Чим корисна вправа планка для жінок і чоловіків?

Вправа планка являє собою ефективний спосіб зміцнення багатьом м’язів людського тіла.

Воно використовується в таких відомих фітнес-системах, як йога, пілатес, калланетика, стрейчинг та інші. Таке поширення вправи обумовлено тим, що воно досить ефективно, незважаючи на порівняльну легкість у виконанні.

Вплив на м’язи

Планка на ліктях є вправою, які відрізняється статичним характером свого виконання. Людині в нерухомому стані необхідно перебувати від 30 секунд до декількох хвилин в залежності від його можливостей в обумовленій позиції. Одним з переваг планки є те, що вона здатна впливати на різноманітні групи м’язів тіла, такі як:

Прес. Для того щоб опрацювати живіт, досить використовувати стандартну позу вправи, при якій наголос робиться на передпліччя. Це обумовлено тим, що в такому випадку максимальне навантаження буде концентруватися саме на прямому м’язі.

Спинні і шийні м’язи. Фігура людини через це може стати більш спортивною і міцною. Планка впливає на цілий ряд м’язів, таких як ремінна м’яз на шиї, дуже широка й квадратна м’яз на попереку. Це істотно впливає на підтягування живота і формування правильного типу постави. Симетричність навантажень даного простого вправи може давати більший результат, ніж інші види тренувань власного тіла.

Сідничні м’язи і м’язи нижніх кінцівок. Вплив на перші відбувається тільки при правильному виконанні вправи. В такому випадку сідниця знаходиться в максимально стислому положенні, внаслідок чого на неї припадає значне навантаження. Що стосується нижніх кінцівок, то в них повністю працює тільки передня частина їх. Для того щоб повністю задіяти ноги, потрібно вибрати інший тип тренування.

Грудні м’язи і м’язи верхніх кінцівок. Вплив на них людина, яка виконує вправу, може відчути з перших же секунд. Це пов’язано з тим, що в положенні планки він починає відчувати печіння в області плечей. Воно виникає внаслідок напруги дельтоподібного і великого грудного м’яза.

Тренування кожен ранок і вечір з використанням вправи планка є досить важливим елементом багатьох фітнес-систем. Ні в якому разі не варто ставитися до такого способу зміцнення своєї м’язової мускулатури внаслідок його простоти виконання, як до неефективного і непотрібного. Інтенсивність впливу на ті чи інші групи м’язів може бути різною.

Це залежить від обраного способу здійснення планки, яких існує близько десяти.

↑ зміст

Користь для чоловіків і жінок

Якщо зрозуміти, чим корисна планка для чоловіка і жінки, можна коректним чином почати її використовувати, як один з основних елементів тренування. Це стосується, як спортсменів, так і абсолютно непідготовлених людей, які не звикли до фізичних навантажень.

Користь вправи планка для чоловіків полягає в наступному:

  1. Воно дозволяється здійснювати сушку організму. Обумовлено це тим, спалювання жиру статичними методами відбувається досить ефективно.
  2. Збільшення загальної витривалості тіла.
  3. Гармонійне і симетрична формування різноманітних м’язових груп організму. Це пов’язано з одночасною розробкою, як спини, так і живота.
  4. Подтягивание живота через напругу м’язів на ньому і на спині.

В комплексі з багатьма іншими вправами планка дозволяє досягти досить неймовірних результатів перетворення чоловічого тіла. При цьому її можна виконувати в будь-якому приміщенні, незалежно від його розмірів.

На жінок планка таким же чином впливає, як і на чоловіків, але найчастіше у дівчат пріоритети її використання дещо інші. Саме тому для них вона корисна внаслідок таких причин:

  • Можливість схуднути. Досягається за допомогою здійснення правильного і коректного харчування, а також виконання багатьох інших вправ в процесі тренування. Сама по собі планка не зможе забезпечити то схуднення, яке собі передбачає будь-яка жінка, займаючись фізичними навантаженнями і спортом.
  • Можливість більш швидкого усунення целюліту.
  • Відновлення м’язової мускулатури преса після пологів. У разі, коли в процесі народження дитини не було ніяких ускладнень, починати робити вправи можна не раніше ніж через 30 днів після цього.
  • Формування красивою тонкої талії і підтягнутих рук.

Варто відзначити, що забезпечити собі належний рівень здоров’я однієї тільки планкою неможливо.

Для цього необхідно постійно проводити різноманітні тренування, які будуть включати, в тому числі, і цю вправу.

↑ зміст

Протипоказання до проведення

Якщо не заглиблюватися в те, яким чином планка впливає на тіло людини, можна подумати, що така вправа не може привести до яких-небудь несприятливих наслідків. Насправді, як і будь-який вид тренування, вона має власні протипоказання свого проведення, на які обов’язково варто звернути увагу. Вони полягають в наступному.

Вагітність. У цей період дуже сильно перенапружувати свій організм не можна. Перш за все це стосується м’язів живота. Якщо при виношуванні плоду робити планку, існує ризик розвитку різноманітних ускладнень. Найбільш серйозне з них — це викидень або ж провокування передчасних пологів.

Міжхребцева грижа. Перешкоджає виконанню багатьох вправ, в тому числі і планки. Це стосується і стану реабілітації, коли дана патологія була усунена. Хребет — це досить важливий елемент опорно-рухового апарату людини, який необхідно берегти від несприятливого впливу.

Защемлення нервів. Це може статися в руках, ногах, шиї і плечах. Коли подібна проблема сталася ні в якому разі не можна проводити тренування з планкою.

Деякі захворювання внутрішніх органів. Переважно це стосується хвороб в гострій стадії їх розвитку або ж патології, при яких повністю заборонена фізичне навантаження. Дуже уважним і обережним потрібно бути тим людям, у яких хворе серце.

У всіх перерахованих вище випадках планку робити шкідливо і небезпечно.

Саме тому, перш ніж почати тренування, варто пройти обстеження і узгодити заняття з персональним тренером.

↑ зміст

Деякі важливі моменти

Планка вправу для схуднення є дуже корисним. Але разом з тим, варто розуміти, що не завжди його можна виконувати. У процесі вагітності дівчини часто набирають зайві кілограми, які хочуть відразу ж після народження дитини скинути. Але не завжди це можна робити подібними вправами.

В післяпологовий період, в тому числі і після кесаревого розтину, дуже важливо, перш ніж почати тренування з вправою планка, проконсультуватися з лікарем. Найчастіше період, коли не можна тренуватися, становить 30 днів після пологів.

Після травм і операцій також варто бути гранично обережним. Ні в якому разі не варто виконувати планку, якщо в процесі реабілітації забороняються фізичні навантаження. Навіть незважаючи на те, що такий вплив на тіло здається мінімальним, воно може спровокувати несприятливі наслідки.

Чим корисна вправа планка для жінок і чоловіків?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *