Чому корисно стояти на голові?

Поглянути на світ верх ногами не в переносному, а в прямому сенсі. Цей вираз точно описує суть вправи стійка на голові. Багато параметри визначають його користь. Асана знайома кожній людині з дитинства. У цей період свого життя багато дуже легко ставали в таку позу. З віком це здається менш досяжним, але все ж, можливим. Стійку потрібно виконувати за правилами, інакше можна завдати шкоди своєму здоров’ю.

Омолодження організму — явний плюс стійки. Обдурити вік цілком можливо при регулярності виконання. Виконання стійки зможе відіграти дуже велику роль в житті людини, запобігши хвороби і травми, а також передчасне старіння. Підготовка до виконання обов’язкове, щоб уникнути травматизму. Щоб зрозуміти, в чому полягає користь і шкода стійки на голові, слід докладніше розібратися з нюансами, які слід врахувати.

Вправа має спеціальну назву, що використовується в йозі — ширшасана. Але чи корисно стояти на голові? Якщо виконання стійки буде здійснюватися строго за рекомендаціями і інструкціями, користь вправи гідно оцінять. Його можуть виконувати і чоловіки і жінки. Вона може принести багато користі, якщо виконання буде систематичним.

↑ зміст

Користь стійки на голові

Щоб точно розібратися в тому, чи потрібно виконувати дану вправу, важливо зрозуміти, яку користь воно приносить організму людини.

Ця вправа здатне впливати на велику кількість процесів, що відбуваються в організмі.

Існує ряд підтверджених фактів, які підтверджують ефективність даного заняття.

Чим корисна стійка на голові:

 1. Регулярне виконання вправи подарує нове життя волоссю. Стійка покращує кровообіг голови. Даний процес допомагає волоссю знайти блиск і нову силу. Запобігає випадання волосяного покриву і поява сивини відтягується на довгий час.
 2. Регулюється діяльність щитовидки, наднирників, статевих залоз. Таким чином діяльність організму повністю налагоджується і поновлюються порушені функції.
 3. Депресія і поганий настрій підуть з життя, а натомість прийде приплив бадьорості та енергії. Звільнення організму від токсинів дозволяє позбавитися від зайвої негативу.
 4. Поліпшується робота шлунково-кишкового тракту. Стійка нормалізує процеси в шлунку і навіть покращує обмін речовин.
 5. Поліпшується стан серця і судин. Запобігає появі варикозного розширення вен. Позбавляє від головного болю.
 6. Знижує ймовірність розвитку ішемічного інсульту. Організм відновлюється повністю.
 7. Крім конкретних аспектів асана покращує і загальний стан організму, приводячи його в тонус.
 8. За допомогою звернення гравітації відбувається звільнення енергії, організм знаходить нову силу.
 9. Стан шкіри стає набагато краще. Шкіра сяє за рахунок того, що киснем забезпечується нижню частину тулуба.
 10. Зміцнюються м’язи тіла, весь організм тонізує.
 11. Прекрасно знімається напруга як психологічний, так і тілесне.

Концентрація уваги — прекрасний бонус занять. Голова працює відмінно.

Все когнітивні функції покращують свою роботу, мозок працює набагато краще. Стійка корисна для потенції.

↑ зміст

Протипоказання для Ширшасани

Відповідаючи на питання щодо того, чому корисно стояти на голові, потрібно пам’ятати про те, самостійно і відразу її виконати не вийде. У кращому випадку можна отримати легкі травми. Слід переконатися в тому, що організм дозволяє виконувати асану, адже вона має деякі протипоказання. Під час менструального періоду виконувати, або намагатися виконувати асану не рекомендується. Присутній ризик постраждати від сильного кровотечі.

Також вона заборонена при гіпертонії. Вона впливає на приплив крові до голови, що небезпечно при такому захворюванні. Людям, які страждають від гіпертонії, це загрожує підвищенням тиску, в гіршому випадку інсультом та інфарктом.

Не можна робити її, якщо присутній черепно-мозкова травма. При деформації хребта не можна ставати на голову через посилення деформації. Стійка на голові дає додаткове навантаження на спину, а для хворого хребта це чревате наслідками.

Наявність захворювань серця забороняє використовувати стійку на голові для оздоровлення. Серцевий ритм в такій ситуації може порушуватися, тому ризик ускладнень дуже великий. Тут навіть хвилина стійки може нашкодити. При недостатній фізичній підготовці не можна виконувати стійку. Причиною цього є складність виконання вправи і велике навантаження.

Без підготовки можна отримати багато травм. Рекомендується практикувати позу лише через рік після регулярних занять. Якщо у людини відбувається відшарування сітківки, рекомендується обов’язково відмовитися від виконання стійки.

Це шкідливо для хворих органів зору, адже приплив крові провокує подальше ускладнення хвороби.

↑ зміст

Техніка виконання стійки на голові

В ідеалі стійка повинна виконуватися тільки під чуйним керівництвом тренера.

Можна ходити на групові заняття або займатися індивідуально, але, для себе слід знати, як правильно виконувати стійку на голові, скільки і як стояти в стійці.

Бажано ознайомитися з особливостями виконання асани.

Важливо дотримуватися деяких правил, щоб уникнути травматизму.

Такими правилами є такі

 • спина повинна бути пряма;
 • м’язи не повинні сильно напружуватися;
 • вітається повне усвідомлення дій;
 • людина повинна бути повністю розслаблений при виконанні асани;
 • має бути присутнім грудне дихання, до того ж воно має бути максимально вільним.

При виконанні асани поруч повинен хтось бути присутнім, для підстраховки. Виконувати стійку рекомендовано в кутку кімнати. Але не можна притулятися до стіни усвідомлено, бажання полегшити задачу завдає шкоди спині.

ставити в стійку, спочатку ноги потрібно відривати від підлоги, або махати однією ногою, а іншу просто підняти. Згодом зміцнілі м’язи самі будуть виконувати завдання, і витягати ноги вгору. Особливих зусиль не потрібно. При виконанні руки не можна розводити більш ніж на дев’яносто градусів. Причому жодна рука не торкнеться голови. Точка опори голови знаходиться трохи вище межі волосся.

При втраті рівноваги є ризик впасти і вдаритися. Щоб не сталося подібного, важливо згрупуватися і зігнутися в поясі, як при перекидах. Виконання вправи на початковому етапі тренувань може викликати відчуття слабкості, в такому випадку слід просто вийти з пози. Одноразове виконання вправи цілком зійде для повноцінного відновлення організму. Не можна стояти в позі більше десяти хвилин при слабкій підготовці. А при хорошій підготовці можна перебувати в позі більше двадцяти хвилин. Цікаво, що виконання вправи при остеохондрозі допомагає позбутися симптомів. Люди похилого віку при достатній підготовці теж можуть з легкістю освоїти стійку, техніка принесе поліпшення стану здоров’я. Виконання стійки отримало багато позитивних відгуків, що не дивно, адже його допомогу просто неоціненна.

Стойка на голові основний елемент йоги. Застосовуючи його на практиці, можна переконатися у великому потенціалі тіла. М’язи стають сталевими, тіло починає слухатися. Тому не варто нехтувати асан.

Чому корисно стояти на голові?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *