідок поліпшення стану суглобових поверхонь при артрозах, остеохондрозах, артритах та інших ортопедичних патологій;
 • підвищення системного імунітету;
 • нормалізація сну без застосування фармакологічних засобів;
 • благотворний вплив на психічну діяльність.

Регулярна ходьба, також є, цінної профілактичним заходом безлічі соматичних розладів, шляхом усунення гіподинамії.

↑ зміст

Що корисніше — біг або прогулянки?

Дане питання існує серед пацієнтів вже багато років. Прихильники спорту і високої фізичної активності стверджують, що лише при бігу задіяні всі групи м’язів, а частий пульс і дихання сприяють швидшому спалюванню зайвої ваги. Зовсім іншої думки дотримуються фахівці медичної сфери.

За сформованою думкою лікарів, ефект щодо зниження ваги рівнозначний як при ходьбі, так і при бігу. Обидва варіанти фізичної активності вимагає роботи всіх груп м’язів тіла людини. Але біг, в свою чергу, вимагає чималої витривалості від пацієнта, а також викликає сильне навантаження на серце. Даний факт не сприймає введення бігу в режим фізичної активності ослаблених, раннє нетренованих людей, а також пацієнтів в період нестійкої ремісії хронічних захворювань.

Біг підтюпцем є більш корисним ніж звичайний біг. Адже під час пробіжок, тренуються м’язи і зв’язки, що дозволяє значно зміцнити організм.

Слід пам’ятати, що біг можна вводити як фізичних навантажень лише пацієнтам і людям з нормальною вагою і ІМТ. Ожиріння або зайва вага викликає надмірне навантаження на суглоби, зокрема, на коліна, хребет і тазостегновий суглоб.

Біг, в такому випадку, не принесе ніякої користі, а може привести лише до негативних наслідків.

На тлі надмірних фізичних навантажень, у ряду пацієнтів було відзначено початок розвитку деформуючих суглобових процесів, в числі яких гонартроз і коксартроз.

↑ зміст

Показання і обмеження для ходьби, як способу фізичних навантажень

Ходьба як варіант зміцнення здоров’я доступна, не має строгих обмежень і доступна представникам будь-яких вікових груп, статі та раси. Перевагою є той факт, що кожна людина індивідуально може підібрати собі темп, тривалість, тривалість і відстань для прогулянок. Але, на жаль, мають місце ситуації і особливі фізіологічні та патологічні стани, коли слід обмежити всі фізичні навантаження або слідувати інструкціям і рекомендаціям лікаря або іншого медичного фахівця.

Прямими показаннями до вибору ходьби, в якості регулярної фізичної активності відносяться:

 1. Слабка реактивність імунної системи.
 2. Млявість, слабкість і загальне нездужання.
 3. Депресія.
 4. Порушення сну.
 5. Психосоматичні захворювання — бронхіальна астма, синдром подразненого кишечника і т.д.
 6. Фізіологічна вагітність.

До основних протипоказань відносяться:

 • декомпенсація серцево-судинних захворювань;
 • дихальна недостатність тяжкого ступеня;
 • артеріальна гіпертензія тяжкого ступеня;
 • роніческая ниркова недостатність з явно вираженим уремічний синдром;
 • важка форма цукрового діабету;
 • важка форма плоскостопості;
 • загроза викидня.

Крім того, прогулянки не є абсолютно безпечними для новонароджених дітей, які не досягли одного місяця.

Ходьба для збереження здоров’я грунтується на трьох основних правилах:

 1. У першу чергу — не нашкодити організму. Темп і час ходьби пацієнт регулює в залежності від свого самопочуття.
 2. Поступове збільшення інтенсивності занять.
 3. Регулярна ходьба або інша дозоване фізичне навантаження є запорукою ефективності будь-яких тренувань.

Важливо також знати, чим корисна ходьба пішки для жінок. У ряді випадків було доведено, що регулярна фізична активність нормалізує обмінні процеси у внутрішніх статевих органах, що сприяє підвищенню природної фертильності та репродуктивної функції жіночого організму.

В Скандинавських країнах була доведена користь прогулянок в хвойних лісах. Ефіри хвойних дерев мають антибактеріальну, протипухлинну та омолоджуючий ефект.

При нормальному самопочутті, як фізичних навантажень можна ввести ходьбу на еліпсоїді, лижний вид спорту і плавання.

Чим корисна ходьба пішки для чоловіків і жінок?
4.5 (90%) 2 голос(ів)

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *