Корисно бігати вранці кожен день?

Кожна людина задається низкою питань, пов’язаних з підтриманням свого організму в формі. «Чи корисно бігати вранці?», «Чим корисний біг вранці?», «Чи не небезпечні дані заняття?». Відповідь очевидна. Ранкові пробіжки — це запорука краси, гарного самопочуття і успішної роботи над собою.

Користь і шкода ранкової пробіжки

По-перше, вона тренує роботу серця і судин, а це виключає більшість різних кардіо захворювань, а також, завдяки посиленню кровообігу, прискорює обмінні процеси і дозволяє нормально функціонувати організму людини.

По-друге, щоденні пробіжки — це відмінний спосіб схуднути, так як відбувається спалювання накопичених калорій, а, отже, і втрата зайвої ваги. В процесі бігу підтягуються багато груп м’язів, в тому числі тренуються легені, а значить це дієвий спосіб попрощатися з таким нездужанням як постійна задишка.
Слідом варто приділити увагу не менше важливого аспекту, шкідливо бігати вранці, і якщо так, то в яких випадках.

На цей рахунок лікарі мають стійке переконання, що пробіжка буде загрожувати організму людини тільки при конкретних медичні протипоказання . До них, наприклад, можна віднести:

 • серйозні проблеми з серцем;
 • наслідки деяких травм, особливо ушкодження коліна і його суглобів;
 • артрити або артроз.

В таких випадках перед бігом потрібно проконсультуватися з лікарем. Відходячи від медичних протипоказань, варто відзначити, що шкоди можуть завдати і елементарні помилки в техніці, формі, маршруті і часу пробіжки.

Наприклад, при розгойдуванні тулуба під час бігу страждають постава і хребет. Також не варто допускати біг «на межі можливостей».

Зрозуміло, втома на перших порах має місце, але потемніння в очах і сильні болі в боці і ногах неприпустимі.

↑ зміст

Як правильно підібрати одяг і взуття?

Зрозуміло, якщо затівати недовгі поодинокі пробіжки, для них підійде будь-яка зручна х / б майка або футболка (синтетичні тканини краще залишити для іншого випадку), трикотажні шорти і толстовка або вітровка в залежності від погодних умов.

Але якщо ж пробіжки — це захоплення, яке планується на довший термін, то до вибору екіпіровки варто поставитися набагато відповідальніше. Для пробіжок повинен бути окремий комплект одягу, який підходить під різні погодні умови, в якому буде максимально комфортно. Виходячи з цього, можна зробити висновок, що тренувальну форму рекомендується купувати в спеціалізованих спортивних магазинах і тільки потрібного розміру.

Не менш усвідомлено потрібно підходити і до вибору взуття. Перевагу краще віддати, нехай не найдорожчим і модним, але максимально зручним кросівок або кедам щоб уникнути мозолів і вивихів.

Що поєднують в собі бігові кросівки:

 1. Амортизація (про наявність відомі виробники вказано на коробці).
 2. Гнучка підошва.
 3. прогумовані вставки на підошві, що зменшують ковзання.
 4. Легкість і дихаючий природний матеріал.
 5. Тверда п’ята.
 6. Знімна устілка.

Також важливо знати, що під взуття обов’язково потрібно надягати шкарпетки.

↑ зміст

Так чи важлива розминка перед пробіжкою?

Початківцям бігунам з першого дня справжній біг варто відкласти. Доречніше буде розминка швидким кроком. При не дуже хорошій підготовці можна продовжувати такі прогулянки аж до тижня, щоб привчити організм до фізичних навантажень. Це потрібно, щоб уникнути перенапруження і стану стресу для організму.

При великому навантаженні організм новачка в більшості витрачає вуглеводи, і після закінчення вуглеводної енергії, людина стає знесиленим. Це відбувається тому, що м’язи ще не пристосувалися переробляти енергію з жирових клітин. У міру звикання до ранкових навантажень, як би дивно не звучало, але все одно не варто починати пробіжку з бігу. Перш потрібно розігріти м’язи.

Перші кілька хвилин, як правило, дві — три хвилини, варто пройти ритмічним кроком, поступово прискорюючи темп. При тому можна використовувати невелику хитрість, так звані, інтервальні тренування. Коли ходьба по черзі чергується з бігом, але знову ж тривалість чередуемих видів залежить від готовності організму. Що стосовно загального темпу пробіжки, то вранці біг підтюпцем є найоптимальнішим варіантом, тобто на одному диханні, з не особливо великою швидкістю, не вище 10 кілометрів на годину.

Такий темп сприятливо впливає на організм, і при тому не перевантажує його.
В цілому, рекомендовано бігати від 20 до 40 хвилин. Важливо також пам’ятати, що під час бігу не можна розслаблятися. Потрібно обов’язково стежити за рухом ніг: при зіткненні з землею стопа повинна стосуватися носком, а після перекочуватися на п’яту.

Така техніка дозволить уникнути розтягнень і болю в суглобах.

↑ зміст

Як знайти ідеальне місце для пробіжки?

Від місця, обраного для пробіжок, теж залежить, шкода або користь отримає організм. У виборі між стадіоном або спортивним майданчиком поблизу автомобільних доріг і сквером або невеликим лісом, зупинитися потрібно на другому варіанті.

По-перше, природне, що не асфальтоване покриття, таке як газон або земля, значно краще підходить для пробіжок , так як доводиться не така велика навантаження на ноги. Маршрут пробіжки потрібно будувати, уникаючи нерівностей, гірок і горбків.

Важливо враховувати, що біг по пересіченій місцевості більше підходить людям, метою яких було схуднути, але новачкам такий маршрут тільки додасть складнощів в і без того нелегку тренування. По-друге, повітря, яким людина дихає під час бігу, не повинен бути загазоване. Дихання, до слова, теж визначає підсумок пробіжки. Дихати потрібно рівно і ритмічно — вдихати носом, а видихати ротом.

Правильне завершення ранкової пробіжки — не менше серйозна частина тренувального процесу. За аналогією з нарощує темпи спочатку закінчувати теж треба плавно, поступово зменшуючи темп. Біг змінити швидким кроком, потім повільним, потім зупинитися.

Після цього бажано виконати дихальну гімнастику або махи руками, щоб відновити дихання.

↑ зміст

Коли і як харчуватися?

Повертаючись до питання, чи шкідливо бігати вранці, варто уточнити, що шкоди організму буде завдано лише в тому випадку, якщо перед процесом бігу дозволити собі що-небудь, крім склянки води з медом або лимоном за бажанням. Тепла вода не тільки притупить почуття голоду і дозволить повністю думати про пробіжці, а не про майбутній сніданку, але і розбавить кров і допоможе розігнати метаболізм. Це стосується і питання «Чи шкідливо бігати вечорами?».

Здійснювати пробіжку корисно в будь-який час, але головне, щоб це відбувалося натщесерце. Також з собою допустимо взяти пляшечку води, але пити її в такому випадку слід помірно. Зате після пробіжки можна цілком присвятити себе прийому їжі. Бажано, щоб в меню були включені вітаміни, це можуть бути свіжі фрукти або овочі, і білкові продукти, до них відносяться:

 • Йогурт.
 • Сир.
 • нежирне м’ясо або яйце.

Не рекомендується пити каву, краще віддати перевагу зеленому чаю.
Таким чином, завдяки регулярним ранкових пробіжок, через кілька місяців в тілі людини відбудуться приємні зміни, такі як:

 1. Струнка спортивне тіло
 2. Зміцнення імунітету
 3. збільшення обсягу легких і прощання з задишкою
 4. тренування сила волі і витривалості
 5. формування звички з легкістю вставати вранці
 6. поліпшення загального настрою через вироблення серотоніну — гормону радості.

Як видно, загальна користь бігу значна, а користь бігу вранці взагалі неоціненна. Адже не обов’язково бути професійним спортсменом, щоб підтримувати себе у формі, так як зміцнювати власне здоров’я — це завдання будь-якого поважаючого себе людину, а біг — один з кращих помічників в цьому.

Корисно бігати вранці кожен день?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *