Чому займатися спортом корисно?

В здоровому тілі — здоровий дух. Вести пасивний спосіб життя, як відомо, дуже шкідливо для здоров’я. Всі лікарі в один голос стверджують, що користь спорту для людини величезна. Він є необхідністю для кожної людини незалежно від статі і віку.

Про те, чим корисний спорт для людини можна говорити нескінченно. Мало руху в житті, загрожує подальшим хвороб. Організму потрібно рух і це обумовлено природою людини. Спорт — слово багатозначне, адже він не обмежується силовими вправами, це і пілатес, і йога, і футбол, і гімнастика, і танці. Існує безліч різновидів вправ, які призначені для конкретного типу людей.

Кожен може знайти для себе найбільш підходящий варіант. Але максимальна користь приходить тільки при скоєному підході до вправ. Підхід повинен бути досить серйозним. Можна ходити на групові заняття, а можна займатися індивідуально.

Активний спосіб життя призводить до ладу не тільки тіло, а й думки, відновлює душевну рівновагу. Ще в давнину багато людей розуміли значення спорту для тіла і духу, тому не упускали можливості зайнятися їм і навіть проводили різного роду змагання.

При регулярних заняттях знижується ризик розвитку інфаркту та інсульту. Людина, регулярно виконує фізичні навантаження, стає більш дисциплінованим.

↑ зміст

Користь занять для фізичного здоров’я

При виборі виду спорту найкраще спертися на власні відчуття, в цій справі головне відкинути почуття страху.

Слід пам’ятати — заняття повинно приносити задоволення, а не нескінченну втому і болісність.

Кожен вид вправ по-різному діє на організм.

Особливості впливу на організм різних видів спорту

 1. Велосипедна їзда покращує серцеву роботу, тренує дихання, покращує роботу вестибулярного апарату. Також покращує роботу легенів і органів зору. Їзда на велосипеді запобігає варикоз.
 2. Біг стає все більш популярним серед людей. При його ігноруванні можна збільшити ризик інфаркту та інсульту. Він не просто призводить все тіло в тонус, а й тренує серце. Бонуси у вигляді красивої фігури і припливу енергії порадують всіх. Крім того він покращує безпосередньо колір обличчя, роблячи його більш свіжим.
 3. Взимку велосипед бажано змінити лижним спортом. Вони гідна заміна велосипеду.
 4. Плавання — гідна заміна усіх видів спорту. Призначається при потребі в мінімальних навантаженнях на організм. Досить добре розробляє дихання і витривалість. До того ж не має вікових обмежень, зміцнює судини.
 5. Спортивні ігри, такі як теніс, бадмінтон, стрільба з лука є альтернативою. Вони не роблять на організм дуже великих навантажень, але рівномірно зміцнюють організму на різних рівнях. До того ж, почуття перемоги є приємним бонусом і мотивує для подальших досягнень.
 6. Заняття в спортзалі з тренажерами це окрема тема для розмови. У наш час утворилося прямо-таки модне рух качків і фітоняшек. Чоловік, наприклад, вибере саме тренажерний зал, тому що там є можливість швидко наростити м’язову масу. По правді кажучи, це не тільки модно, але і неймовірно корисно для організму. Правда там потрібно строго дотримуватися рекомендацій тренерів, а то незнання може стати причиною травм. Наприклад, гиря підійде далеко не всім, так як має деякі протипоказання.

Гімнастика є одним з найпривабливіших видів занять. Багато захоплюються гнучкістю тендітних дівчат-гімнасток.

Гімнастика може використовуватися не в чистому вигляді, а у вигляді напрямків виникли відносно недавно. Йдеться про пілатес, фітнес, аеробіки та йоги.

↑ зміст

Як правильно займатися спортом?

Фізичні навантаження покращують функціонування організму.

В залежності від наданої фізичного навантаження вправи не тільки покращують функціонування організму, але і оздоровлюють його.

За допомогою занять спортом можна позбутися від деяких захворювань

Які зміни приносять заняття в загальний стан організму?

заняття спортом надає на організм наступну дію:

 1. З часом зміцнюється опорно-руховий апарат.
 2. Підвищується м’язовий тонус.
 3. Вага приходить в норму.
 4. Кровообіг поліпшується.
 5. Імунітет зміцнюється.
 6. Людина стає більш витривалим і сильним.
 7. Поліпшуються зорові функції.
 8. Дихання стає помітно краще.
 9. Допомагає здолати шкідливі звички.
 10. Виховує силу волі.
 11. Покращує якість сну.
 12. Зміцнює кістки.
 13. Допомагає знайти стресостійкість.

Активні заняття не тільки налагоджують всі функції організму, але і допомагають в такій справі як схуднення. Вони подарує відмінний відчуття координації, що допоможе краще зосереджувати свої думки на дійсно важливі речі.

Багато людей говорять про відсутність часу на тренування. Це просто відмовки, адже невелика кількість часу потрібно, щоб привести своє тіло і здоров’я в порядок. Для хорошого результату важливо дотримуватися регулярність і посилених тренувань.

Постійні заняття неймовірно дисциплінують, що допомагає не тільки в спортивних досягненнях, а й в інших сферах життя. Також багато видів спорту допомагають одужати, або відновитися після травм.

Деякі види допомагають побороти варикозне розширення вен, відновитися після міжхребцевої грижі і т.д.

До речі, найкорисніший вид спорту для здоров’я, на думку багатьох експертів, є йога. Вона зміцнює хребет і сприяє зміцненню всіх м’язів тіла.

↑ зміст

Психологічна користь спорту

Крім фізичних змін спорт вносить позитивні моменти і в психологічний стан. Пропадає безсоння, легше переносяться переживання. Деякі види спорту рекомендують для зняття стресу. Наприклад, щоб психологічно відновитися рекомендують заняття кінним спортом. Вони відбуваються в кінноспортивних клубах.

При регулярних заняттях людина починає себе почувати більш впевненим, адже пропадають багато комплексів в плані зовнішності. Під впливом занять змінюється не тільки зовнішність, а й особистість людини в кращу сторону. Спорт повністю позбавляє від депресивних станів і схильності до них.

При регулярному занятті спортом можна забути про таку проблему як поганий настрій. Коли вирішено займатися спортом, потрібно чітко визначити цілі, які потрібно досягти.

Потрібно врахувати багато впливів — наявність хвороб, наявність часу, загальну фізичну підготовку.

Для ефективного тренування потрібно дотримуватися таких правил :

 • чітка мета;
 • регулярне виконання вправ;
 • великий запас терпіння;
 • врахувати можливість наявності протипоказань для заняття спортом.

Вправи повинні бути досить різними. Якщо мета знизити масу тіла, то заняття повинні проходити часто і довго. Якщо дотримуватися регулярності і займатися два рази на тиждень, то результат буде видно вже через місяць. Для того щоб домогтися результатів у спорті не обов’язково їм займатися професійно.

Варто звернути увагу на наявність протипоказань. При будь-яких загостреннях захворювань нирок, печінки та інших органів займатися спортом без консультації лікаря дуже небезпечно.

Слід зазначити, що після того, як людина приймає рішення зайнятися конкретним видом фізичних вправ, йому краще попередньо проконсультуватися з лікарем і уточнити можливість такого навантаження на свій організм. Тоді ефект від занять буде набагато вище.

Чому займатися спортом корисно?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *