Пілатес: користь і шкода для жінок при схудненні

Про пілатес, напевно, хоч краєм вуха чув кожен.

Не всі обізнані в питанні, що таке пілатес, і чим він корисний, особливості проведення.

Комплекс вправ з таким назвою був придуманий ще в двадцятому столітті.

Що являє собою комплекс вправ?

Придумав їх лікар з прізвищем Пілатес для відновлення солдатів потерпілих поранення.

Ці вправи корисні для зміцнення м’язів корсета, хребта, прийняття правильного положення тіла. Часто рекомендуються фахівцями як реабілітаційна методика відновлення функцій опорно-рухового апарату.

До і після пологів призначають даний комплекс, для зміцнення і поліпшення фізичної форми необхідної для такого періоду. Він не просто відновлює тіло, а допомагає м’язам стати максимально еластичними і підтягнутими.

Головним принципом є наявність не кількість виконуваних вправ, а якість їх виконання. Вправа може тривати не довго, але напруга в цей проміжок часу має бути найбільш ефективним. При заняттях людина не сильно втомлюється, але помітно зміцнює тонус свого тіла.

Пілатес є видом спорту, доступним кожному. Крім відвідування спеціальних занять пілатес можна освоїти і не виходячи з дому, наприклад, по відео-інструкції. Велика кількість дівчат займаються пілатесом в домашніх умовах.

Цей вид спорту не витратний за часом, адже заняття повинно тривати не більше години. Якщо потрібно тренувати повністю все тіло, слід приділяти вправам не менше двох разів на тиждень. Тренування не вимагає нічого крім килимка для гімнастики і трохи часу.

Деякі вправи вимагають додаткового реквізиту, але його можна купити за доступними цінами в будь-якому магазині спортивних товарів. Велика перевага пілатеса в тому, що їм можна займатися незалежно від віку, статі та матеріального становища.

Навіть при лікуванні варикозу іноді рекомендують займатися пілатесом. Лише в деяких випадках необхідні спеціальні рекомендації і особливий специфічний підхід до вправ.

↑ зміст

Плюси заняття пілатесом

Від інших видів занять його можна відрізнити по плавним змінах вправ, зміни виконуються досить повільно. Дихання повинно бути максимально правильним, для повного очищення легенів. Пілатес трохи схожий на йогу, але все ж основне завдання вправ інша.

Цей вид спорту приносить хорошу користь спині, так як допомагає відновити здоров’я хребта. Ідеально підходить людям з малою рухливістю, розслабляє після важкого робочого дня.

Час заняття строго не прописується, людина може займатися як вранці, перед роботою, так і ввечері, знімаючи напругу. Навіть для людей які не люблять заняття спортом це ідеальний варіант.

Кожна вправа виконується з правильним диханням і повним контролем над м’язами живота.

Для людей бажаючих схуднути, або просто підтягти форму краще варіанту просто не знайдеш.

Основні переваги такі:

 1. Досить бюджетний варіант.
 2. Прогрес буде видно незабаром.
 3. М’язи дуже швидко приведуть в тонус.
 4. Набагато краще стає рухливість всіх суглобів.
 5. Максимальний контроль рухів тіла.

Але, крім основних занять має бути присутня ще хоч якась фізичне навантаження у вигляді прогулянки пішки або їзди на велосипеді. Потрібно це з тієї причини, що даних вправ недостатньо для повноцінної фізичного навантаження. Такий вид гімнастики використовується, щоб досягти атлетичної підтягнутою спортивної фігури. Правда, м’язи сідниць, плечей не можна накачати даним видом вправ. Швидше за все, пілатес допоможе створити витончену фігуру з тонкими рисами. Сильного рельєфу добитися не вийде, акцент буде йти на підтягнутість. Дуже добре підходить людям, у яких сидяча робота, щоб позбутися від напруги спини.

Щоб побачити результат займатися потрібно кілька разів на тиждень, через місяць будуть помітні трансформації тіла, які відбулися за період занять. Вже після декількох занять відчується полегшення, самопочуття стане набагато краще.

Користь і шкода для жінок пілатесу залежить від стану здоров’я. Протипоказано проводити заняття в період загострення хронічних хвороб. При вагітності потрібно тренуватися за особливою програмою.

Забороняється займатися, якщо людина хворіє на інфекційні захворювання, і в короткий період після пологів.

↑ зміст

Принципи проведення пілатесу

Потрібно відзначити те, що ці вправи проводяться із спеціальними тренажерами і на підлозі.

Реабілітаційна гімнастика поповнилася додатковими допоміжними вправами у вигляді пілатесу.

Пілатес поєднує в собі багато видів фізичної активності.

Його призначають:

 • при наявності зайвої ваги;
 • коли травмований опорно-руховий апарат;
 • коли порушена робота нервової системи;
 • після пологів для відновлення;
 • для реабілітації після травм.

Щоб домогтися бажаного результату в пілатес, потрібно дотримуватися деяких спеціальних принципів.

 1. Дихання — основа правильності виконання вправ. Якщо правильно дихати, легені будуть очищатися. Задіяний принцип наповнення нижній частині легенів. Потрібно дихати, як ніби надуваючи спину. Таким чином, всі м’язи, які беруть участь у вправі отримують потрібну дозу кисню.
 2. Контроль. Кожен рух має усвідомлюватися і контролюватися розумом. Контроль всіх рухів знижує небезпеку отримання травм. Таким чином, вправа виконується максимально правильно. Уміння контролю рухів купується з досвідом.
 3. Точність. Полягає в точному відтворенні вправи відповідно до інструкції. Цей принцип доповнюється принципом контролю. Відмінність пілатесу від інших методик полягає в необхідності точного повторення вправи, не відхиляючись від заданого курсу.
 4. Принцип центрування. Полягає в розвитку основних м’язів всього тіла. Працюючи з центральними м’язами, зміцнюється весь організм, поліпшується постава, з’являється можливість усунути хвороби, які раніше були хронічними. Принцип дозволяє поліпшити самопочуття, зміцнити головні м’язи тіла і зняти багато болю в області спини і шиї.
 5. Принцип концентрації. Полягає в пізнанні здатності сконцентрувати свою увагу на чомусь одному. В даному випадку концентрації піддається все тіло, контролюються всі м’язи, задіяні при виконанні вправи. Цей принцип створює невидимий зв’язок між свідомістю і тілом, показуючи їх єдність і силу. Рухи не повинні виконуватися несвідомо, в процесі виконання вправи має приходити усвідомлення призначення рухів і вправи.
 6. Принцип ізоляції полягає в умінні в процесі вправи не задіяти м’язи, які не працюють. Неначе ізолювати працюючі м’язи від не задіяні, таким чином, знімається зайву напругу.

Запорука успіху — регулярність. Якщо є бажання побачити результати незабаром пропуски занять і несумлінне виконання вправ будуть точно не на руку. Плавність і безперервність має бути присутня в виконуваних рухах. Все тренування повинна проходити під словом плавність.

Пілатес: користь і шкода для жінок при схудненні
5 (100%) 1 голос(ів)

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *